Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра “Телекомунікації”
Лабораторна робота № 7
ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ПРИСТРОЇВ ПЕРЕМІШУВАННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ
ДЛЯ БОРОТЬБИ З ПАКЕТНИМИ ПОМИЛКАМИ
Львів 2010
Мета роботи
Навчитися ефективно застосовувати пристрої перемішування та відновлення для боротьби з пакетними помилками, дослідити вплив параметрів перемішування на розподіл помилок.
Теоретичні відомості
Для боротьби з пакетними помилками є два основні методи(
Використання схем перемішування/відновлення у поєднанні з кодерами/декодерами для некорельованих помилок.
Використання кодерів/декодерів, призначених безпосередньо для корекції пакетних помилок.
На рис.1 показана структурна схема телекомунікаційної системи зв(язку, в якій використовуються пристрої перемішування і відновлення.
Рис. 1.Структурна схема телекомунікаційної системи зв(язку.
Пристрій перемішування перевпорядковує (переставляє) символи в послідовності деяким детермінованим способом. З пристроєм переміщування логічно зв(язаний пристрій відновлення, з допомогою якого здійснюється зворотня перестановка і відновлюється вихідний порядок символів.
Існує багато типів таких пристроїв. Два важливих класа пристроїв переміщування ( це періодичні і псевдовипадкові. Періодичним пристроям в багатьох випадках надають перевагу через простоту їх реалізації. Але псевдовипадкові пристрої переміщування характеризуються більшою стійкістю, ніж періодичні. Тому псевдовипадкові пристрої переміщування можуть виявитись ефективнішими в деяких практичних ситуаціях, коли характеристики пакетів в каналі можуть з часом змінюватись.
Періодичні пристрої перемішування(
Перестановка є періодичною функцією часу. Звичайно використовуються пристрої двох типів( блокові та згорткові.
На вхід блокових пристроїв перемішування символи потрапляють блоками і пристрій виконує одну і ту ж перестановку кожного блоку символів.
Згорткові пристрої перемішування не мають фіксованої блокової структури. Вони здійснюють перестановку напівскінченної послідовності кодових символів. Різниця між пристроями перемішування двох типів подібна на різницю між блоковими і згортковими кодами.
Завдання
1. Дослідити ефективність застосування пристроїв перемішування та відновлення для боротьби з пакетними помилками.
2. Навчитися ефективно застосовувати пристрої перемішування та відновлення для боротьби з пакетними помилками, дослідити вплив параметрів перемішування на розподіл помилок.
Хід роботи
Вхідні дані мого варіанту:
№ варіанту
N
B
2
40
7
Створюю пустий файл розміром 2048 біт і закодовую його циклічним кодуванням.
Запустив модель телекомунікаційної системи зв’язку і передав закодований файл через канал з пакетними помилками для р=0.000001, р=0.33.
Отриманий спотворений файл декодую за допомогою програми-декодера
Створений вхідний файл кодую і здійснюю перемішування із параметрами заданими в моєму варіанті.
Передав файл після перемішування через канал з пакетними помилками для р=0.000001, р=0.33.
Отриманий спотворений файл відновлюю і декодую.
Висновок: Проаналізувавши два випадки: коли завадостійко закодований файл і файл із застосуванням перемішування передавався по каналі з пакетними помилками, я побачив, що застосування перемішування якісно бореться із пакетними помилками порівняно із завадостійко закодованим файлом.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!