🚀 Вийди на новий рівень крипто-торгівлі!
Easy Trade Bot — автоматизуй свій прибуток уже зараз!

Ми пропонуємо перелік перевірених прибуткових стратегій на такі пари як BTC, DOT, TRX, AAVE, ETH, LINK та інші. Ви можете підключити автоматичну торгівлю на своєму акаунті Binance або отримувати торгові рекомендації на email у режимі реального часу. Також можемо створити бота для обраної вами монети.

Всі результати торгів ботів доступні для перегляду у зручних таблицях на головній сторінці. Швидко, динамічно та прозоро!

Перейти до бота + 30$ бонус

Людське

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Інші
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2025
Тип роботи:
Інші
Предмет:
Інші

Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):

Урок Людське «Я». Горда гуска (Народна усмішка) Тема. Людське «Я». Горда гуска (Народна усмішка). Мета: продовжувати формувати уявлення про різноманітні прояви життя, про людські достоїнства і недоліки; учити адекватно оцінювати себе, свої вчинки; виховувати прагнення до саморозвитку; моделювати життєві ситуації і вчити знаходити вихід із них, робити висновки. Обладнання: маски до казки «Без чого не можна жити», аркуші-за-готівки для опису свого характеру. ХІД УРОКУ І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 1. Бесіда. — Що є найціннішим для людини? — Чи достатньо для людини мати свій дім та їжу, щоб бути щасливою? — Від чого, ж залежить уміння будувати своє життя змістовно і цікаво? 2. Інсценування казки «Без чого не можна жити». 3. Заслуховування усних розповідей «Я хочу, щоб моє життя...». 4. Бесіда. — Із життям якої відомої особи ми познайомилися на попередньому уроці? — Що ви можете розповісти про матір Терезу? — Які з її настанов припали до вашої душі? II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Читання вчителем й обговорення повчальних текстів. • Притча про Шартрський собор Колись дуже давно у французькому місті Шартрі будували великий собор. Трьом робітникам, які підвозили матеріал, задали одне й те ж листания: «Що ви робите?» Перший відповів крізь щільно стиснуті зуби: — Тягаю важучі тачки з цим проклятим камінням. Ось які мозолі набив на руках! Другий відповів добродушно: — Що роблю? Заробляю на кусень хліба своїй жінці і двом донечкам. А третій випрямився, витер піт з обличчя, широко посміхнувся і сказав: — Я будую Шартрський собор! — У чому полягав сенс життя кожного робітника? — Хто із цих людей насправді щасливий? Чому? — Яка основна думка притчі? — Що, на вашу думку, може принести людині щастя? • Які вони бідні Ще и не світало, ще й ранкова зірниця не зайнялася, як батько збудив Сергійка й сказав: — Ходімо в поле. Послухаємо жайворонкову пісню. Сергійко швидко встав, одягся, і вони з батьком пішли в поле. Небо на сході стало рожевим, небосхил з кожною хвилиною світлішав, зорі згасали. Десь з далекої ниви піднялася сіра грудочка й понеслася у височінь. Раптом вона спалахнула, ніби вогник серед блакиті, і в ту хвилину Сергійко почув дивну пісню. Немов над полем хтось натягнув срібну струну, і вогняна пташка, доторкаючись до неї крильцями, розсипає над степом музику. Сергійко затамував подих. Йому спало на думку: а якби ми з татком спали — жайворонок все одно співав би? — Татку,— тихо прошепотів Сергійко,— а ті, хто зараз сплять, не знають цієї музики? — Не знають,— відповів батько пошепки. — Які вони бідні... — Чи щасливі були батько з сином тієї миті, коли почули спів жайворонка? — У чому полягало їхнє щастя? — Чому оповідання отримало таку назву? Як ви її розумієте? — Чи можна прожити без задоволення після виконаної роботи? без пташиного співу? Яким буде таке життя? 2. Бесіда. — Що відчували герої оповідань? (Задоволення, радість, гордість щастя.) Як ви вважаєте, чому? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ Життя людини — складний механізм, який залежить не тільки від зовнішніх умов, але й від внутрішнього світу людини. Ось про цей світ ми й будемо вести розмову на уроці. IV.ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Самостійна робота. Добір до слова «Я» слів-асоціацій, тобто слів, пов'язаних за змістом із цим словом. 2. Розповідь учителя з елементами бесіди. Ваші слова-асоціації описують і зовнішній вигляд людини, і її внутрішній стан. Це говорить про те, що кожна людина мас особисте «Я» і людське «Я». — У чому ж різниця між ними? (Зовнішність очевидна для всіх, а внутрішній світ виявляється у вчинках і поведінці людини.) — Із чого складається людське «Я»? — Від чого залежить прояв людського «Я»? — Чи можна, тільки зустрівши людину, визначити її характер, людські якості? — Що впливає на формування внутрішнього світу людини? Народжується дитина. Вона тільки з'явилася на світ, а вже потребує батьківської уваги, любові. Зараз від рідного оточення залежить, які риси характеру, звички закладаються в дитині. Дитина підростає, і вже не тільки рідні мають вплив на особистість, а й інші люди — в дитячому садку, школі, у транспорті, на прогулянці. Книги, музика, живопис впливають на формування внутрішнього світу людини. — Як ви гадаєте, чи бере участь сама дитина у надбанні якихось своїх якостей, звичок, рис характеру? — Що ми називаємо людськими достоїнствами, а що — недоліками? Процес формування людського «Я» — не односторонній. Крім зовнішніх факторів важливі ще й внутрішні — робота мозку, серця і душі. Тільки у такому випадку можна говорити про саморозвиток особистості. — Як ви розумієте слово саморозвиток? Саморозвиток — це і є розвиток свого другого «Я», удосконалення особистих якостей, робота над характером, відмова від шкідливих звичок. Саморозвиток неможливий без самооцінки. — Що таке самооцінка? Самооцінка — оцінка самого себе, своїх можливостей, якостей, досягнень і свого місця серед інших людей. У результаті самооцінювання одна людина залишається задоволена собою , а інша — навпаки. Хтось має підвищену самооцінку, а хтось занижує свої можливості. Підвищена самооцінка може призвести до того, що людина, переоцінивши свої можливості і не подолавши труднощі, звинувачує оточуючих у своїх невдачах, часто свариться з ними. Люди з підвищеною самооцінкою, як правило, стають недовірливими або високомірними. Занижена самооцінка — показник невпевненості у собі. Такі люди відмовляються від виконання важких завдань, бездіяльні, тривожні, звинувачують себе у всіх негараздах. V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Робота з підручником (с. 17—18). — Чому гуску з народної усмішки назвали гордою? — Що означають слова гордість, горда? Бути гордим добре чи погано? Цікаво, що слово гордий з'явилось у нашій мові дуже давно. Тоді воно мало значення страшний, жахливий. Іноді важко визначити, якою рисою характеру — позитивною чи негативною — її можна вважати. Уся справа в надмірності. Самоповага — це добре. Але надмірна гордість може перерости у пихатість. Послухайте кілька значень слова гордий і виберіть те, яке можна віднести до позитивного: 1) Сповнений особистої гідності, самоповаги; 2) який відчуває задоволення від чого-небудь, від усвідомлення досягнутих успіхів, переваги в чому-небудь; 3) який має про себе надмірно високу думку і зневажливо, звисока ставиться до інших. — Поміркуйте, які зі значень цього слова розкрила народна усмішка «Горда гуска»? Виконання завдань підручника. 2. Робота над прислів'ям. Не хвали себе сам, хай тебе люди похвалять. — Як ви розумієте зміст цього прислів'я? — Чи підходить воно до теми нашого уроку? 3. Читання й обговорення оповідання Л. Кисельової«І так буває». Росли поруч дружні сосни. Були вони стрункі, прямі. Ніщо не загрожувало їм: ні грім, ні буря, ні віхола. Завжди підтримували вони одна одну не дозволяючи зігнутися, упасти. Гілки їх переплелися і, як міцні руки, лежали на плечах одна одної. І ось одна сосна вирішила, що їй з усіма тісно й задушливо, що шелест її хвойних гілочок губиться у шумі, що пахощів її смоли зовсім не чути, і шишки, які складає вона на землю, змішуються з іншими, і важко сказати, де паростки з її насіння. Кинула вона свою дружню родину. Вибігла з лісу і встала одна в стороні. Сонце її палить, вітер гне, дощ, град січуть, а підтримати і захистити нікому. Скривився її стовбур, обламалися віти. Стоїть вона кривобока, очей не радує і для діла не годиться. — Які достоїнства згадувались на початку оповідання? — Які недоліки засуджуються? — Що можна сказати про самооцінку сосни? VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Робота в зошиті (с. 6). — Виконайте два перших завдання. 2. Самостійна робота. — Спробуйте описати вияви свого характеру в різних ситуаціях: а) який я у школі; б) який я вдома; в) який я з друзями. — Підкресліть риси характеру, які повторюються в усіх трьох пунктах. 3. Розв'язування життєвих ситуацій. — Як ви вчините, коли: а) в автобусі вас сильно штовхнули і наступили на ногу; б) ви добре виконали роботу, а вас не похвалили; в) вас запросили на день народження, а у вас немає подарунка; г) ви образились на друга? VІІ.ПІДСУМОК УРОКУ Підсумкова бесіда. —Що корисного для себе ви почерпнули з уроку? — Що прикрашає людину? — Над чим у собі повинна працювати людина? VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати статтю підручника (с. 17—18). Виконати завдання в зошиті (с. 6). 3. Підготувати усний твір-роздум на тему «Що значить руйнувати своє «Я».
Антиботан аватар за замовчуванням

01.04.2013 00:04-

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!

Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!
Нічого не вибрано
0%

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

Подякувати Студентському архіву довільною сумою

Admin

26.02.2023 12:38

Дякуємо, що користуєтесь нашим архівом!