Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Звіт
З лабораторної роботи №11
На тему: «Дослідження перехідного процесу лінійного електричного кола з послідовним сполученням елементів»
Львів 2007
Мета: Візуальне спостереження перехідних струмів та напруг кола з зосередженим параметрами, дослідження впливу параметрів елементів електричного кола на характер перехідного процесу.
Порядок виконання роботи
1.1.Ознайомитись з обладнанням лабораторного стенда, яким користуються в даній лабораторній роботі, зокрема з генератором сигналів й осцилографом.
1.2.Підготувати до роботи осцилограф Встановити на ньому перемикач масштабу горизонтальної розгортки в положення 0,5…1 мс/под. Увімкнути генератор прямокутних імпульсів, встановити частоту 2000…3000 Гц. Добитися стійкого зображення прямокутних імпульсів напруги на екрані осцилографа.
1.3.Підімкнути до генератора вітку з послідовним сполученням конденсатора та резистора. Параметри елементів вибрати за вказівкою викладача в межа 5…100 Ом, 2…5 мкФ. Спостерігати на екрані осцилографа перехідні напруги та струм елементів і зобразити їх на міліметровому папері. Змінюючи параметри елементів, з`ясувати їх вплив на характер перехідного процесу. Параметри кола записати в табл.1.
1.4..Виконати дії п 1.3 з резистивно-індуктивною віткою (100..400 Ом, 3..7 мГн)
1.5.Підімкнути до генератора вітку з послідовним сполученням резистора, індуктивної котушки та конденсатора. Параметри елементів вибрати за вказівкою викладача в межах 0…100 Ом, 0,5…1,,2 мГн, 0,1…0,5 мкФ. За допомогою осцилографа спостерігати коливні перехідні напруги та струм елементів і зобразити їх на міліметровому папері.
1.6.За зображенням перехідної величини на екрані осцилографа (п 1.5) визначити період Т і частоту ώ вільних коливань, одержані величини записати в табл.2.
1.7.Змінюючи резистанс в колі R-L-C, досягти його критичної величини. Значення R записати в таблицю 2.
1.8.Дослідити перехідний процес кола R-L-C при резистансі, більшому за критичний.
2.Схеми для проведення експериментів:
3.Таблиці для запису дослідних даних
Таблиця 1. Параметри досліджуваних кіл
Характер кола
Ом
мГн
мкФ
R-L
R-C
R-L-C
Таблиця 2. Експериментальні та розрахункові характеристики перехідного процесу
Вимірювання
Обчислення
Тип кола
λ
τ
δ
ω
Тв
R
λ
τ
δ
ω
Тв
R
с
с
с
с
с
Ом
с
с
с
с
с
Ом
R-L
R-C
R-L-C
Висновок:
Виконавши дану лабораторну роботу я візуально спостерігав перехідні струми та напруги кола з зосередженим параметрами, а також досліджував вплив параметрів елементів електричного кола на характер перехідного процесу.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!