Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра “Телекомунікації”
Лабораторна робота № 2
МЕТОДИ ПОКРИТТЯ ДЛЯ МЕРЕЖІ СТАНДАРТУ GSM-900
Львів 2011
Мета роботи
Використовуючи два методи, а саме методи покриття чотирикутниками та шестикутниками, здійснити покриття для мережі стандарту GSM.
Теоретичні відомості
Стільникові системи радіозв'язку мають структуру, засновану на стільниковій побудові і розподілі частот, відповідно до якої зона обслуговування поділяється на велику кількість невеликих осередків («чарунок») радіусом 1,5-5 км, кожен з яких обслуговується окремою базовою радіостанцією невеликої потужності, що знаходиться в центрі чарунки. Це дозволяє реалізувати основну перевагу стільникової системи – забезпечення високоякісним зв'язком значної кількості абонентів в умовах обмеженої кількості частотних каналів. Сукупність чарунок утворює зону обслуговування. У центрі зони розміщена центральна станція, яка з'єднана провідними, оптоволоконними чи радіорелейними лініями з телефонною мережею загального користування і з усіма базовими станціями, що знаходяться в зоні обслуговування. Абоненти за допомогою своїх абонентських систем можуть здійснювати зв'язок між собою і через центральну станцію виходити на будь-якого абонента телефонної мережі загального користування.
Рис.1. Приклад побудови стільникової мережі рухомого зв'язку.
При покритті мережі GSM чотирикутниками, рух здійснюється до двох осях, а при покритті мережі шестикутниками – по трьох осях.
Кількість частот, яка використовується для покриття площі, при першому і другому методіх визначається за формулами:
K=i2+j2;
N=i2+j2+ij,
де i, j – цілі числа, що означають кількість зміщень по осях.
Хід роботи
Метод чотирикутників:
i=2; j=1 K=22+12=5
Метод шестикутників:
N=22+12+2*1=7
Висновок: Використовуючи два методи, а саме методи покриття чотирикутниками та шестикутниками, розрахував основні параметри і здійснив покриття для мережі стандарту GSM.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!