Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Вступ
Ми прямуємо до суспільства в якому громадянин є не лише об’єктом, а й повноцінним суб’єктом політики. З цією роллю не справитись без відповідних базових знань щодо суті політики закономірності та специфіки функціонування політичних суб’єктів, динаміки процесів і тенденцій в сучасному світі. Це важливо для суспільства яке прощається з монополією одної над ідеології, громадяни якого звикають до того що публічна боротьба за владу розмаїтих політичних сил – природне явище.
Політологія дає можливість опанувавши основні принципи політичної етики, історичного досвіду людської цивілізації, тенденцій сучасної політичної практики уникнути багатьох недемократичних прийомів владним структурам, у повному обсязі використати свої можливості як суб’єктів політики – громадянам.
Орієнтуючись на кращі наукові та навчально-методичні видання автори цього підручника прагнули не лише втілити власний досвід, а й врахувати теоретичні здобутки сучасної політичної науки задля формування у студентів систематизованих наукових уявлень про політику та гуманістичні засади. Основну увагу зосереджено на таких головних проблемах: визначення місця та ролі політології в системі знань про суспільство та розкриття особливостей її утвердження як науки, засвоєння головних категорій політичної науки, як-от: політичне життя, політична еліта, політичне лідерство, держава, політична система та ін., становлення партій та партійних систем місце і роль України в системі міжнародних відносин.
При визначенні структури посібника за основу взято рекомендації щодо проекту типової програми з політології, підготовленої робочою групою Міністерства освіти України. Матеріал викладено на основі комплексного міждисциплінарного підходу до аналізу політичного життя з урахуванням надбань світової та вітчизняної політичної науки. Дистанціювання від оцінних щодо тих чи інших реалій, процесів, уникнення романтизації української політичної дійсності, об’єктивне ставлення до зарубіжного досвіду і набутків національної пам’яті − одна з суттєвих рис змісту посібника, який прислужиться не лише студентам, викладачам а й кожному громадянинові, небайдужому до подій у світі, своїй державі та до себе як суб’єкта політичної практики.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!