Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра “Телекомунікації”
Лабораторна робота № 11
Вивчення структури операційної системи IOS.
Конфігурування інтерфейсів маршрутизатора.
Львів 2011
Мета роботи
Вивчити структуру операційної системи IOS; навчитися конфігурувати LAN і WAN інтерфейси, настроювати таблиці хостів в маршрутизаторах Cisco.
Теоретичні відомості
Спочатку IOS проектувалась як маленька операційна система, яка вбудовувалась в перші маршрутизатори Cisco. В ті часи маршрутизатори були виключно апаратними. Практично не існувало розділення між програмною і апаратною частинами. Спочатку операційну систему IOS навіть не називали IOS, а лише системою, яка управляла маршрутизатором Cisco.
Процеси. Зазвичай під процесами розуміються окремо взяті потоки і пов’язані з ними дані. Процеси виконують конкретні задачі, такі як підтримка працездатності системи, комутацію мережевих пакетів і реалізацію протоколів маршрутизації.
Ядро системи здійснює основні функції операційної системи: керування пам’яттю і планування задач, а також відповідає за розподіл апаратних ресурсів (пам’ять і центральний процесор) між всіма процесами.
Буфери пакетів. Зазвичай це буфери пам’яті, які використовуються для зберігання мережевих пакетів, які маршрутизуються.
Драйвери пристроїв. Драйвери керують апаратною частиною мережевих інтерфейсів і периферійними пристроями (такими як флеш-карти). Драйвер виступає в ролі посередника між ядром системи IOS і всіма процесами та апаратною частиною маршрутизотора. Драйвери напряму взаємодіють з програмним забезпеченням швидкої комутації пакетів.
Програмне забезпечення швидкої комутації пакетів. Під таким програмним забезпеченням розуміється набір оптимізованих функцій, які здійснюють швидку комутацію шляхів для передачі пакетів.
Хід роботи.
1. Під’єднайтеся до маршрутизатора А і увійдіть в Привілейований режим.
2. Увійдіть в конфігураційний режим в і задайте ім’я хоста Lab_A.
3. Задайте ІР адресу 201.100.11.1 з маскою 255.255.255.0 на інтерфейсі Serial0. Цей інтерфейс є (DCE), тому задайте йому clock rate 56000. Не забудьте активізувати інтерфейс.
4. Тепер під’єднайтеся до маршрутизатора В і увійдіть в Привілейований режим.
5. Увійдіть у конфігураційний режим і задайте ім’я маршрутизатора Lab_B. .
6. Задайте ІР адресу 201.100.11.2 з маскою 255.255.255.0 на інтерфейсі Serial1. Не забудьте активізувати інтерфейс. .
7. Після того як ми виконали дії з 1 по 6, ми можемо спробувати пропінгувати інтерфейс Serial0 маршрутизатора Lab_A. Вийдіть з режиму інтерфейсу і введіть команду ping 201.100.11.1.
8. Сконфігуруйте таблицю хостів. Зробіть можливим пінгування маршрутизатора Lab_A не по його ІР адресу по його назві.
8.Спробуйте пропінгувати інтерфейс Serial0 маршрутизатора Lab_A просто вводячи команду ping Lab_A.
9. Ви можете переконатися чи є відповідний вхід в таблиці хостів, використовуючи команду show hosts.
10. Закінчити роботу і здати звіт.
Висновок: Вивчив структуру операційної системи IOS; навчився конфігурувати LAN і WAN інтерфейси, настроювати таблиці хостів в маршрутизаторах Cisco.
.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!