МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НУ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Кафедра ЕОМ
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №1
з предмету “Діагностика комп’ютерних систем”
на тему:
“Складові частини комп’ютера, тонкості роботи процесорів, пам’яті, відеокарт, жорстких дисків і моніторів”
Мета роботи. Визначити складові частини комп’ютера, тип процесора, пам’яті, відеокарти, жорсткого диску і монітору. Вивчити запобіжні заходи під час ремонут і пошуку несправностей.
Теоретичні відомості
Персональний комп'ютер складається з наступних обов'язкових компонентів:
1 - Системний блок.
2 - Монітор
3 – Клавіатура і "миша".
Крім цього до складу персонального комп'ютера можуть також входити інші пристрої: принтер, модем, сканер, джойстик, звукові колонки і інше.
Системний блок - це мозок машини. Він обробляє інформацію. Головним елементом системного блоку є мікропроцесор (англ.CPU – центральний процесор - центральний оброблювальній блок). Мікропроцесор визначає швидкість і ефективність комп'ютерної обробки інформації.
Користувач персонального комп'ютера повинен знати, що системний блок працює з чотирма видами пам'яті:
Постійна пам'ять (ПЗУ) - незмінна пам'ять, що поставляється разом з комп'ютером, в якій зберігаються програми, тестуючі комп'ютер відразу після його включення і завантаження операційної системи.
Оперативна пам'ять (ОЗУ, RAM) - призначена для тимчасового зберігання даних під час роботи.
Внутрішня пам'ять - накопичувач на жорсткому диску (вінчестер) призначений для постійного зберігання інформації.
Зовнішня пам'ять - призначена для перенесення і зберігання інформації. Це можуть бути дискети, лазерні диски, магнітооптичні диски, переносні вінчестери та інші пристрої, які виконують ці функції.
Материнська плата представляє собою шматок текстоліту з напаяними мікросхемами, роз'ємами, слотами, а також з різного типу портами розширення.
Форм-фактор - одна з характеристик материнської плати - визначає її габарити, місця встановлення на ній різних компонентів, а також задає тип корпуса, у який материнська плата встановлюється.
На сьогоднішній день існує два основних форм-фактора материнських плат:
- ATX; - AT;
а також їх модифікації:
- Baby-AT (НІТ); - MiniATX.
Материнська плата - основна частина системного блоку, до якої підключені всі пристрої системного блоку. Через материнську плату відбувається спілкування пристроїв системного блоку між собою, обмін інформацією, живлення електроенергією. Чим швидше шини (канали зв'язку пристроїв) материнської плати, тим швидше відбувається спілкування пристроїв між собою, тим швидше працює комп'ютер.
Процесор - мозок системного блоку, виконує логічні операції. Від його швидкості, частоти багато в чому залежить швидкодію комп'ютера і вся його архітектура.
Оперативна пам'ять - пам'ять для тимчасового зберігання даних у комп'ютері, використовується тільки тоді, коли комп'ютер працює. Від об'єму та швидкості оперативної пам'яті залежить швидкодія комп'ютера.
Жорсткий диск - служить для тривалого зберігання інформації, на ньому розташовані програми необхідні для роботи комп'ютера (Windows, пакет Office, Internet Explorer.) і файли користувача (Поштові файли, якщо використовується поштовий клієнт, відео, музика, картинки).
Відеокарта - плата всередині системного блоку, призначена для зв'язку системного блоку та монітора, передає зображення на монітор і бере частину обчислень на себе з підготовки зображення для монітора. Від відео карти залежить якість зображення. Відеокарта має свою вбудовану оперативну пам'ять і свій процесор по обробці зображення. Чим вище частота роботи процесора відеокарти і чим більше пам'ять відеокарти, тим в новіші і гри ви
зможете грати на своєму комп'ютері.
Звукова карта - призначена для підготовки звукових сигналів, відтворюваних колонками. Звукова карта зазвичай вбудована в материнську плату, але буває і конструктивно відокремлена і підключена через шину.
Мережева карта - плата, пристрій, що встановлюється в материнську плату або
вбудована в неї. Мережева карта служить для з'єднання комп'ютера з іншими
комп'ютерами по локальній мережі або для підключення до мережі Інтернет.
CD / DVD-ROM - пристрій для читання / запису компакт-дисків, компакт-дисків, DVD-дисків. Ці пристрої відрізняються швидкістю зчитування або запису інформації, а також можливість читання / запису різних носіїв. Зараз важко зустріти в продажу, що-небудь, крім як Всеїдний CD-ROMов. Сучасні CD-ROMи здатні читати і записувати як CD, так і DVD різної ємності.
Дисковод - пристрій, призначений для читання / запису інформації на дискети. У сучасних комп'ютерах встановлюється рідко. В місце дисковода в сучасних комп'ютерах встановлюють картридер.
Картрідер - пристрій для читання / запису інформації на карти пам'яті. Картрідери відрізняються за швидкісними характеристиками читання / запису інформації. Картрідери бувають вбудованими в системний блок або конструктивно незалежні, підключаються до системного блоку через USB-порт.
Порти комп'ютера - роз'єми на системному блоці, призначені для підключення периферійних пристроїв, пристроїв маніпуляторів і пристроїв відображення.
Детально про роз'єми говорити не будемо, просто перелічимо деякі з них: USB,
VGA, Роз'єм живлення, COM-порт, Ethernet-порт, Стандартний роз'єм для
виведення звуку і т.д.
Блок живлення - блок, який живить всі пристрої всередині комп'ютера. Блоки живлення відрізняються по потужності. Чим потужніший блок живлення, тим більше пристроїв ви зможете підключити в нутрії системного блоку.
Кулери - вентилятори, призначені для повітряного охолодження. Зазвичай кулери встановлені всередині блоку живлення, на процесорі, на відеокарти. Додатковий кулер може бути встановлений на системному блоці, для охолодження всього блоку.
Радіатори - металеві пластини, встановлюються для відводу тепла з
процесорів в системному блоці. Зазвичай радіатори прохолоджуються
кулерами, але не завжди.
Основні периферійні пристрої ПК:
Струменеві принтери друкують на папері з допомогою фарби, яку беруть з картриджів. Принтери можуть комплектуватися різним кількістю картриджів, все залежить від моделі. Струменеві принтери, як правило, кольорові. Є струменеві принтери, які можуть друкувати фотографії. Деякі фото-принтери можна підключати до фотоапарат / телефону на пряму, в обхід комп'ютера. Недолік струменевих принтерів - дорогий друк, чорнило з паперу зазвичай
змиваються водою.
Лазерні принтери бувають кольоровими і чорно-білими. Лазерні принтери друкують за допомогою лазерного променя. Лазерний промінь запікають на папері тонер, який потрапляє з картриджу на папір. Лазерні принтери відрізняються швидкістю друку, числом друку листів в хвилину. Як правило, лазерні принтери стоять в офісах, тому що мають високу швидкість друку і не дорогою за собівартістю віддрукований лист. Як і струменеві принтери, лазерні принтери маю картриджі. Ці картриджі заправлений тонером.
Сканер - пристрій для сканування документів, фотографій і навіть фото-негативів. Найпоширеніший вид сканерів - планшетний. Різні сканери мають різну швидкість сканування. Також сканери можна поділити по тому розширення, яке вони підтримують при скануванні. В деякі сканери встановлюється спеціальний пристрій для сканування негативів. Сканер зазвичай підключений до комп'ютера через порт USB.
Засоби маніпулювання: Клавіатура та миша, ось основні засоби маніпулювання, управління комп'ютером. Також до засобів маніпулювання можна віднести різні джойстики, рулі з педалями, штурвали, але вони призначені в основному для управління ігровим процесом. Тут можна відзначити, що не всі що випускаються ігри можуть коректно використовувати або взагалі використовувати той або інший ігровий маніпулятор.
Завдання. Визначити складові частини комп’ютера, тип процесора, пам’яті, відеокарти, жорсткого диску і монітору. Вивчити запобіжні заходи під час ремонту і пошуку несправностей.
Хід роботи:
Ноутбук Dell Inspiron 1525 (I1525-T725LCCDAW)
.
Розміри: 357 x 256 x 25 мм
Екран: 15.4"(1440x900) WXGA+
Процесор: Intel Core 2 Duo T7250 (2.0 ГГц)
Модель процесора: T7250
Тактова частота: 2.0 GHz
Ємність L2 Cache: 2 MB
Швидкість FSB: 800 MHz
Розрядність процесора: 32-bit
Технологічний процес: 65 nm
Максимальна споживана потужність: 35 W
Вольтаж: 1.075V-1.175V
Розміри: 35 mm x 35mm
Кількість транзисторів: 291 million
Підтримка сокетів: PBGA479, PPGA478
Оперативна пам’ять
Ємність: 2 ГБ
Тип оперативної пам’яті: DDR2
Тактова частота: 667 МГц
Материнська плата: Dell Inspiron 1525
Чіпсет: Intel 965GM Express
Швидкості FSB: 800MHz /
Кількість портів DDR: 2
Максимальний об’єм ОЗП: 8 GB
Інтегроване відео: Так
Графічні виходи: LVDS, SDVO, TV Out, CRT, DVI, HDMI, DisplayPort
Жорсткий диск: Hitachi HTS542516K9SA00 ATA Device
Об’єм: 160 ГБ
Швидкість оберту шпинделя: 5400 rpm
Інтерфейс підключення: SATA II
Габарити: 100 x 70 x 9.5 mm
Буфер: 8 Мб
Швидкiсть даних: 150 Мб/с
Графічний адаптер: Intel GMA X3100
Тип шини: Встроїна
Обсяг відео-ОЗУ: 8 Мб
Частота ГП: 500 МГЦ
Частота RAMDAC: 400 МГЦ
Піксельні конвеєри: 8
TMU на конвеєр : 1
Vertex- шрейдери: 1(v.30)
Підтримка апаратних засобів DirectX DirectX v10.1
Піксельний фільтрат: 4000 Мпіксел/с
Тексельний фільтрат: 4000 Мтексел/с
Тип шини DDR2
Ширина шини 64 бiт
Мережеві адаптери:
Marvell Yukon 88E8040 PCI-E Fast Ethernet
Dell Wireless 1395 WLAN Mini-Card
Dell Truemobile 355 Bluetooth + EDR
Оптичні дисководи: DVD Super Multi
Дополнительные возможности: Web-Camera
Роз’єми і порти вводу-виводу:
1 x Express Card/54 / 4 x USB 2.0 / IEEE1394 / RJ-45 / RJ-11 / VGA / S-video / Mic-In / Head-Out / Card Reader 8in1
Батарея:
6-елементна (56 Втч.) літій-іонна батарея
Вага: 2.7 кг
Висновок: На цій лабораторній роботі я визначила складові частини комп’ютера, тип процесора, пам’яті, відеокарти, жорсткого диску і монітору. Вивчила запобіжні заходи під час ремонту і пошуку несправностей.