Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Дослідження активних фільтрів на операційних підсилювачах
Методичні вказівки до лабораторної робити
з дисципліни “ Аналогові Електронні Пристрої ”
Львів 2010
Дослідження активних фільтрів на операційних підсилювачах:
Методичні вказівки до лабораторної роботи з дисципліни «Аналогові електронні пристрої»
для студентів спеціальностей 23.01, 23.05
/ Уклад. 1.1. Блажкевич, Л.А. Снісарук - Львів: ДУ«ЛП», 1994- с.-наукр. мові.
Укладачі 1.1.Блажкевич, к.т.н., доц. В.Д.Сніпарук, к.т.н. с.н.с.
Відповідальний за випуск З.Д. Грицьків, д.т.н., проф. Рецензенти: К.С. Семенистий, к.т.н., доц. В.Д. Голинський, к.т.н., доц.
Мета роботи – зняти характеристики та дослідити властивості активних RC- фільтрів , ознайомитись з основами розрахунку їх параметрів .
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
Активні фільтри – це фільтри, в яких використані активні елементи . Найчастіше такі фільтри застосовуються на низьких частотах , коли використання індуктивностей та ємностей , що характерно для LC- фільтрів , неефективне , адже для побудови фільтрів низьких частот потрібні значні ємності , індуктивності , і отже , такі фільтри мали б великі габарити і вагу .
Активними елементами в активних фільтрах найчастіше служать ОП ( операційні підсилювачі ) , а потрібна АЧХ забезпечується RC- ланками називається активними RC- фільтрами ( далі АФ )
В залежності від розташування смуг пропускання і затримки АФ поділяють на : фільтри нижніч частот ( ФНЧ ) , верхніх частот ( ФВЧ ) , смугові (СФ ) і режекторні (РФ ) .
Схемні побудови АФ визначаються розташування цих смуг і числом ланок , а також їх порядком. Передавальна функція одно ланкового Аф нижніх і верхніх частот першого порядку має один полюс , а в смугових і режекторних число полюсів рівне двом . Нагадаємо , що порядок фільтра визначається порядком диференційного рівняння , що описує ланку фільтра .
У одноланкового АФНЧ першого порядку (рис .1) коефіцієнт підсилення АЧХ розраховується за формулою
/
При цьому частота зрізу :
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!