Міністерство освіти і науки України
Національний університет водного господарства
та природокористування
Кафедра експлуатації гідромеліоративних систем
Звіт
з навчальної практики з дисципліни
“Основи промислових технологій і матеріалознавства”
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………...
3
Рівненський завод високовольтної апаратури......………………………..........
5
ЗАТ „Агроресурс”.................................................................................................
9
Пивзавод „Рівень”.....………………………………………………....................
15
Висновки………………………………………………………………………….
20
Список використаної літератури………………………………………………..
21
Вступ
Під час навчальної практики ми повинні поглибити свої знання з дисципліни “Основи промислових технологій та матеріалознавства”.
Мета практики.
Метою практики є вивчення технологій народного господарства на виробничо - господарських підприємствах.
Завдання практики
Закріплення і поглиблення теоретичних знань з питань сировиннихресурсів (матеріалів, енергії) і їх використання в промисловості.
Ознайомлення з механічними та хімічними технологіямивиробництв промисловості, будівництв будівельних матеріалів.
Обов'язки студента - практиканта:
виконувати завдання, які передбачені програмою практики;
дотримуватись правил техніки безпеки;
своєчасно подавати керівнику практики звіт про виконання всіхзавдань.
Обов'язки керівника практики:
до початку практики погодити програму проведення практики та місцяї проведення.
не пізніше, як за тиждень провести інструктажі та збори студентів -практикантів.
видати студентам робочу програму.
забезпечити високу якість проходження практики у відповідності зучбовим планом і програмою.
контролювати виконання програми практики та правила технічноїбезпеки.
своєчасно прийняти залік по практиці.
Об'єкти практики:
Об'єктами практики можуть бути будь - які підприємства м. Рівне, що дають можливість ознайомлення з технологіями промислового виробництва машинобудування, легкої та харчової промисловостей, виробництв будівельних матеріалів та технологій комунального господарства.
Перелік об'єктів практики:
Рівненський завод високовольтної апаратури
ЗАТ „Агроресурс”
Пивзавод „Рівень”
Об'єкти практики уточнюються щорічно перед її проходженням керівником практики. З підприємствами - об'єктами практики заключаються угоди або листи - погодження на проходження практики і погоджуються строки її проходження.
Тривалість практики - 1 тиждень.
Зміст практики:
1-й день Ознайомлення з метою, завданням і змістом практики. Проходження інструктажу з техніки безпеки на об’єктах. Поділ на бригади.
2- й день Об 'єкт: Рівненський завод високовольтної апаратури
Виробництво: блок-контактiв; вимикачiв навантаження; запобiжникiв; реостатiв.
3- й день Об 'єкт: ЗАТ „Агро ресурс”
Виробництво газових котлів, конвекторів та водонагрівачів.
4-й день Об’єкт: Пивзавод „Рівень”
Виготовлення пива..
Захист звіту
Рівненський завод високовольтної апаратури
РЗВА - це акцiонерне товариство вiдкритого типу, яке було створено на базi бувшого державного пiдприємства. Iсторiя пiдприємства починається з 1957 року, коли на площах бази "Укрсiльторга" у вiдповiдностi до наказу Мiнiстерства електротехнiчної промисловостi СРСР був створений Рiвненський завод високовольтної апаратури.
Завод почав роботу з виробництва вже у 1958 роцi декiлькох видiв продукцiї:
- блок-контактiв;
- вимикачiв навантаження;
-запобiжникiв;
- реостатiв.
На кiнець 1958 року на пiдприємствi працювало 254 чоловiка. У 1959 роцi було досягнуто значне збiльшення обсягiв виробництва i чисельнiсть персоналу виросла до 466 працiвникiв.
Перший високовольтний вимикач було виготовлено у 1962 роцi, а в 1963-1964 роках освоюється виробництво i починається серiйний випуск масляних вимикачiв типу ВМП-10К, ВМП35ГС i ВМП35П власної розробки. У 1965 роцi для проведення робiт по розробцi i удосконаленню високовольтної апаратури було створено спецiальне конструкторське бюро (СКБ). I в цьому ж роцi розробляється конструкцiя принципово нового маломасляного вимикача з вмонтованим пружинним приводом серiї ВМП-10П, який серiйно випускався в 1965-1972 роках. При його розробцi було запропоновано ряд вдалих рiшень, якi потiм були визнанi винаходами.
У 1972 роцi, купивши лiцензiю у iталiйської фiрми "SACE", завод першим в країнi починає випуск комплектних розподiльчих пристроїв (КРП) типу КЕ-10. У 1975 роцi в м.Рiвне починається випуск наступного поколiння масляних вимикачiв типу ВМПП-10 та ВМПЕ-10 iз вмонтованими пружинними та електромагнiтними приводами, замiсть яких у 1982 роцi починається серiйне виробництво бiльш прогресивних масляних вимикачiв ВК-10 та ВКЕ-10. В цей же час, вперше в СРСР, на заводi почався випуск вакуумних вимикачiв ВВ-10 та ВВЕ-10. Спецiально для атомних електростанцiй було розроблено КРП у сейсмостiйкому виконаннi типу КЕ-6С i почато його серiйне виробництво.
У 1994 роцi почалася корпоратизацiя пiдприємства, в результатi якої виробниче об'єднання було перетворено в акцiонерне товариство вiдкритого типу "РЗВА". Починаючи з 1994 по 1996 роки РЗВА освоює виробництво нової продукцiї:
-комплектних блокiв трансформаторних пiдстанцiй (КТПБР) на напругу 110/10(6) кВ, 110/35/(6) кВ та 35/10(6) кВ;
-комплектних розподiльчих пристроїв тягових пiдстанцiй залiзниць на напругу 27,5 кВ-КРП(Б)3-27,5;
-комплектних розподiльчих пристроїв зовнiшнього встановлення КРЗ-10 та внутрiшнього встановлення КУ-10;
-вакуумних вимикачiв типу ВБЗЕ-35 та ВБЗП-35;
-вакуумних вимикачiв типу ВВ-10У та ВВЕ-10У;
-масляних вимикачiв з вмонтованим пружинним приводом типу ВМКП-10;
-роз'єднувачiв типу РДЗ-10, РД(З)-35 та iншi видипродукцiї.
В роки економiчної кризи в Українi, пiдприємство вело активний пошук стратегiчного партнера серед свiтових лiдерiв в областi електротехнiки. Результатом цього стала у квiтнi 1996 року органiзацiя на виробничих площах РЗВА за участю мiжнародного концерну АВВ спiльного пiдприємства СП "АББ РЗВА". Завдяки значним закордонним iнвестицiям, на заводi проведена реконструкцiя виробництва, введено в дiю нове передове обладнання:
- високопродуктивний комплекс розкрою листового металу "Finn Power", який дозволив повнiстю вiдмовитися вiд використання традицiйних штамповочних верстатiв. Завдяки використанню цього комплексу значно пiдвищується продуктивнiсть виробництва, покращується якiсть, зменшується собiвартiсть деталей та досягається оптимальний розкрiй листа; - листозгинний комплекс типу "Ursviken", який дозволяє виготовлювати великогабаритнi деталi складної конфiгурацiї з листового металу товщиною до 6 мм, що дало можливiсть в багатьох випадках замiнити електрозварку механоскладанням;
- високопродуктивна автоматизована лiнiя порошкового покриття датської фiрми "Ideal line", використання якої дозволяє вiдмовитися вiд традицiйного фарбування, значно пiдвищити корозiйну стiйкiсть та полiпшити зовнiшнiй вигляд виробiв. Це обладнання унiкальне i такого комплексного використання його на iнших пiдприємствах в країнах СНД немає.
На пiдприємствi використовується сучасне зварювальне обладнання фiрми "Fronius" та компресорна станцiя "Kaiser". З початку 2001 року виробнича дiяльнiсть зупинена, виробництво високовольтної апаратури переведено на ВАТ "РЗВА".
Пiдприємство складається з таких основних структурних одиниць:
- фiрма "ВВА";
- служба головного iнженера;
- управлiння нерухомiстю;
- фiнансовий вiддiл;
- вiддiл постачання.
На сьогоднiшнiй день пiдприємство є єдиним виробником в Українi:
- комплектних трансформаторних пiдстанцiй на 110 кВ;
- комплектних трансформаторних пiдстанцiй на 35 кВ;
- тягових пiдстанцiй для залiзницi на 27,5 кВ;
- комплектних розподiльчих пристроїв 6 кВ для теплових i атомних електростанцiй.
Протягом трьох останнiх рокiв пiдприємство майже на 100% поновило асортимент своєї продукцiї у вiдповiдностi до сучасних вимог, в багатьох випадках на рiвнi кращих свiтових фiрм. Хочеться в першу чергу вiдзначити освоєння на пiдприємствi нового поколiння вакуумних вимикачiв серiї ВР (розшифровується "Вимикач Рiвненський").
В даний час Рівненський завод високовольтної апаратури цілком приватизований. На його базі створене Відкрите акціонерне товариство "Рівненський завод високовольтної апаратури". Воно є співзасновником Закритого акціонерного товариства "Спільне підприємство "Рівненський завод високовольтної апаратури", де налагоджено виробництво високовольтної комутаційної апаратури. Спільне підприємство засноване в 1996 році за участю інвестицій концерна АББ. На основі сучасних новітніх технологій з використанням комплектуючих виробів концерна АББ та інших відомих фірм завод виготовляє високоякісні економічні в експлуатації апарати напругою від 6 до 110 кВ.
ВАТ “Рівненський завод високовольтної апаратури” цього року одержало міжнародний сертифікат якості ISO-9001, завдяки чому набув права брати участь у транснаціональних тендерах з продажу власного високотехнологічного конкурентоспроможного товару. Комплектні, трансформаторні, тяглові, залізничні підстанції, вакуумні та електрогазові вимикачі, розподільчі пристрої для ТЕС і АЕС сьогодні виготовляються в Україні виключно цим підприємством. Ринки збуту – Алжир, Болгарія, В’єтнам, Ємен, Індія, Іран, КНР, Куба, Лівія, Пакистан, Сірія. На терені СНД (у Мінську, Москві, Алмати, Ашгабаті) заводом відкрито спеціальні представництва. Запорука високого наукоємного потенціалу його продукції – кооперування з відомими зарубіжними концернами “Сіменс”, “Шнейдер” та АВВ. Заводським КБ створено близько 150 нових типів модулів і сучасних високоточних елементів для заміни старих масляних пускачів, а це дає можливість подовжити експлуатаційний режим, поліпшити технічні показники високовольтного устаткування. Для розширення споживацького ринку (а нині це 40 країн світу) підприємство створило особистий сайт в Інтернеті.
Мал. Дільниця покришкового покриття.
Технологічний процес:
- блок-контактiв;
Листковий матеріал, вимикачі навантаження,
фарба (порошок), реостати, запобіжники,
електроенергія та інша блок-контактів,
сировина. відходи.
Вхід Вихід
Мал. Різально-штампувальна машина.
ЗАТ «Агроресурс»
ЗАТ «Агроресурс» створено в серпні 1997 року з метою задоволення суспільних потреб у продукції та послугах товариства, соціальних та економічних інтересів засновників та трудового колективу.Перші чотири роки товариство займалося торгівлею опалювальною технікою і супутніми товарами. Напрацьований досвід, аналіз галузі виробництва опалювальної техніки привели до висновку про можливість організації власного виробництва котлів.Прийняте рішення потягло за собою і необхідність вирішення чотирьох основних проблем:
- вибору конструкції опалювальної техніки та виробничої площі;
- придбання виробничих потужностей;
- підбір кадрів.
Протягом півроку були вирішені всі вище перераховані завдання. І в квітні 2002 року була вироблена перша продукція ЗАТ «Агроресурс».
Мал. Продукція ЗАТ «Агроресурс».
Висока якість котлів «Данко» та «Рівнетерм», гарний дизайн, а головне економічність та ефективність в експлуатації на українському ринку котлів з’явився новий потужний виробник, продукція якого заслуговує на повагу. На даний момент підприємством випускається 138 види опалювальних агрегатів потужністю від 2,5 до 140 кВт. Котли виробляються як одноконтурні та з функцією водопідігріву, так і двоконтурні, зі сталевим та чавунним теплообмінниками. Опалювальні прилади комплектуються автоматикою безпеки та регулювання «Каре» (Польща), Honeywell (Нідерланди), SIT (Італія) з п’єзоелектричним запалюванням.Географія поширення котлів виробництва ЗАТ «Агроресурс» охоплює всю територію України, а також деякі регіони близького зарубіжжя, що свідчить про конкурентоспроможність продукції.
ЗАТ «Агроресурс» - виробник газових котлів, конвекторів та водонагрівачів торгових марок «Данко» і «Рівнетерм», один з лідерів ринку опалювальної техніки України і ближнього зарубіжжя. Асортимент продукції налічує більше 138 модифікацій опалювальної техніки потужністю від 2,5 до 140 кВт: підлогові та настінні, з відкритою та закритою камерами згорання, із сталевими, чавунними і мідними теплообмінниками. Висока якість продукції досягається застосуванням високотехнологічного виробничого обладнання. Котли «Данко» та «Рівнетерм» розробляються спільно з партнерами підприємства - відомими виробниками Viadrus (чавунні теплообмінники), KME (мідна труба Sanko), Polidoro, Worgas, Калетка (пальники), SIT, KARE та Honeywell (автоматика), Wilo (насосна група), Watts (група безпеки). Вся продукція сертифікована і відповідає вимогам якості. Система менеджменту якості підприємства сертифікована згідно міжнародного стандарту якості ISO 9001:2000.
Котли парапетні
Котли сталеві
Котли чавунні
Котли з насосом
Конвектори
Газові колонки
Котел на твердому паливі
Модуль гріючий «Данко МГГ»
Пристрій «Кольчуга»
Турбоприставка
Технологічний процес:
Листковий матеріал, Котли:
електроенергія, парапетні,котли з насосом,
чавун, сталь, пластмаса, чавунні,сталеві; конвектори,
фарба та інша сировина газові колонки та аксесуари,
відходи.
Вхід Вихід
Мал.Процес виробництва.
Висока оцінка споживачів була визначальною в оцінці праці колективу і на державному рівні. В листопаді 2002 року Міжнародний відкритий академічний рейтинг популярності та якості “Золота Фортуна” відзначив ЗАТ “Агроресурс” срібною медаллю в номінації “за високі трудові показники та виготовлення високоякісної продукції”. 2003 рік приніс нові здобутки: в травні Асамблея ділових кіл України нагородила товариство “Дипломом лауреата загальнонаціонального конкурсу “Вища проба” за конкурентоспроможність та високий технологічний рівень продукції, а генеральному директору, Редьку В.М., присвоєно звання “Ділова людина України”; окрім того ЗАТ “Агроресурс” став Переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції “100 кращих товарів України-2003” за відмінну якість котлів "Данко", Лауреатом Міжнародного конкурсу «Золоті торгові марки». В 2005 році ЗАТ "Агроресурс" став Переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції “100 кращих товарів України-2004” за відмінну якість котлів "Рівнетерм", а також внесений в Недержавний реєстр надійності партнерів.
В листопаді 2002 року Міжнародний відкритий академічний рейтинг популярності та якості “Золота Фортуна” відзначив ЗАТ “Агроресурс” срібною медаллю в номінації “за високі трудові показники та виготовлення високоякісної продукції”.
Загальнонаціонального конкурсу "Вища проба"
Переможець всеукраїнського конкурсу якості "100 Кращих товарів України 2005" за випуск конвекторів «Данко-Бриз»
Лауреат Міжнародного конкурсу "Золоті торгові марки"
Переможець Всеукраїнського конкурсу якості товарів"100 Кращих товарів України 2003" за випуск котлів "Данко".
Свідоцтво "Кращий товаровиробник регіону"
Сертифікати на продукцію:
Сертифікація в Україні
Сертифікат відповідності: котли опалювальні газові стальні типу "Данко" та "Рівнетерм", котли опалювальні газові чавунні типу "Данко".
Сертифікат відповідності: апарати конвективні опалювальні газові чавунні "Данко-Бриз-2,5", "Данко-Бриз-4" з автоматикою безпеки з газовим клапаном "630 EUROSIT" виробництва фірми "SIT Group", Італія
Сертифікат відповідності: котли опалювальні газові двоконтурні типу "Рівнетерм Д".
Сертифікат відповідності: котли опалювальні газові стальні з закритою камерою спалювання типу "Данко".
Сертифікат відповідності: котли опалювальні газові двоконтурні настінні "Данко-23ВКE", "Данко-27ВКE".
Рівненський пивзавод «Рівень»
Пивоварне виробництво в м.Рiвному фiксується наявними документальними джерелами з 1861 року. В 1909 роцi власник парового пивоварного заводу створив акцiонерне товариство "Бергшлос", яке працювало досить стабiльно. В 1939 роцi пiсля встановлення на захiдноукраїнських землях радянської влади утворюється державне пiдприємство "Рiвненський пивзавод". У 1994 роцi створено АТВТ "Рiвненський пивзавод". Загальними зборами акцiонерiв (протокол №18 вiд 15.04.2005р.) було вирiшено змiнити назву акцiонерного товариства з АТВТ "Рiвненський пивзавод" на ВАТ "Рiвень".
Мал. ВАТ "Рiвень" .
ВАТ "Рiвень" є юридичною особою. Вищим органом товариства є загальнi збори акцiонерiв. Виконавчим органом товариства є Правлiння у складi 5 чоловiк. Наглядова рада в кiлькостi 5 чоловiки. Ревiзiйна комiсiя в кiлькостi 3 чоловiки. ВАТ "Рiвень" в своєму пiдпорядкуваннi дочiрнiх пiдприємств, представництв та фiлiй не має.Пропозицiй щодо реорганiзацiї збоку третiх осiб протягом звiтного перiоду не було.
Основним видом дiяльностi товариства є виготовлення та реалiзацiя пива. Було впроваджено два нових сорти пива "Рiвень Премiум" та "Рiвень мiцне". Термiн зберiгання пива збiльшився з 7 до 30 дiб. Був змонтований та введений в дiю Вiрпул, два нових форфаса, 8 бродильних чанiв, замiнено пляшкомийну машину та кiзельгуровий фiльтр. Для роботи було поповнено оборотнi засоби: КЕГи, склотару, ящики, торгiвельне обладнання. Торгiвельне обладнання в основному постачалося за рахунок головного акцiонера - товавриства "Iнтерпромтех".
Мал. Вірпул та кізельгуровий фільтр.
На протязi 2002-2007 роокiв було придбано i введено в дiю обладнання на суму 166 тис.грн., в тому числi Компресор GA11CFF7,5, вартiстю - 30 тис.грн., Електронно - обчислювальну технiку (комп"ютери 9 шт.) - на суму 27 тис.грн. Було списано обладнання на суму 56,7 тис.грн.. Також було придбано i введено в дiю обладнання на суму 1077 тис.грн., крiм того проведено ремонт головного корпусу виробництва на суму 135,4 тис.грн., iз обладнання придбаний котел паровий водотрубний на суму 191,5 тис.грн.. Паровий котел ВНР на суму 167,4 тис.грн..
Фасувальна машина 63,8 тис.грн..У 2006 роцi було списано обладнання на 89,2 тис.грн..
Мал. Фасувальний процес.
На протязi 2007 роцi було придбано i введено в дiю обладнання на суму 787 тис.грн. в т.ч. випаровувач повiтряний СО-2 на суму 45,4 тис.грн., Автомат електировочний 99,2тис.грн., Компресор МК-60 - 28,4 тис.грн., вiдчужень у 2007 роцi небуло.
Мал. Автомат електроливочний.
Факторами, якi можуть впливати на дiяльнiсть товариства, є загальний стан економiчної ситуацiї в Українi, низька платоспроможнiсть населення та пiдприємств, змiни податкової полiтики, загострення проблеми платоспроможностi замовникiв, невiдпрацьований механiзм повернення субсидiй i пiльг за виконанi роботи, обставини форс-мажор.
Факторами, якi можуть впливати на дiяльнiсть Товариства, є загальний стан економiчної ситуацiї в Українi, низька платоспроможнiсть населення та пiдприємств, змiни податкової полiтики, загострення проблеми платоспроможностi замовникiв, невiдпрацьований механiзм повернення субсидiй i пiльг за виконанi роботи, обставини форс-мажор.
На сьогоднішній день на варниці ВАТ "Рівень" готуємо для Вас три пива. На різні сорти використуємо різну сировину, імпортну та українську.Але все пиво варимо з однією любов'ю - любов'ю до живого пива.
Цей дивний вишуканий напій користувався не лише значним попитом у рівнян, але й, незважаючи на столичну вартість, "Бергшлоссъ" примудрився отримати срібну медаль на одній з міжнародних пивних виставок наприкінці 90-х в Італії. Та радість тривала недовго: боротьба розкручених столичних брендів за рештки провінційної пивної галузі має іноді вбивству подібні наслідки через так звані інвестиції, що неминуче слідують після викупу підприємств.
У 1900-х роках контрольний пакет акцій заводу Бергшлосса викуповує надзвичайно енергійна й доволі амбітна людина з комічно-філософським прізвищем - Г.М. Пісюк.
Будь-який хмільний напій, названий пивом (від самого вишуканого й до самого сечоподібного), має не лише власні неповторні смак і колір, густоту й алкоградуси, торгову марку і відповідну рекламу (або її відсутність). Здавна кожне пиво мало свою географію, історію й оригінальну автобіографію. Пиво (як і люди) буває запаморочливим і нудним, веселим і сумним, тож - перефразувавши слова про вождя російської революції, - пиво завжди "живіше від усіх живих".
Визнання якості продукції:
Міжнародний професійний конкурс пива, безалкогольних, слабоградусних напоїв та мінеральних вод 2006 р. срібна медаль - пиво Жигулівське.
Міжнародний професійний конкурс пива, безалкогольних, слабоградусних напоїв та мінеральних вод 2005 р. бронзові медалі - пиво Жигулівське та Рівень Світле .
Міжнародний професійний конкурс пива, безалкогольних, слабоградусних напоїв та мінеральних вод 2004 р. срібна медаль - пиво Рівень Преміум.
Міжнародний професійний конкурс пива, безалкогольних, слабоградусних напоїв та мінеральних вод 2004 р. бронзова медаль - пиво Жигулівське.
Міжнародний професійний конкурс пива, безалкогольних, слабоградусних напоїв та мінеральних вод 2002 р. бронзова медаль - пиво Українське спеціальне.
Міжнародний професійний конкурс пива, безалкогольних, слабоградусних напоїв та мінеральних вод 2002 р. бронзова медаль - пиво Українське спеціальне.
Міжнародний професійний конкурс пива, безалкогольних, слабоградусних напоїв та мінеральних вод 2000 р. срібна медаль - пиво Бергшлосс .
Відкритий рейтинг популярності "Гордість міста". Переможець рейтингу в номінації "Краща торгова марка".
Мал. Нагороди та подяки за продукцію.
Технологічний процес:
Ячмінь, вода, хміль,
пивні дріжджі,
солодовий помол, цукор,
електроенергія,
стерильне повітря. Пиво,
відходи . . виробництва
Вхід Вихід
Висновки
Під час даної навчальної практики ми вивчали технології народного господарства на виробничо-господарських підприємствах, закріпили і поглибили теоретичні знання з питань готових помислових продукцій і їх використання в промисловості. Також ми виконували всі завдання, які були передбачені програмою даної практики, дотримуючись при цьому правил техніки безпеки, попередньо ознайомившись з ними.
Об’єктами практики були підприємства м. Рівного та Рівненської області які дали можливість ознайомитись з технологіями різних промисловостей. Серед них такі як: Рівненський завод високовольтної апаратури, ЗАТ «Агроресурс», Пивзавод «Рівень».
На Рівненському заводі високовольтної апаратури ми ознамилися з основними методами виробництва блок-контактiв, запобiжникiв, реостатiв, комплектних блокiв трансформаторних пiдстанцiй (КТПБР) на напругу 110/10(6) кВ, 110/35/(6) кВ та 35/10(6) кВ, комплектних розподiльчих пристроїв тягових пiдстанцiй залiзниць на напругу 27,5 кВ-КРП(Б)3-27,5, комплектних розподiльчих пристроїв зовнiшнього встановлення КРЗ-10 та внутрiшнього встановлення КУ-10, вакуумних вимикачiв типу ВБЗЕ-35 та ВБЗП-35, вакуумних вимикачiв типу ВВ-10У та ВВЕ-10У, масляних вимикачiв з вмонтованим пружинним приводом типу ВМКП-10, роз'єднувачiв типу РДЗ-10, РД(З)-35 та iншi видипродукцiї.
Якість продукції перевіряється відділом технічного контролю та лабораторією. Продукція визнана не тільки в Україні, а й за її межами. Споживачами продукції є : підприємства і організації міста, району, області, країни, індивідуальні замовники та підприємства країн СНД, Китаю, Іраку, Ірану.
Відвідавши ЗАТ «Агроресурс» ми ознайомилися з основним виробництвом опалювальних котлів «Данко» та «Рівнетерм» (парапетні,котли з насосом, чавунні, сталеві, на твердому паливі; конвектори, газові колонки та аксесуари).
Висока оцінка споживачів була визначальною в оцінці праці колективу і на державному рівні. Дана продукція була лауреатом таких конкурсів:
"Вища проба", переможець всеукраїнського конкурсу якості "100 Кращих товарів України 2005" за випуск конвекторів «Данко-Бриз», "Золоті торгові марки", переможець Всеукраїнського конкурсу якості товарів"100 Кращих товарів України 2003" за випуск котлів "Данко". Відзначена свідоцтвом "Кращий товаровиробник регіону".
Завітавши на Рівненський пивзавод «Рівень» ми дізналися багато цікавої інформації про виробництво пива, безалкогольних, слабоградусних напоїв .
Якість пива відзначена споживачами різних регіонів України.
Використана література:
Методичні вказівки №081-99.
Остапчук М.В., Рибак А.І. „ Система технологій (за видами діяльності) : навчальний посібник” К.: ЦУЛ, 2003. – 888с.
http://www.riven.com.ua.
http://www.rzva.com.ua.
http://www.agroresurs.com.ua.