МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра САПР
Інсталяційні програми
Методичні вказівки
до лабораторної роботи № 7 з курсу:
“Основи інформаційних технологій”
для студентів базових напрямків 6.0804 “Комп’ютерні науки”
ЛЬВІВ 2009
1. Мета роботи
Ознайомлення та набуття основних навичок інсталяції нового програмного та апаратного забезпечення (драйверів пристроїв)
2. Теоретичні відомості
Установка и удаление программ – встановлення та знищення програм, створення ярликів.
В операційній системі WindowsXP є декілька засобів установлення програм, але основним засобом є програма Установка и удаление програм, оскільки вона гарантує правильну реєстрацію прикладних програм у реєстрі операційної системи. При встановленні програм потрібно знати особливості сумісного використання ресурсів і не встановлювати неперевірені програмні засоби.
При запуску програми на екрані з’являється діалогове вікно Свойства: Установка и удаление программ.
Для знищення додатку, його слід вибрати у переліку і натиснути на кнопку Добавить/Удалить.
Для встановлення програми потрібно натиснути на кнопку Установить. На екрані з’являється майстер Установка программы с дискет или компакт-диска, який по послідовних кроках допоможе встановити програму.
У підвікні Установка Windows можна переглянути, які категорії є у стандартному наборі Windows. Для перегляду вмісту категорії, її потрібно виокремити і натиснути на кнопку Состав.
На екрані з’являється вікно з назвою категорії. У полі Компоненты перелічені всі програми, що містить стандартний набір Windows. Можна поставити птичку біля компонентів, які потрібні і зняти птичку з непотрібних компонентів. Натисніть ОК.
На екрані з’являється діалогове вікно з проханням уставити CD-диск з установкою Windows.
При наявності установочної версії на іншому носії, потрібно натиснути на кнопку Обзор і вказати потрібний диск та папку.
У підвікні Загрузочный диск можна створити системну дискету, яка потрібна при завантаженні несправного комп’ютера.
Установка оборудования – додавання до системи нового обладнання.
Після фізичного під’єднання нового пристрою до комп’ютера його потрібно програмно встановити та налаштувати. Під програмним під’єднанням розуміють встановлення програми-драйвера, яка є посередником між операційною системою і пристроєм. При встановленні драйвера, операційна система виділяє новому пристрою частину ресурсів, реєструє пристрій та його драйвер у реєстрі операційної системи. При продажі апаратного забезпечення до них додаються програмні драйвери на гнучкому або лазерному диску. Можна також скористатись бібліотекою драйверів, що міститься у стандартному наборі Windows або знайти в Інтернеті на офіційному сайті фірми-виробника.
Новий пристрій під’єднується до комп’ютера при виключеному джерелі живлення. Якщо пристрій відповідає специфікації Plug-and-Play, він самостійно встановлюється. Якщо пристрій при включенні комп’ютера не було розпізнано, тоді слід виконати програму Установка оборудования. При запуску програми, на екрані з’являється майстер Установка оборудования, який по кроках дозволить швидко зробити необхідні налаштування.
При фізичному під’єднанні пристрою можна дозволити операційній системі самій знайти цей пристрій або можна вибрати його драйвер із списку.
Наприклад, при встановленні мишки потрібно вибрати фірму-виробник та модель мишки. Для підтвердження вибору драйвера натисніть кнопку Готово.
Принтеры - налаштування принтерів.
Після фізичного під’єднання принтера до комп’ютера, його потрібно програмно встановити та налаштувати. Розкрийте папку Принтеры. Двічі натисніть на піктограмі Установка принтера.
На екрані з’являється діалогове вікно Мастер установки принтера, який дозволяє швидко і легко знайти драйвер до принтера і встановити його.
У стандартній поставці Windows містяться драйвери найпопулярніших моделей. Тому виберіть фірму-виробника та модель принтера. Після вибору фірми майстер пропонує вибрати порт, до якого буде під’єднано принтер. В наступному вікні можна затвердити назву принтера, під якою він буде фігурувати у програмах та встановлення його за замовчуванням головним серед усіх заінстальованих принтерів.
В останньому вікні можна підтвердити друкування пробної сторінки для перегляду якості друкування.
Після інсталяції, піктограма принтера з’являється у папці Принтеры. Якщо по піктограмі натиснути правою клавішею мишки, можна переглянути властивості друкування.
Модемы - налаштування параметрів модему.
Після фізичного під’єднання модему до комп’ютера, його потрібно програмно встановити та налаштувати. Двічі натисніть на піктограмі Модемы. На екрані з’являється діалогове вікно Свойства: Модемы.
Для інсталяції нового модему натисніть на кнопку Добавить. Відкривається діалогове вікно майстра Установка нового модема. Виберіть фірму виробника модему та його модель.
Виберіть потрібний порт для під’єднання і вкажіть місце знаходження комп’ютера.
Після налаштування потрібних параметрів інсталяція завершується.
Шрифты - перегляд, встановлення та знищення шрифтів.
При натиску на піктограмі відкривається папка Шрифты (С:\Windows\Fonts), що містить всі шрифти, встановлені на комп’ютері.
Для перегляду зовнішнього вигляду шрифту подвійним натиском відкрийте його. На екрані з’являється вікно, де вказані властивості вибраного шрифту та виведена фраза, яка містить всі літери російського алфавіту. Фразу написано різними розмірами шрифту, що дозволяє мати уявлення відносно вигляду шрифту.
Файли зі шрифтами мають розширення *.fon або *.ttf. Перше розширення відповідає системним шрифтам. Друге розширення представляють шрифти True Type, які підтримуються практично у всіх додатках Windows. Для встановлення нового шрифту, в папці Font виконайте команду File(Install New Font.
У діалоговому вікні Добавление шрифтов у списках виберіть потрібний диск та каталог, де містяться потрібні шрифти. Шрифти завантажуються у поле Список шрифтов. Виберіть потрібні і натисніть кнопку ОК.
3. Контрольні запитання
Як додати новий шрифт?
Як заінсталювати новий принтер?
Як заінсталювати новий модем?
Як заінсталювати нову програму?
Як додати до операційної системи Windows нові додатки?
Як встановити нове апаратне обладнання?
4. Лабораторне завдання
Ознайомитись з основними інсталяційними програмами.
Отримати індивідуальне завдання.
Виконати завдання.
5. Зміст звіту
Мета роботи.
Основні теоретичні відомості.
Результат виконання індивідуального завдання.
Висновок.