Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
ЗВІТ
до лабораторної роботи №3, 4
з курсу:
«Схемотехніка пристроїв технічного захисту інформації»
на тему:
“ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ПІДСИЛЮВАЧІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ ТА ПОТУЖНОСТІ”
Мета
Ознайомитися з основними параметрами і характеристиками підсилювачів постійного струму(ППС) та потужності (ПП). Отримати амплітудно-частотні характеристики, визначити коефіцієнти підсилення по напрузі. Виявити вплив зміни параметрів пасивних елементів на коефіцієнт підсилення.
Ознайомитися з основними параметрами і характеристиками підсилювача потужності(ПП). Отримати амплітудно-частотні характеристики, визначити коефіцієнти підсилення по напрузі і потужності. Виявити вплив зміни опору навантаження на коефіцієнт підсилення по потужності.
Хід роботи
Синтизувати схему двокаскадного підсилювача постійного струму рис.2, за допомогою системи схемотехнічного моделювання Micro-Cap8(MC8).
Подати на вхід підсилювача синусоїдальний сигнал з амплітудою 0,1В і частотою 0,1Гц. Провести аналіз перехідних процесів: залежність амплітуди вхідного і вихідного сигналів для першого і другого каскадів див. рис.2. По отриманих значеннях амплітуди розрахувати Ku1 і Ku2. Зробити висновок про форму та фазу вихідних сигналів.
Отримати амплітудно-частотні та фазо-частотні характеристики підсилювача постійного струму для першого і другого каскадів .
Визначити коефіцієнт підсилення по напрузі на основі отриманих АЧХ.
Дослідити вплив пасивних елементів - R7, R1 та R8 підсилювача (див. рис.2) на АЧХ. Зробити висновок.
Підсилювач постійного струму
Аналіз перехідних процесів
АЧХ
З покроковою зміною R7
З покроковою зміною R1
З покроковою зміною R8
Підсилювач потужності
Синтизувати схему двотактного підсилювача потужності рис.3, за допомогою системи схемотехнічного моделювання Micro-Cap8(MC8).
Подати на вхід підсилювача синусоїдальний сигнал з амплітудою 0,02В і частотою 1кГц. Провести аналіз перехідних процесів: отримати часові характеристики V(1), V(5), Іе(Q2), Іе(Q3), V(10), I(R5). Зробити висновок про форму та фазу отриманих сигналів.
Отримати амплітудно-частотні характеристики.
Визначити коефіцієнт підсилення по напрузі на основі отриманих АЧХ.
Визначити коефіцієнт підсилення по потужності та к.к.д.
Дослідити вплив пасивних елементів - R1 та R5 підсилювача (див. рис.3) на АЧХ та Кр. Зробити виснов
Аналіз перехідних процесів
АЧХ
З покроковою зміною R1
З покроковою зміною R5
Висновок: в даній лабораторній роботі ми досліджували підсилювачі постійного струму і підсилювачі потужності. Отримали амплітудно-частотні характеристики, визначили коефіцієнти підсилення по напрузі. Дослідили вплив зміни параметрів пасивних елементів на коефіцієнт підсилення підсилювача потійного струму та опору навантаження на коефіцієнт підсилення по потужності.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!