Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра менеджменту
Звіт №6
з дисципліни: „Організація праці менеджера”
Система збалансованих показників ефективності.
СЗПЕ – це своєрідна версія стратегії, що розпочинається із довгострокових фінансових цілей, в результаті чого виникає певна послідовність дій (заходів), які необхідно виконати у кожній із чотирьох складових системи для досягнення бажаного довгострокового результату.
Ми розглянули систему збалансованих показників ефективності (модель Нортона-Каплана). Вона являє собою низку взаємопов’язаних методик по цілям, мірам, задачам та ініціативам, які в сукупності описують як стратегію організації так і способи її досягнення. Основними ідеями даної системи являється:
правильна реалізація стратегії, а не якість самої стратегії;
використання в управлінні тільки фінансових показників не дозволяє
успішно слідувати цілі довгострокової максимізації вартості компанії.
Ця модель основана на чотирьох основних проекціях, таких як:
фінансові показники;
робота з клієнтами;
стан протікання внутрішніх бізнес-процесів;
оцінка роботи з персоналом.
Перед тим як безпосередньо перейти до побудови моделі збалансованих показників ефективності зазначу, що в основу цієї системи покладена група оціночних факторів (фінанси, клієнти, внутрішні бізнес-процеси та працівники). Ці фактори найбільш повно характеризують стан підприємства на будь-якому етапі його розвитку. Базова ідея концепції – в стислій, структурованій формі, у вигляді системи показників показати вищому керівництву найбільш важливу для нього інформацію. Ця інформація, з однієї сторони, повинна бути компактною, а з іншої повинна відображати усі основні сторони діяльності фірми. Традиційно керівники управляють бізнесом беручи за орієнтир в основному фінансові показники. Управління ж підприємством лише на основі фінансових показників недалекоглядне й досить небезпечне. Модель Нортона-Каплана, як система показників демонструє керівнику важливість використання нефінансових показників. Однією із базових ідей цієї системи – це ідея вимірювальності. Усі фактори, важливі для управління підприємством, повинні бути виміряні та показані у вигляді показників.
Висновки. Що я взяла для себе з даної практичної роботи.
Отже, розробивши моделі збалансованих показників, я набула практику складання таких звітів, а особливо – оформлення їх в копм’ютерних програмах, тобто у мене вже будуть напрацювання для подальшої успішної роботи в компанії. В даній роботі побудовано ланцюжок бізнес-процесів, як інструмент розвитку моделі СЗПЕ. На мою думку,в теперішній час дуже раціональним є застосування процесного підходу, і надалі особисто намагатимусь розглядати дію, як сукупність процесів. Також я зрозуміла, що шлях до реалізації плану організації залежить від розвитку відношень зі споживачами, як головним джерелом доходів.
В даній роботі розроблена база даних в якій відображені індикатори, які без особливих зусиль дадуть змогу зробити висновок про стан підприємства. Цими індикаторами є: показники ліквідності, показники майнового стану, показники рентабельності, показники ділової активності, показники фінансової стійкості. Для себе можу зробити наступний висновок, що завжди потрібно розробляти та визначати показники чи критерії, які дадуть змогу оцінити протікання та результати кожного вчинку чи дії.