МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
ЗВІТ
до лабораторної роботи №5
з курсу:
«Комп`ютерні мережі»
на тему:
«СТЕК ПРОТОКОЛІВ TCP/IP. IP-АДРЕСАЦІЯ»
Мета роботи – ознайомитись з стеком протоколів TCP/IP та питанням IP-адресації на основі протоколів IPv4, IPv6, та набути практичні навики при конфігурації мережевих параметрів комп’ютерів та вирішенні проблем, пов’язаних з адресацією цих комп’ютерів при підключенні їх до мережі.
Завдання
Провести тестування протоколу TCP/IP на хості. Для цього визначити :
Його IP-адресу (чи вона присвоєна статично, чи динамічно; її значення; кількість та тип мережевих адаптерів, встановлених на ЕОМ, значення їх MAC-адреси; тип вузла). У випадку використання протоколу DHCP взнати, чи адреси присвоюються статично чи динамічно (якщо динамічно, то термін дії оренди), та поновити оренду.
Коректність функціонування протоколу TCP/IP, а саме: відсутність дублювання IP-адрес; працездатність операційної системи, працездатність мережевого адаптера.
Провести тестування протоколу TCP/IP в мережі. Для цього визначити :
Які хости включені в Вашій (локальній) мережі.
Якість зв’язку з окремим хостом в локальній мережі (час проходження тестового сигналу, наявність втрат сигналу при цьому).
Провести тестування зв’язку Вашого хоста з віддаленою мережею. Для цього спочатку вияснити наявність такої мережі, вивчивши таблицю маршрутизації Вашого хоста за допомогою утіліти route.
Якість зв’язку з окремим хостом у віддаленій мережі (час проходження тестового сигналу, наявність втрат сигналу при цьому). Порівняти результати тестів з хостом в локальній та віддаленій мережах.
Виконати індивідуальне завдання, дане викладачем в аудиторії (задачі по адресації в мережах з протоколом TCP/IP, задачі на коректність IP-адрес, визначення масок підмережі, визначення ідентифікаторів мереж та вузлів, тощо).
Виконання
Проведення тестування на хості:
1. ipconfig.exe – програма, яка використовується для відображення поточних налаштувань та встановлення TCP/IP конфігурації, включаючи адреси серверів DHCP та DNS
Синтаксис команди:
Ipconfig [/all] - показує повну інформацію про конфігурацію TCP/IP на хості.
2. ping.exe – програма для тестування зв’язку із зазначеним хостом.
Оскільки час<1мс то локальна мережа працює коректно
Провести тестування протоколу TCP/IP в мережі. Для цього визначити :
route.exe-- програма для встановлення таблиці маршрутизації на хості. Route print – друкує маршрут
4. Команда аrp використовується для перегляду, додавання або видалення записів в одній чи декількох таблицях трансляції ІР-адрес у фізичні МАС-адреси мережевих адаптерів, наприклад Ethernet. Дані записи використовуються при роботі протоколу ARP (Address Resolution Protocol). Для кожного мережевого адаптера Ethernet використовується окрема таблиця трансляції ІР-адрес.
-a [інет_адреса] [-N іф_адреса] – виводить таблицю поточного протокола ARP для усіх інтерфейсів. Для того щоб вивести записи ARP для деякої IP-адреси, необхідно застосувати Arp -a з параметром інет_адреса, де інет_адреса – це IP-адреса. Щоб вивести таблиці кеша ARP для деякого інтерфейсу, необхідно вказати параметр -N іф_адреса, де іф_адреса – це назначена інтерфейсу IP-адреса. Параметр -N вводиться з врахуванням регістру.
5. Провести тестування зв’язку хоста з віддаленою мережею.
6. tracert.exe – програма для визначення маршруту до зазначеного хоста.
Висновок: У даній лабораторній роботі я ознайомився з стеком протоколів TCP/IP та питанням IP-адресації на основі протоколів IPv4, IPv6, та набув практичних навиків при конфігурації мережевих параметрів комп’ютерів та вирішенні проблем, пов’язаних з адресацією цих комп’ютерів при підключенні їх до мережі.