Міністерство освіти і науки України
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Кафедра менеджменту
ЗВІТ №1
НА ТЕМУ:
„Управління інформаційними елементами підприємства”
\
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА
Агроресурс - потужний виробник теплогенеруючих приладів торгових марок «Данко» та «Рівнетерм». Основною метою та діяльністю підприємства є задоволення потреб споживачів в опалювальній техніці і отримання прибутку.
ЗАТ «Агроресурс» було засноване в серпні 1997 року, на ринку України працює 12 років. Виробнича діяльність була розпочата в квітні 2002 року з випуску першої партії опалювальних котлів в кількості 49 одиниць. Товариство розміщене за адресою: м. Рівне вул., Нижньодворецька, 35. Засновником і генеральним директором є Редько В.М.
Форма власності даного підприємства колективна. Власник самостійно володіє, користується і розпоряджається об'єктами власності, які йому належать. Вищими органами управління суб'єктів колективної форми власності є загальні збори.
Таблиця 1
Загальна характеристика ЗАТ «Агроресурс»
№ з/п
Параметр, який характеризується
Зміст та особливості
1.
Форма підприємства
ЗАТ
2.
Профіль
виробництво
3.
Види діяльності
виробництво опалювальної техніки
4.
Форма власності
колективна
Дане підприємство є середнім за розміром, оскільки кількість працюючих не є меншою за 50 і не перевищує 1000 осіб.
Управлінський персонал на підприємстві ЗАТ «Агроресурс» становить 25% від загальної чисельності персоналу (409 чол.). Серед загальної кількості робітників некваліфікованими є 10,5%, малокваліфікованими - 21,3%, кваліфікованими - 56,7%, висококваліфікованими - 11,5%. Плинність кадрів характеризується кількістю службовців, що звільнилися за власним бажанням чи звільнених за прогул, чи інші порушення трудової дисципліни.
Асортимент продукції налічує більше 130 модифікацій опалювальних апаратів потужністю від 2,5 до 100 кВт, призначених для автономних і індивідуальних систем опалення: газові та твердопаливні, енергонезалежні та енергозалежні, димохідні і з герметичною камерою згорання, одно- і двофункційні, підлогові і настінні, із сталевим, чавунним або мідним теплообмінником. Вони комплектуються автоматикою безпеки і регулювання HONEYWELL (США), SIT (Італія) або КАРЕ (Польща) і високоефективними мікрофакельними пальниками з жаростійкої нержавіючої сталі. ККД складає 91–92 %.
Сьогодні побутові газові котли, конвектори і водонагрівачі торгових марок «Данко» і «Рівнетерм» від ЗАТ «Агроресурс» завдяки високій економічності, ефективності і надійності в експлуатації, сучасному дизайну, якості виробництва і доступній ціні користуються широкою популярністю не тільки серед споживачів нашої країни, але і ближнього зарубіжжя.
ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ПІДПРИЄМСТВА
На ЗАТ «Агроресурс» функціонує лінійно-функціональна структура управління. Така система управління спирається на розподіл повноважень та відповідальності за функціями управління і прийняття рішень по вертикалі. Вона дає змогу організувати управління за лінійною схемою (директор—начальник цеху—майстер), а функціональні відділи апарату управління підприємства лише допомагають лінійним керівникам вирішувати управлінські завдання. При цьому лінійних керівників не підпорядковано керівникам функціональних відділів апарату управління. Функціональні зв’язки характеризують взаємодію керівників, які виконують певні функції на різних рівнях управління, але між ними не існує адміністративного підпорядкування (начальник цеху—начальник планово-економічного відділу).
КОРОТКИЙ ОПИС ЗВ’ЯЗКІВ ПРАЦІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВА
Генеральному директору підприємства „Агроресурс” підпорядковуються наступні директори – технічний директор, директор економіки, директор з МТП, директор з виробництва, комерційний директор, а також йому підпорядковуються головний бухгалтер, начальник відділу кадрів, начальник відділу ОП та начальник служби охорони.
Технічний директор вирішує нагальні питання, що стосуються виробничого процесу на підприємстві, з головним конструктором, головним технологом, начальником гаража та начальником енергомеханічної дільниці. Головний конструктор у ході своєї роботи віддає прикази заступнику гол.конструктора по основному виробництву, а той у свою чергу начальнику КБ основного виробництва. Останній має у своєму підпорядкуванні інженерів-конструкторів, які займаються процесом створення продукту. Начальник технологічного бюро, начальник бюро підготовки виробництва і начальник конструкторсько-інструментальної дільниці звертаються з пропозиціями, проблемами чи актуальними питаннями, що стосуються технологічного процесу до головного технолога. Начальник енергомеханічної дільниці має у своєму розпорядженні таких робітників як: інженери, електромонтери та слюсарі, що займаються забезпеченням енергоресурсів підприємства.
Комерційними агентами керує начальник відділу МТП, він спрямовує їхню роботу в правильному руслі. А останній докладає про вирішення задач, які стояли перед ним, директору МТП.
Директор з виробництва займається забезпеченням повноцінної роботи та забезпечує безпосередній процес виготовлення продукції на підприємстві. Йому підпорядковується начальник цеху №1 (який має у своєму відділі майстрів, для виготовлення продукції), начальник цеху №2 (також має певну кількість майстрів) та начальник виробничо-диспетчерського бюро, який через диспетчерів та економістів здійснює процес постачання продукції до споживачів.
Начальник відділу маркетингу зі своїми маркетологами та начальником відділу збуту з своїм економістом із збуту та комерційним агентом належать комерційному директору. Їхнє головне завдання полягає у досліджені ринку споживачів та забезпечення їх продукцією.
ВИБРАТИ ДВА ОПЕРАТОРИ ЗВ’ЯЗКУ
Назва оператора
Тариф
Вар-ть
встановленого
зв’язку
Плата за з’єднання
Плата в міс.
Плата за хвилини
SMS
MMS
в мережі
Інші оператори
На стац. телефони
Акційні умови
тривалість
бонуси
Д-ві хвилини
Д-ві кошти
Djuice
„Djuice БЕЗЛІМ”
25 грн.
0,00 грн.
30,00 грн
0,00 грн.
1,00
1,00
25 днів
76800 Kb
-
-
0,39 грн.
1,00 грн.
МТС
„Простий”
25 грн.
0,00 грн.
30,00 грн.
1с.-0,01грн.
1с.-0,01 грн.
1с.-0,01 грн.
30 днів
-
-
-
0,39 грн.
0,75 грн.
Якщо аналізувати два оператори зв’язку Djuice та МТС, то видно, що більш вигідним та дешевшим для такого підприємства буде тарифний план „Djuice БЕЗЛІМ” . Тому що найбільша його перевага те, що відсутня плата за хвилини в мережі.
ВИБРАТИ КІЛЬКІСТЬ НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ПРИДБАННЯ ТЕЛЕФОНІВ ТА СТАРТОВИХ ПАКЕТІВ
Для підприємства потрібно 97 мобільних телефонів, відповідно і 97 стартових пакетів.
Для вищого рівня працівників потрібно 7 телефонів і 7 стартових пакетів.
Для середнього рівня – 13 моб. телефонів і 13 стартових пакетів.
Для низового рівня – 51 моб. телефонів і 51 стартових пакетів.
Для робітників – 26 моб. телефонів і 26 стартових пакетів.
Вартість, яка необхідна для придбання стартових пакетів для працівників підприємства дорівнює : 97 ст.пакетів * 25,00 грн.=2 425,00 грн.
ВАРТІСТЬ КОРИСТУВАННЯ ТАРИФАМИ
DJUICE:
Вартість користування тарифом за місяць на одного працівника дорівнює 30,00 грн/міс. Оскільки плата за з’єднання і плата в мережі відсутні.
Вартість користування тарифом за рік на одного працівника дорівнює:
30,00 грн * 12 міс = 360,00 грн./рік.
МТС:
Нехай в середньому один працівник розмовляє по телефону 1,5 год/день (5400 сек.), а в місяці 21робочий день і згідно тарифного плану 1сек – 1коп. Тоді вартість користування тарифом за місяць на одного працівника дорівнює:
30,00 + 5400 * 21* 0,01= 1 164,00 грн/міс.
Отже, вартість користування тарифом за рік на одного працівника буде дорівнювати:
1 164,00 * 12 = 13 968 грн/рік.
ВАРТІСТЬ КОРИСТУВАННЯ МОБІЛЬНИМ ЗВ’ЯЗКОМ ПО ВСЬОМУ ПІДПРИЄМСТВУ
DJUICE:
Вартість користування тарифом за місяць працівниками, включаючи їх чисельність, вартість тарифу, дорівнює:
97 чол * 30,00 грн = 2 910 грн/міс.
Вартість користування тарифом за рік працівниками підприємства дорівнює:
2 910 грн * 12 міс = 34 920 грн/рік.
МТС:
Вартість користування тарифом за місяць працівниками підприємства обраховуємо наступним чином.
Нехай працівники вищого рівня користуються мобільним зв’язком 3 год/день. Тоді вартість користування тарифом дорівнює:
7 чол * 30,00 грн + 3 год * 21 роб.день * 0,01 грн = 2 478 грн/міс.
Вартість користування тарифом за рік працівниками вищого рівня підприємства дорівнює:
2 478 грн/міс * 12 міс = 29 736 грн/рік.
Нехай працівники середнього рівня користуються мобільним зв’язком 2 год/день. Тоді вартість користування тарифом дорівнює:
13 чол * 30,00 грн + 2 год * 21 роб.день * 0,01 грн = 1 902 грн/міс.
Вартість користування тарифом за рік працівниками середнього рівня підприємства дорівнює:
1 902 грн/міс * 12 міс = 22 824 грн/рік.
Нехай працівники низового рівня користуються мобільним зв’язком 1 год/день. Тоді вартість користування тарифом дорівнює:
51 чол * 30,00 грн + 1 год * 21 роб.день * 0,01 грн = 2 286 грн/міс.
Вартість користування тарифом за рік працівниками низового рівня підприємства дорівнює:
2 286 грн/міс * 12 міс = 27 432 грн/рік.
Нехай робітники користуються мобільним зв’язком 0,5 год/день. Тоді вартість користування тарифом дорівнює:
26 чол * 30,00 грн + 0,5 год * 21 роб.день * 0,01 грн = 1 158 грн/міс.
Вартість користування тарифом за рік робітниками підприємства дорівнює:
1 158 грн/міс * 12 міс = 13 996 грн/рік.
Отже, вартість користування тарифом МТС за місяць по всьому підприємству дорівнює:
2 478 + 1 902 + 2 286 + 1 158 = 7 824 грн/міс.
Тоді, вартість користування тарифом МТС за рік по всьому підприємству дорівнює:
7 824 грн/міс * 12 міс = 93 888 грн/рік.
ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ТАРИФУ
Мобільний зв'язок є досить перспективною послугою на сьогоднішній день. Це новий рівень комфорту і свободи спілкування, можливість організовувати своє життя, піклуватися про близьких і про те, що для нас є важливим.
З вище наведених розрахунків видно, якщо порівнювати два оператори зв’язку, що більш вигідним та дешевшим для такого підприємства буде тарифний план „Djuice БЕЗЛІМ” . Тому що найбільша його перевага те, що відсутня плата за хвилини в мережі. Вартість користування цим тарифом за рік дорівнює 34 920 грн в порівнянні з МТС, яка становить – 93 888 грн.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА КОРОТКЕ ОБГРУНТУВАННЯ ІНШИХ ЗАСОБІВ ЗВ’ЯЗКУ
Сучасне життя та бізнес уже неможливо уявити без телекомунікацій. Нові часи висувають нові вимоги до технологій та якості зв’язку.
До засобів зв’язку відносять:
Телефон;
Домофон;
Телеграф;
Факс;
Модем;
Гучномовець;
Радіостанція;
Релейнастанція;
Переносна радіостанція;
Мобільний телефон;
Інтернет.
Найпоширенішим серед наведених засобів є інтернет зв’язок. Сучасний інтернет має дуже багато соціальних та культурних граней. Він є універсальним середовищем для спілкування, розваг та навчання. За допомогою інтернету стало можливо робити покупки та оплачувати послуги. Для багатьох людей інтернет – це спосіб заробітку. А в цілому інтернет – це відзеркалення сучасного суспільства та світосприйняття.