МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
ЗВІТ
до лабораторної роботи №1
з курсу:
«Комп`ютерні мережі»
на тему:
«Топологій комп’ютерних мереж. Базові технології локальних мереж»
Мета роботи – ознайомитись з базовими технологіями локальних мереж, такими як Ethernet та Token Ring, конфліктними та безконфліктними методами множинного доступу, що лежать в основі цих технологій, топологіями мереж та набути практичні навички при виборі відповідних технологій локальних мереж для виконання певних завдань та побудові мереж на їх основі.
Основні терміни:
Мережевий концентратор або хаб (жарг. від англ. Hub - центр діяльності) - мережевий пристрій, призначений для об'єднання кількох пристроїв Ethernet в спільний сегмент мережі. Пристрої підключаються за допомогою витої пари, коаксіального кабелю або оптоволокна.
Мережевий комутатор, свіч, світч (жарг. від англ. Switch - перемикач) - пристрій, призначений для з'єднання декількох вузлів комп'ютерної мережі в межах одного або декількох сегментів мережі. На відміну від концентратора, який розповсюджує трафік від одного підключеного пристрою до всіх інших, комутатор передає дані лише безпосередньо отримувачу, виняток становить широкомовний трафік (на MAC-адреса FF: FF: FF: FF: FF: FF) усіх вузлів мережі. Це підвищує продуктивність і безпеку мережі, позбавляючи інші сегменти мережі від необхідності (і можливості) обробляти дані, які їм не призначалися.
Міст, мережевий міст, бридж (жарг., калька з англ. Bridge) - мережеве пристрій 2 рівня моделі OSI, призначений для об'єднання сегментів (підмережі) комп'ютерної мережі різних топологій і архітектури.
Повторювач (жарг. - ріпітр, репітер, англ. Repeater) - мережеве обладнання. Призначений для збільшення відстані мережевого з'єднання шляхом повторення електричного сигналу «один в один». У термінах моделі OSI працює на фізичному рівні.
Маршрутизатор (проф. жарги. Раутер або Router) - мережевий пристрій, пересилає кадри між різними сегментами мережі і приймає рішення на підставі інформації про топологію мережі і певних правил, заданих адміністратором. Маршрутизатор працює на більш високому «мережевому» рівні 3 мережевої моделі OSI, ніж комутатор і мережевий міст.
Мережа №1 (Hub- Hub-Repeater-Hub)
Всім робочим станціям мережі присвоюються мережеві (ІР) адреси , в даному випадку присвоюємо кожній станції адресу типу: 192.168.1.n, де n = номеру комп’ютера. Наприклад PC2 буде присвоєно ІР: 192.168.1.2 , та маски підмережі 255.255.255.0, які задаються автоматично після введення ІР адрес. Доменом колізій є вся мережа.
Мережа №2 (Switch-Hub-Repeater-Hub)
Мережа №3 (Switch- Switch -Repeater-Hub)
Мережа №4 (Switch- Switch -Repeater-Switch)
Мережа №5 (Switch- Switch-Bridge-Switch)
Мережа №6 (Switch-Switch-Router-Switch)
Результат роботи утиліти ping:
Мережа цього типу у пересиланні даних не відрізняється від мережі Switch-Switch-Bridge-Switch. Різниця полягає лише в тому, що передавання «широкомовних» ip-пакетів із однієї підмережі в іншу блокується роутером, та все ж у під-мережах ці повідомлення можна розсилати.
Висновок: у даній лабораторній я ознайомився з базовими технологіями локальних мереж (Ethernet, Token Ring), набув практичних навиків при виборі технології локальних мереж для виконання завдання побудови локальної мережі. Мережа №6 (Switch– Switch–Router– Switch) надійніша ніж мережі які я розглядав тому, що «широкомовні» ip-пакети не проходять через роутер чим забезпечує вищу продуктивність мережі відносно інших мереж структурованих лише засобами канального та фізичного рівнів.