Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра електронних
обчислювальних машин
Звіт
про виконання лабораторної роботи № 3
з курсу „ Технологія виробництва та конструювання комп'ютерів ”
Тема:
Підготовка проекту до створення друкованої плати за допомогою OrCAD Capture разом з OrCAD Layout.
Виконано:
студент групи КІ-34
Сорокевич М.І.
Перевірено:
Сокіл О. М.
Львів – 2004
Мета роботи: створити список зв’язків та корпуси відповідних компонентів схеми.
Завдання
Створити список зв’язків та корпуси відповідних компонентів схеми за допомогою OrCAD Capture разом з OrCAD Layout.
Короткі теоретичні відомості
Для продовження проектування після створення схемного опису проекту виконується команда Tools>Create Netlist менеджера проектів. При виконанні моделювання за допомогою OrCAD PSpice ця команда завантажується автоматично; для передачі даних у програму розробки ДП OrCAD Layout й інші (усього передбачене складання списку з'єднань приблизно в 40 форматах, обираних користувачем) ця команда виконується вручну, попередньо виділивши ім'я проекту в менеджері проектів.
Перед виконанням моделювання потрібно виключити повтори позиційних позначень компонентів, а перед розробкою ДП необхідно також зробити впакування секцій компонентів у корпуси. Ці операції виконують по команді Tools>Annotate менеджера проектів, діалогове вікно якої показано на мал. 25 (див. Л.р.1).
Перед створенням списку з'єднань бажано виконати команду Tools>Design Rules Check (DRC) для виявлення помилок у схемі (при запуску програми PSpice на моделювання ця команда завантажується автоматично, але в кожному разі потрібно попередньо задати її конфігурацію). Звіт про перевірку заноситься у файл *.drc і дублюється у файлі протоколу Session Log (no вказівці користувача місця розташування помилок відзначаються на схемі спеціальними DRC-маркерами ф).
У звіти заносяться повідомлення про порушення правил проектування двох типів:
Errors - помилки, які обов'язково повинні бути виправлені;
Warnings - попередження, які можуть привести до помилок при моделюванні проекту (реагувати на них не обов'язково).
Використання OrCAD Capture разом з OrCAD Layout
При створенні за допомогою OrCAD Capture принципової схеми, призначеної для розробки друкованої плати за допомогою OrCAD Layout, необхідно виконати ряд умов, щоб у майбутньому не виникало помилок при спробі перенести схему на ДП.
Всім компонентам схеми необхідно поставити у відповідність їхнього корпуса за допомогою атрибута Footprint (із числа тих, які є в бібліотеках OrCAD Layout); Для цього необхідно вибрати Tools>Library Manager і вибирати корпуси із бібліотек. Цю назву необхідно вписати у віні Properties>Footprint даного елемента.
Рис.1. Проставлення Footprint’а елемента.
Після створення схеми проекту в OrCAD Capture можна створити файл списку його з'єднань (*.mnl) для передачі в OrCAD Layout для розробки друкованої плати. Попередньо потрібно скопіювати поточний файл конфігурації Layout.ini у каталог, у якому перебуває програма Capture.exe, потім відкрити OrCAD Capture і виконати команду Tools>Create Netlist, вибравши в її діалоговому вікні закладку Layout. Після цього необхідно закрити OrCAD Capture, завантажити програму OrCAD Layout і передати їй файл списку з'єднань. Це робиться двома способами.
На закладці Layout команди Tools>Create Netlist можна відзначити опцію Run ECO, тоді після складання списку з'єднань він буде автоматично переданий в OrCAD Layout, і в поточній платі будуть виконані відповідні зміни (завантажені відсутні корпуси компонентів, вилучені зайві й скоректовані електричні з'єднання, тобто виконане коректування друкованої плати за даними про принципову схему).
Для створення нової друкованої плати в OrCAD Layout виконується команда File>New й у діалогових вікнах указується ім'я файлу шаблона друкованої плати (*.tch), ім'я файлу списку з'єднань (*.mnl) і ім'я файлу створюваної друкованої плати (*.mах).
Файлли, які містять інформацію про результати перевірки та файл списку з'єднань (*.mnl) містяться в Outputs
Рис.2. Кінцева схема.
Рис.3. Початковий вигляд друкованої плати.
Висновок: при виконанні даної лабораторної роботи я створила список зв’язків для елементів друкованої плати, який вже можна передавати в програму OrCAD Layout для створення цієї друкованої плати.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!