МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІЕПТ
ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА
з дисципліни:
«Проектний менеджмент»
На тему:
«Бізнес-план по створенню салону краси »
ПП «Наталія»
Зміст
Вступ
Обгрунтування ідеї проекту
Загальна ідея реалізації проекту
Опис працівників, які реалізовують проект
Алгоритм державної реєстрації підприємства
Основні фінансові показники
Аналіз конкурентного оточення
Організація збуту
Організаційний план
Доходи і витрати підтриємства
Висновок
Список використаної літератури
ВСТУП
Обгрунтування ідеї проеккту
Моєю ідеєю створення суб’єкта підприємництва є створення приватного підприємства «Наталія». Це буде салон-краси, який допоможе клієнтам створити свій власний імідж та підкреслити свою індивідуальність. У нас клієнти зможуть зробити зачіску, макіяж, педікюр, манікюр і догляд за шкірою. Створення власного підприємства, а не використання свого власного потенціалу в якості найманого робітника чи партнера, дає можливість:
реалізувати свій потенціал (можна повністю відкрити себе, оскільки ніхно не ставитиме рамки, за які не можна виходити);
бути незалежним від когось (не потрібно відповідати перед начальством, чи своїми партнерами);
гнучкість, прийняття оперативних рішень (не потрібно з кимось радитись);
одержання доходу в залежності від результатів діяльності, що призводить до мотивації (бажання отримати більший дохід стимулюватиме краще працювати самому та заохочувати до цього своїх працівників, удосконалюватись, як підприємець).
2. Загальна ідея реалізації проекту
Моїм вибором підприємницької ідеї є відкриття власного салону краси – ПП «Наталія». Послуги салону задовольнятимуть потреби людей у самовираженні. Стрижка, зачіска та макіяж підкреслюватимуть індивідуальність людини, а також допоможуть створити свій власний імідж.
Споживачами нашого салону є як чоловіки, так і жінки різного віку з середнім та високим рівнем доходу. Салон розташовано в центрі м.Радехова вул.Львівська 16. Площа м. Радехова становить – 838,8 га. Кількість населення Радехова – 9.395 чол.
Салан буде надавати наступні види послуг:
перукарські послуги ;
манікюр і педикюр (стандартний догляд; нарощування нігтів);
косметологічні послуги (догляд за шкірою обличчя; догляд за бровами і віями; епіляція);
Нашими споживачами є переважно,люди які тут проживають.
Попит на послуги салонів краси є постійними, оскільки сьогодні мода швидкоплинна і майже кожен прагне виглядати стильно та привабливо, кожна людина хоче підкреслити свою індивідуальність та красу.
3. Опис працівників, які реалізовують проект
Директор
Спеціаліст – перукар №1
Спеціаліст – перукар №2
Візажист
Спеціаліст манікюру- педікюру
4. Алгоритм державної реєстрації підприємства
Щоб зареєструвати приватне підприємство потрібно пройти такі етапи:
Підготовка необхідних документів і підписання їх у нотаріуса. Для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем, повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцем проживання такі документи: 1). заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця; 2). Копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів; 3). Документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Завірення копії документа коштуватиме у державного нотаріуса та 10 – 25 грн. у приватного нотаріуса, але ця процедура займе менше часу у приватного нотаріуса;
Реєстрація підприємства (державним реєстратором у районній державній адміністрації). Для проведення державної реєстрації справляється реєстраційний збір у розмірі дванеоподаткованих мінімуми доходів громадян – за проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Строк державної реєстрації фізичної особи-підприємця не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця;
Одержання довідки з управління статистики (про внесення підприємства в єдиний державний реєстр підприємств і організацій України). В управлінні статистики проводиться реєстрація суб’єкта підприємництва на основі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця та відомостей з відповідної реєстраційної картки;
Постановка на облік в податковій інспекції. Підставою для взяття суб’єкта підприємницької діяльності на облік в органах державної податкової служби є копія реєстраційної картки, свідоцтво про державну реєстрацію. Строк взяття на облік суб’єкта підприємництва органом податкової служби, за наявності цих документів, не повинен перевищувати двох днів. У податковій адміністрації суб’єкта підприємництва як майбутнього платника і відбувається знайомство з його податковим інспектором;
Постановка на облік в необхідних чотирьох фондах (пенсійний фонд, фонд зайнятості, фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, фонд соціального страхування від тимчасової втрати працездатності). Реєстрація здійснюється на підставі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. У кожній із цих інституцій присвоюється свій реєстраційний номер для суб’єкта підприємництва і видаються бланки звітності.
Одержання дозволу на виготовлення печатки у районному відділі внутрішніх справ. Для одержання дозволу суб’єкт підприємництва подає копію свідоцтва про державну реєстрацію, два примірники зразків печаток і штампів, які затверджуються власником і додаткового погодження не потребують, а також документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу на виготовлення печатки і штампів. Протягом п’яти днів із дня одержання документів орган внутрішніх справ зобов’язаний видати дозвіл на виготовлення печаток і штампів або письмову відмову із зазначенням причин, які обумовлюються законодавством України.
Виготовлення печатки. Відкриття постійного рахунку в банку (а також обов'язкове повідомлення податкової інспекції і пенсійного фонду про відкриття рахунку). Підставою для відкриття рахунку в будь-яких банках є свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємництва та копія документа, що підтверджує взяття його на облік в органі державної податкової служби. При відкритті рахунку йому присвоюється реєстраційний номер, а на банківських картках проставляються зразки підписів осіб, які мають право підпису на чеках.
Подача заяви платника ПДВ (при необхідності), та/або платника єдиного податку (при необхідності), одержання зазначених документів (за умови їхньої видачі у відповідній інспекції представникам за дорученням).
При реєстрації приватного підприємства фізична особа може зробити вибір: чи займатись цією справою самостійно, чи доручити її спеціалізованим фірмам. Користуючись послугами фірм реєстрація коштуватиме нам приблизно 1650 грн.
Документи, які необхідно надати фірмі, котра виконуватиме реєстрацію:– копії паспортів, довідок про присвоєння ідентифікаційного номеру засновників, директора, бухгалтера (в тому числі засновників-нерезидентів (фізичних осіб). При необхідності надаємо допомогу в одержанні такої довідки для нерезидентів);
– документи, які підтверджують місцезнаходження ("юридичну адресу") підприємства (якщо такі є) - бажано;
– при формуванні статутного фонду майном - перелік цього майна з вказівкою його вартості і вказівкою який засновник яке майно вносить;
– копії свідоцтв про державну реєстрацію засновників, як приватних підприємців (при наявності) - бажано (для запобігання розходжень при вказівці даних);
Інформація, яку необхідно повідомити фірмі, котра проводитиме реєстрацію:
найменування створюваного підприємства;
район реєстрації в м. Львові;
розмір і порядок формування статутного фонду;
основні види діяльності;
обраний банк;
обрана система оподаткування;
необхідність виготовлення «поліпшеної печатки»;
необхідність виготовлення додаткових штампів;
телефон, який вказується в документах, як телефон підприємства і т. п.
Приклад понесених витрат на реєстрацію товариства довіреною особою:
оплату консультації з питань реєстрації юридичної особи – 50 грн.;
підготовку та складання установчих документів – 300 грн.;
оплату послуг нотаріуса – 500 грн.;
придбання канцтоварів (папки, бланки тощо) – 60 грн.;
сплату збору за проведення резервування найменування – 34 грн.;
сплату збору за проведення державної реєстрації – 170 грн.;
сплату збору за дозвіл на виготовлення печаток та штампів – 81 грн.;
виготовлення печатки – 300 грн.;
оплату послуг з виготовлення довідки з Єдиного державного реєстру – 25,94 грн.;
оплату послуг банку за приймання платежів – 10 грн.;
оплату послуг банку за відкриття поточного рахунку для формування статутного капіталу товариства – 100 грн.
Загальна сума витрат становить 1630,94 грн. Після здійснення реєстрації товариства довіреною особою подано до бухгалтерії Звіт про використання коштів та надано оригінали документів, згідно з якими зазначені суми були витрачені. Новоствореним товариством зазначені суми були виплачені.
5. Основні фінансові показники
Приміщення 30 кв. метрів. Приміщення потребує косметичного ремонту.
Передбачувана сума, виділена на ремонт, складає 20 000грн. Для закупівлі необхідного для роботи обладнання, меблів, а також дрібного інструменту, підприємство збирається використовувати кошти, узяті в кредит у банку.
Обладнання
Для салону буде закуплено професійне обладнання:
Назва обладнання
Кількість
Сума(грн.)
Робочі столи для перукарів
2
6000
Мийка
1
2500
Робочий стіл для манікюру
1
1800
Косметичне крісло
1
900
Диван для відвідувачів
1
3000
Настінні дзеркала
3
1600
Крісла
2
1400
Стільці
4
1000
Телефон
1
450
Контрольно-касовий апарат
1
3000
Разом
21650
Додаткове обладнання та засоби:
Назва обладнання
Кількість
Сума(грн.)
Сушка
1
500
Ножниці
3
150
Гребінець
6
300
Машинка для стрижки
1
450
Гель для волосся
3
120
Піна для волосся
3
120
Лак для волосся
3
120
Фарба для фарбування волосся
5
250
Рукавички для фарбування волосся
5
25
Склад для хімічної завивки волосся
3
210
Посуд для фарбування, завивки волосся
2
200
Плойка для завивки волосся
1
340
Лампа для нарощування
1
400
Лампа освітлення
1
100
Сушка для нігтів
1
350
Халати
5
500
Гель для нарощування
2
100
Кольорові гелі (набір)
1
80
Засіб для зняття лаку
1
20
Тіпси набір
5
200
Клей для тіпс
3
75
Декоративний матеріал для дизайну
2
150
Набір лаків
10
200
Пензлики
10
150
Пилки для нігтів
6
120
Рідке мило дезінфікуюче
5
150
Засіб для зняття макіяжу
1
120
Тональний крем
2
300
Помада набір
1
450
Пудра
2
200
Тєні набір
3
330
Туш набір
5
270
Олівці
5
150
Маски для обличчя
5
75
Пінцет
2
60
Крем
3
240
Разом
5465
Перелік та вартість послуг:
Найменування послуги
Вартість(грн)
Жіноча стрижка
35
Чоловіча стрижка
30
Дитяча стрижка
25
Фарбування волосся
100-300
Мелірування
100-350
Довготривала укладання
80-150
Хімічна завивка
100-300
Зачіска
100-250
Сушка феном
20
Укладання феном, професійними засобами
40
Манікюр
40
Манікюр і чистка
70
Нарощування нігтів
250
Лікування нігтів професійними засобами
35
Педікюр
60
Візаж
80-200
Накладання маски
45
6. Аналіз конкурентного оточення
Говорячи про радехівському ринку, необхідно відзначити, що на сьогоднішній день в Радехові явний надлишок салонів класу «люкс», клієнтів на всіх не вистачає. До того ж багато студії не в змозі надати ексклюзивний рівень послуг, до якого зобов'язують їх ціни. Отже, щоб залишитися на ринку, вони змушені або знижувати цінову планку, або створювати змішаний тип обслуговування, що незрівнянно з класом «люкс».
Родзинка цього бізнес плану, салону краси в тому, що в порівнянні з салонами класу люкс, даний салон надає ті ж послуги за доступними цінами, тим самим залучаючи клієнтів високого класу, що актуально під час важкого становища в країні. Реалізація такого проекту дозволить вирішити і соціальні питання, такі як працевлаштування та надання робочих місць фахівцям, що закінчили професійні закладу. Користуватися послугами нашого салону будуть клієнти з різними рівнями доходів. Ми досить добре вивчили конкурентів, що знаходяться поряд з нашим салоном. Ні в одній з цих перукарень не надається такий широкий спектр послуг як у нас.
Аналіз конкурентів
Найменування послуги
Салон «Престиж» (грн.)
Перукарня «Кучерява» (грн.)
Мій салон краси «Наталія» (грн.)
Жіноча стрижка
40
35
35
Чоловіча стрижка
30
30
30
Дитяча стрижка
-
-
25
Фарбування волосся
150-450
150-450
100-300
Мелірування
150-450
150-450
100-350
Довготривала укладання
100-200
100-200
80-150
Хімічна завивка
-
-
100-300
Зачіска
150-250
150-250
100-250
Сушка феном
60
60
20
Укладання феном, професійними засобами
60
50
40
Манікюр
50
45
40
Манікюр і чистка
80
75
70
Нарощування нігтів
300
-
250
Лікування нігтів професійними засобами
50
40
35
Педікюр
70
70
60
Візаж
100-200
100-200
80-200
Накладання маски
50
50
45
Головними конкурентами для салону «Наталія» є дві перукарні, розташовані в підвальних приміщеннях житлових будинків, що знаходяться в безпосередній близькості:
Салон «Престиж» м. Радехів вул.Львівська 36
Перукарня «Кучерява» м. Радехів вул.Львівська 85 "а"
Сильні сторони конкурентів:
вже сформований своє коло клієнтів;
Слабкі сторони конкурентів:
велика плинність працівників;
вузький спектр послуг;
невдале розташування;
високі ціни.
Певні види послуг збігаються з послугами, які планує запропонувати салон «Натаклія» Слід обійти конкурентів:
більш високим рівнем обслуговування;
більш широким спектром, пропонованих послуг;
7. Організація збуту
У якійсь мірі проблема збуту може розглядатися як функція місця розташування підприємства. Салон-перукарня «Наталія» розташований в Центральному районі, де конкуренція головна проблема, тому що всі салони з подібними послугами знаходяться в центрі міста.
Інша сторона проблеми збуту - наскільки добре відомі клієнтам характеристики послуг, що надаються. Тому салон передбачає зробити велику рекламу своїх послуг в засобах масової інформації (газети, радіо і т.п.), для залучення більшої кількості клієнтів. Планується зробити замовлення візитних карток салону-перукарні «Наталія».
Ще один спосіб стимулювання збуту - це прийом замовлень по телефону, тобто по запису, а також надання послуг за спеціальними каталогами, за яким клієнт може вибрати собі стрижку або зачіску.
Продаж послуг відбуватиметься через систему найманих майстрів.
Організаційний план
Наш салон працює з 9-00 до 18-00 (без обіду), вихідний неділя.
У салоні - краси «Наталія» працюють п̍ять майстрів, прибиральниця. Директор салону виконує обов'язки адміністратора та бухгалтера.
Майстра в салоні працюють ккожен день: з 9-00 до 18-00.
Робочий день прибиральниці не нормований, тому за угодою вона має право приходити проводити вологе прибирання салону під час зміни, тобто о 13-00 і до кінця робочого дня, тобто о 18-00. Раз на тиждень до її обов'язків входить генеральне прибирання.
Робочий день директора також не нормований.
Безсумнівно, підприємство сильно своїм персоналом. Грамотні керівники і кваліфіковані виконавці можуть вивести з прориву навіть саме неефективно працює підприємство, а погані кадри, навпаки, - розорити процвітаючу.
Тому підприємство планує прийняти на роботу кваліфікованих майстрів. Кожні півроку салон буде надавати можливість своїм працівникам підвищувати кваліфікацію, відправляти на різні семінари в міста Санкт-Петербурга, Москви та ін. Сума, яка буде виділятися на це, буде накопичуватися протягом 6 місяців.
У майбутньому салон планує відкрити майстер-клас, де будуть навчатися професіоналізму молоді майстри. Це принесе додатковий прибуток підприємству.
Для отримання прогресивного результату від діяльності салону, майстри повинні бути високо кваліфікованими працівниками, стаж роботи повинен бути не менше двох років у даній галузі.
Основні вимоги, які пред'являються директорові в даній галузі:
- Директор повинен бути грамотним, освіченим, бажано знає основи бухгалтерського обліку та юриспруденції;
- Людиною, що знає свою роботу, готовим допомогти співробітникові вирішити будь-яку виробничу проблему;
- Бути розуміючим, що знають, хто цікавиться модою;
- Бути ввічливим і тактовним.
Основні вимоги, які пред'являються майстрам:
- Бути високо кваліфікованими робітниками;
- Ввічливими;
- Готовими проконсультувати будь-якого охочого клієнта.
Основні вимоги, які пред'являються прибиральниці:
- Вчасно приходити на роботу;
- Швидко і сумлінно виконувати свою роботу.
9. Доходи і витрати підтриємства
Місячний дохід салону краси
Найменування послуги
Ціна послуги
Максимальна кількість клієнтів в день
Розхід матеріалів %
Виручка в день
Виручка в місяць
Жіноча стрижка
35
3
-
105
2730
Чоловіча стрижка
30
2
-
60
1560
Дитяча стрижка
25
2
-
50
1300
Фарбування волосся
100-300
2
35
260
6760
Мелірування
100-350
2
30
315
8190
Довготривала укладання
80-150
2
15
196
5096
Хімічна завивка
100-300
2
20
240
6240
Зачіска
100-250
2
15
298
7748
Сушка феном
20
4
-
80
2080
Укладання феном, професійними засобами
40
2
5
76
1976
Манікюр
40
3
25
90
2340
Манікюр і чистка
70
2
25
105
2730
Нарощування нігтів
250
1
25
188
4888
Лікування нігтів професійними засобами
35
1
15
30
780
Педікюр
60
2
20
96
2496
Візаж
80-200
2
30
196
5096
Накладання маски
45
2
10
81
2106
Разом
2466
64116
Оплата персоналу
Персонал
Зарплата в місяць
Спеціаліст – перукар №1
2600
Спеціаліст – перукар №2
2600
Візажист
2600
Спеціаліст манікюру- педікюру
2600
Прибираньниця
1500
Разом
11900
Витрати на оренду й експлуатацію приміщення для підприємства
Види витрат
Вартість (грн)
Орендна плата
2000
Електроенергія
80
Газ
30
Телефон
30
Вода
50
Разом
2190
Сумарні витрати з експлуатації
Назва
Сума
Реклама
1000
Комунальні послуги
2190
Витрачені матеріали
5465
Зарплата
11900
Разом
20555
Висновок
Бізнес - планування - необхідний елемент ефективної діяльності фірми на ринку. Розглянувши цілі і сутність планування, а також різні аспекти практики складання бізнес - плану, можна зробити висновок, що бізнес - план є ефективним інструментом управління, який допомагає фірмі визначити перспективи своєї справи, контролювати поточну ситуацію. План дає основу для прийняття раціональних рішень, дозволяє оформити і аналізувати інтуїтивні пропозиції.
Аналіз передбачуваної діяльності за допомогою бізнес - плану показав наступне:
- Організація даного салону вигідна
- Дане підприємство має почати окупати себе вже в березні 2013 року.
- Передбачуваний прибуток вказана в таблиці про прибуток салону краси.
Список використаної літератури
1. Н.П. Грибалев, І.Г. Ігнатьєв «Бізнес-план: практичне керівництво по складанню». С.-П., 2004.
2. Е. Блеквелл «Як скласти бізнес-план». М., 2006.
3. Л.П. Дашков, Е.Б. Тютюкин «Як досягти успіху в бізнесі». М., 2003.
4. М.Ю. Горохів, В.В. Малєєв «Бізнес-планування та інвестиційний аналіз». М., 2008.
5. Попов В.М. «Збірник бізнес-планів з коментарями і рекомендаціями». М., 2002.
6.Е.А. Уткін, А.І. Кочеткова «Бізнес-план». М., 2006.
7. А.В. Константинов «Як стати перукарем». М., 2005