І. Характеристика школи. Матеріально-технічна база, педагогічні кадри, дитячі організації, специфіка даної школи.
Педагогічну практику я проходив у Рівненській ЗОШ №13 в м. Рівне. Час проходження практики 09 01 2012 р по 22.01.2012р. У школі було створено всі умови для проходження. практики. Всі вчителі економіки мають великий стаж роботи, високу фахову й методичну підготовку. Шкільні кабінети на задовільному рівні обладнані технічними засобами навчання, забезпечені наочними посібниками, науковою, навчальною та методичною літературою. Протягом усього перебування в школі я мав змогу отримувати консультації як від учителів-предметників і класних керівників, так і від адміністрації школи. Кількість учнів, які навчаються в гімназії нараховується 1200 чоловік. Значна кількість учнів проживає в одному мікрорайоні і мають змогу спілкуватись, хоча також певна кількість учнів проживає в інших мікрорайонах, Педагогічний колектив школи - це колектив однодумців, який успішно вирішує завдання сьогодення і впевнено дивиться у майбутнє. Вчителі школи мають високий професійний рівень. В школі працюють багато вчителів вищої категорії. Школа працює в першу і другу зміну, і має п’ятиденний навчальний тиждень. За кожним класом закріплений навчальний кабінет. Також в школі є спортивна і тренажерна зали, два кабінети інформатики, кабінет музики, хімії і праці для дівчат та хлопців окремо. Також в школі є велика актова зала, де проходять різні свята, позакласні заходи, шкільна бібліотека. На першому поверсі розташована їдальня. Обов’язковим для школи є учнівське самоврядування, яке відіграє важливу роль в діяльності школи. Також є президент школи, який обирається
щорічно, проводячи вибори серед старост класів. Також формується парламент із старших класів, з яких обирають групу активу. Ця група займається організацією, та розробкою проведення конкурсів, розважальних програм, святкових концертів, що проводяться в школі. Матеріальна база школи як вже вище зазначалось забезпечена на задовільному рівні. Комп’ютерні класи підключені до Всесвітньої мережі Інтернет, вчителям представлений для використання двд програвач та телевізор.
Висновки: 1. Педагогічна практика поглибила, закріпила знання з фахових і психолого- педагогічних дисциплін, здобуті в інституті, та дала змогу застосувати їх на практиці.
2. Виробила вміння проводити різні типи уроків, застосовувати різні методи й форми роботи, які активізують пізнавальну діяльність учнів.
3. Закріпила впевненість у правильності вибору професії й фаху, викликала прагнення вивчати спеціальні та психолого-педагогічні дисципліни у вузі, вдосконалювати свої педагогічні здібності, розширювати свою ерудицію.
4. Дала змогу відповідно до знань з педагогіки, психології й проводити навчально-виховну роботу з дітьми середнього шкільного віку.
5. Показала функції класного керівника й дала змогу випробувати себе в них. 6. Дала змогу протягом двох тижнів спостерігати за навчально-виховною роботою в школі, аналізувати її й робити висновки.