Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
На тему: Франція у 80-90-х роках.
На президентських виборах у Франції 1981р. переміг представник соціалістичної партії Франсуа Міттеран. Після 23-річної перерви вибори у Національні збори також принесли перемогу лівому блокові, сформованому з соціалістів і комуністів.
Ліва коаліція напередодні виборів вміло використала загальне незадоволення народу погіршенням матеріального становища і висунула багатообіцяючу популістську програму.
З перших же днів своєї діяльності новий парламент прийняв закон про націоналізацію 18 банків і п’яти найбільших фірм. Частка державного сектора в промисловості зросла до 32%. Розмір мінімальної зарплати збільшився на 10%, пенсій і сімейної допомоги-на 20-25%.
Заходи уряду прискорили інфляцію і фактично не змогли поліпшити матеріальне становище трудящих. Окрім того, така політика спонукала великі фірми до переведення капіталу у закордонні банки. Різко скоротились вклади у виробництво. Окремі політичні сили, зокрема ОПР і „Союз за французьку демократію” об’єднались і вступили проти націоналізації підприємств. Активізувалися неонацистські сили з „Національного фронту” . У країні здійснювалося терористичні акти проти політичних і державних діячів. З огляду на це уряд Ф. Міттерана оголосив про перехід до „суворої економіки”. У правлячій коаліції виник розкол, і комуністи вийшли з уряду. На виборах у Національні збори в березні 1986р. перемогли представники правих партій. Був сформований уряд на чолі з лідером ОПР Жаком Шираком. Виникла ситуація, коли президент і глава уряду належали до різних політичних партій, програми яких суттєво відрізнялися. За цих умов президент і глава уряду повинні були шукати компромісні варіанти у проведенні внутрішніх та зовнішньої політики. Націоналізація загальмувалася. Почався зворотний процес приватизації націоналізованих підприємств. Чимале значення уряд і президент надавали ліквідації зовнішнього дефіциту, стабілізації економіки і виконання соціальних підприємств. Чимале значення уряд і президент надавали ліквідації зовнішнього дефіциту, стабілізації економіки і виконанню соціальних програм. Тільки у 1988р. виробництво зросло на 3,6%. Це найвищий показник за всі 80-ті роки.
Велика увага приділялась інтеграційним процесам в Європі, розвитку економічних зв’язків з країнами східної Європи. Одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики залишався курс на зміцнення відносин з африканськими країнами, колишніми колоніями.
На президентських виборах 1988р. знов переміг Ф. Міттеран, який використав відсутність єдності серед правих партій. Вибори у національні збори привели до майже однакового розподілу депутатських місць між лівими і правими партіями. Вперше виник парламент без більшості. Це значно затруднювало маневри президента і депутатів лівої коаліції у парламенті. Уряд, який складався переважно з представників ОПР і правих угрупував, продовжував попередню політику компромісів. Виконати передвиборну програму соціалістів Ф. Міттерану не вдалося. Особливо велике розчарування у населення викликало розорення дрібних підприємств, скорочення робочих місць і зростання безробіття. Кількість безробітних до середини 90-х років досягла 2,5 млн. осіб.
Президентські вибори 1995р. відбувалися в надзвичайно напруженій політичній боротьбі. Праві сили, розгорнувши критику проти соціалістів звинувачували їх у всіх невдачах економічної та соціальної політики. З семи кандидатів у президенти від різних партій у першому турі жоден не набрав необхідної кількості голосів. У другому турі боротьба розгорнулася між кандидатом від ОПР – досвідченим політиком Жаком Шираком і представником Соціалістичної партії Ліонелем Жоспеном. Їхні передвиборні програми суттєво відрізнялися. Якщо Ж. Ширак, за котрого в другому турі виборів голосували голлісти та центристи, обіцяв підтримати підприємців і власників, знизити податки і соціальні виплати населенню, перейти до професійної армії, відновити ядерні випробування, то Л. Жоспен зобов’язувався підвищувати соціальні виплати, поступово скоротити час перебування президента та при владі з семи до п’яти років. Незначною перевагою голосів перемогу здобув Ж. Ширак.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!