Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
ТЕМА. ЕКОНОМІЧНІ РЕСУРСИ
Мета: розглянути види ресурсів; з’ясувати сутність їх обмеженості в економіці.
Обладнання: підручник, схеми.
Основні поняття: економічні ресурси, виробництво, фактори виробництва.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
1. Облік відвідування
2. Перевірка домашнього завдання
II. Актуалізація опорних знань і вмінь
Що необхідно для виготовлення товару, наприклад дерев’яної ложки чи м’якої іграшки?
Чи можна виготовити який-небудь товар за відсутності одного з ресурсів? Що слід розуміти під терміном « праця * ?
Чому школярі не включаються до складу трудових ресурсів?
Що можна зарахувати до природних ресурсів?
Які знаряддя праці необхідні у виробництві товарів?
III. Формування нових знань
Термін “ресурси” в перекладі з французької (ressources) означає “усе, що може бути використано для виробництва благ”.
На прикладі казки «Колобок» можна розглянути всі види ресурсів, необхідних для виготовлення колобка, і вивести формулу виробництва:
ТР + ПР + КР + ПЗ = Товар, де ТР — трудові ресурси (бабка);
ПР — природні ресурси (борошно, сметана та ін.);
КР — капітальні ресурси (піч, сковорідка);
ПЗ — підприємницькі здібності (дід).
Види й характеристика ресурсів і факторів виробництва (розповідь учителя) Економічні ресурси мають загальну суттєву властивість: вони рідкісні, тобто кількість їх обмежена. Кількість земель, корисних копалин, капітального устаткування та робочої сили (робочий час) обмежена.
Виробничі ресурси поділяються на відтворювані та невідтворювані. До відтворюваних ресурсів належать ті, що створюються і відновлюються природою (флора, фауна, водні басейни) та суспільством (засоби виробництва). До відтворюваних належать і трудові ресурси: люди з’являються у світ як біологічні істоти й набувають у суспільстві необхідних знань і навичок для виробничої діяльності. До невідтворюваних належать корисні копалини, що споживаються як сировина. Крім того, час відтворення деяких ресурсів є таким тривалим, що їх можна зарахувати до невідтворюваних (чорноземи, вирубані ліси, забруднені водойми).
IV. Закріплення знань учнів
Згадайте казку про трьох поросят, обговоріть можливість будівництва будинку різними способами з різних природних ресурсів. , З’ясуйте, чи можна говорити про обмеженість ресурсів?
V. Домашнє завдання
Підручник: тема 3.
Виконати завдання 4, 5, 8, 9.
Економічні ресурси
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!