І. ВСТУП
Жодна людина не відмовилася би від шансу отримати фінансову незалежність, тобто стати повноцінним господарем свого життя, свого сьогодення і майбутнього! Це можливість насолоджуватися життям у повній мірі, займаючись улюбленою справою, отримуючи від цього справжню насолоду та хороший заробіток.
Моєю ідеєю є створення власного підприємства ,,IT-ФІКС’’ ,яке буде займатися ремонтом і підбором комплектуючих для цифрової техніки. Підприємство буде розташоване за адресою м. Львів пр. Червоної калини 77.
Така ідея виникла тому, що створення власного підприємства позволить:
- реалізувати свою ідею;
- бути незалежним від когось;
- одержати досить хороший, на мою думку, дохід, який стимулюватиме мене для подальшого розширення діяльності;
Першим кроком у реалізації бізнес-плану щодо створення власної сервісного центру був підбір відповідного приміщення. Ідеальне приміщення – це приміщення, розташовані на околиці міста або в спальних районах міста. Вони й коштують набагато дешевше і орендні ставки на них набагато нижче, якщо брати їх в оренду.
Дуже важливо, щоб приміщення було приєднано до електричних та водопровідних мереж чи існувала можливість такого наступного приєднання.
Мінімальний розмір приміщення під сервісний центр - 40 квадратних метрів.
Паралельно з пошуком приміщення вирішується питання придбання обладнання для діагностики та ремонту техніки . Це може бути як старе обладнання, так і зовсім нове вітчизняного або іноземного виробника.
Взагалі, потрібно наступне устаткування:
- персональний комп’ютер або ноутбук х3
- стіл з лампою – лупою ( ef -200) х3
- спец інструмент х3
- вітрини для комплектуючих х4
Все це обладнання зараз є в наявності у багатьох виробників.
Після придбання обладнання та його установки можна переходити до пошуку працівників. Для сервісного центру досить 4-х працівників, які договорів. Планується створення 5 робочих місць: менеджер, 3 техніка , 1 технік – діагностик.
ІІ. ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ІДЕЇ
2.1.Мотивація вибору ідеї
Моїм вибором підприємницької ідеї є відкриття власного бізнесу, який пов'язаний із діяльністю в сфері IT-сфері. Ця сфера належить до ,,G” сектору ”КВЕД”, іншими словами до розділу “Торгівля, ремонт побутових виробів та предметів особистого вжитку”. Моя фірма ,,IT-ФІКС’’ займається ремонтом IT-техніки та продажем комплектуючих . Якшо вам необхідно продіагностувати, відремонтувати цифрову фотокамеру, ноутбук, телефон чи інші технічні пристрої звертайтеся до моєї фірми. Вам буде надана професійна консультація, проведена точна діагнозтика і здійснено ремонт за найкоротший термін, також ми надаємо гарантію. Цільова аудиторія платоспроможні люди всіх вікових категорій.
Така ідея виникла тому, що створення власного підприємства позволить:
- реалізувати свою ідею;
- бути незалежним від когось;
- одержати досить хороший, на мою думку, дохід, який стимулюватиме мене для подальшого розширення діяльності;
Налагодження даного виду діяльності вимагає високотехнологічної кваліфікації фахівців. Тому ми будемо співпрацювати не лише із спеціалістами які мають певний досвід роботи, але і із кращими студентами випускних курсів технічних вузів Львова.
Ще однією важливою причиною вибору на користь створення сервісу по ремонту IT – техніки , що комплектуючі для ремонту можна завжди придбати.
Ступінь успішності проекту оцінюється як дуже висока, тому що попит на IT – техніку і відповідно на її технічне обслуговування і ремонт залишається незмінно високим практично завжди.
1.2. Яку саме потребу буде задовольняти ваша підприємницька ідея?
Моя фірма ,,IT-ФІКС’’ , що буде задовольняти вимоги населення в ремонті і технічноиму обслуговуванні ІT-техніки, надавати професійну консультацію, проведити точну діагностику і здійснення ремонту за найкоротший термін, продукція матиме гарантійний термін.
1.3. Вказати цільового споживача та географічні і територіальні межі обраної ідеї.
Цільова аудиторія платоспроможні люди всіх вікових категорій. Підприємство буде розташоване за адресою проспект Червоної Калини 77, розташування в одному із спальних районів міста буде вигідно економічно, так як оренда приміщень там невисока, також це дасть змогу отримати нову клієнтську базу, так як в Сихівському мікроройоні мало підприємств які надають подібний спектр послуг.
1.4. Виявити причини виникнення цієї потреби з погляду подальшої оцінки тривалості існування підприємницького проекту.
Даним бізнесом можна займатися багато років адже IT технології і техніка активно розвиваються і потребують якісного технічного обслуговування і ремонту.
Що в свою чергу включає:
1) Діагностику техніки.
2) Підбір комплектуючих з урахуванням потреб клієнта.
3) Оптимальні ціни на необхідні комплектуючі.
4) Установка і налаштування нового програмного забезпечення .
5) Перевірка працездатності техніки.
2. Аналіз і оцінка ідеї за відповідними критеріями
2.1. Перспективність
Окупність даного виду бізнесу становить від 8 місяців до року в залежності від продуктивності та кількості працівників. Отже, сервісний центр досить ліквідний бізнес з невеликим терміном окупності. Крім того ми будемо пекти займатися продажами комплектуючих до IT – техніки. Таким чином ми будемо задовольняти і потреби простих споживачів, і споживачів з особливими потребами.
2.2. Реальність
Організаційно-правова форма ведення бізнесу - індивідуальний підприємець. Така форма ведення бізнесу дозволить заощадити на податках і спростить бухгалтерію і взаєморозрахунки.
Ступінь успішності проекту оцінюється як дуже висока, тому що попит на ІТ – техніку росте, а отже і на її технічне обслуговування і ремонт.
Основне завдання на першому етапі - зайняти свою мало конкурентну або середньо конкурентну нішу.
Передбачається відкриття сервісного-центру , що займається ремонтом і діагностикою ІТ –техніки .
Звичайно сюди будемо відносити і приміщення, яке у нас є – це приміщення розташоване у одному із районів міста Львова, а саме у Сихівському. Приміщення у такому районі коштує значно нижче ніж у центрі міста.
2.3. Пластичність
Підприємства такого плану завжди мають постійну клієнтську базу, адже будь-яка техніка ламається, а отже потребує ремонту і професійного технічного обслуговування. Тому підприємства які займаються ремонтом IT – техніки завжди будуть потрібні. А розташування в одному із спальних районів буде зручна із економічної точки зору.
2.4. Новизна
Таких фірм у наш час є небагато, але з розвитком IT - технологій, потрібне їхне обслуговування і ремонт, тому фірми які цим займаються маю велику клієнтську базу і швидко розвиваються.
2.5. Підприємницький потенціал
Потенціал підприємства визначається його реальними можливостями в тій чи іншій сфері соціально-економічної діяльності, причому не тільки реалізованими, а й нереалізованими з будь-яких причин. Переваги сервісного центру, що займається ремонтом і діагностикою ІТ - техніки очевидні, адже не кожен виробник ІТ - техніки має свій сервісний центр у Львові, а в спальних районах зокрема в Синівському їх взагалі немає тому такий вид бізнесу швидко приживеться і буде давати прибуток. Попит на послуги по ремонту і діагностиці стабільний, залишається тільки знайти кошти для старту і продумати всі деталі запуску підприємства.
2.2 Аналіз та оцінка ідеї
Показники
,,IT-ФІКС’’
Оцінка
Обгрунтування
1. Перспективність, роки
5
Даним бізнесом можна займатися багато років адже IT технології і техніка активно розвиваються і потребують обслуговування і ремонту. Окупність даного виду бізнесу становить від 8 місяців до року в залежності від продуктивності та кількості працівників.
2. Реальність
- праця
- капітал
- земля
- підприємницькі здібності
(оцінка за 5-ти бальною шкалою)
5
5
4
5
Для того щоб займатися даним видом бізнесу не потрібно залучати багато кадрів. На даний час є багато спеціалістів які спеціалізуються на ремонті і обслуговуванні IT-техніки, а також студенти технічних вузів.
Великого капіталу не потрібно, оскільки комплектуючі для ремонту будуть купуватися у фірм-виробників, основне питання яке виникає це оренда приміщення на проспекті Червоної Калини, витрати на рекламу і на оплату праці чотирьом найманим працівникам. Тому загальна вартість проекту приблизно рівна 300 000 грн.. Ремонт і діагностика техніки буде проводитися на самому підприємстві ,,IT-ФІКС’’.
3. Пластичність
- висока
- середня
- низька
(поставити ,,+’’)
+
Підприємства такого плану завжди мають постійну клієнтську базу, адже будь-яка техніка ламається, а отже потребує ремонту і професійного технічного обслуговування. Тому підприємства які займаються ремонтом IT – техніки завжди будуть потрібні. А розташування в одному із спальних районів буде зручна із економічної точки зору.
4. Новизна
- значна
- середня
- незначна
(поставити ,,+’’)
+
Таких фірм у наш час є небагато, але з розвитком IT- технологій, потрібне їхне обслуговування і ремонт, тому фірми які цим займаються маю велику клієнтську базу і швидко розвиваються.
5. Відповідність потенціалу підприємця
(оцінка за 5-ти бальною шкалою)
4
Ніякого досвіду в підприємництві не маю, проте є значні знання в ПЗ IТ-техніки та в її нескладному ремонті, більш складні операції будуть здійснювати залучені мною спеціалісти.
ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЙНО – ПРАВОВЕ ОФОРМЛЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ІДЕЇ
3.1. Зміст факторів, які вплинули на вибір організаційно-правової форми підприємництва.
Факторами, котрі вплинули на мій вибір організаційно-правової форми иілприсмництва є:
можливість реалізувати свій потенціал;
гнучкість, можливість прийняття оперативних рішень;
засіб одержання доходів;
спрощений порядок державної реєстрації;
відсутність детального правового регламентування;
мотиваційні аспекти — праця на себе;
можливість використання найманої праці,
не погрібно створювати статутного капіталу.
3.2. Алгоритм державної реєстрації підприємства
Щоб зареєструвати приватне підприємство потрібно пройти такі етапи:
Підготовка необхідних документів і підписання їх у нотаріуса. Для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем, повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцем проживання такі документи:
Заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи-підприсмця;
Копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб платників податків та інших обов'язкових платежів;
Документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця.
Реєстрація підприємства (державним реєстратором у районній державній адміністрації). Для проведення державної реєстрації справляється реєстраційний збір у розмірі два неоподаткованих мінімуми доходів громадян за проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця - 34 грн. Строк державної реєстрації фізичної особи - підприємця не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця;
Одержання довідки з управління статистики (про внесення підприємства в єдиний державний реєстр підприємств і організацій України). В управлінні статистики проводиться реєстрація суб’єкта підприємництва на основі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприсмця та відомостей з відповідної реєстраційної картки;
Постановка на облік в податковій інспекції. Підставою для взяття суб’єкта підприємницької діяльності на облік в органах державної податкової служби є копія реєстраційної картки, свідоцтво про державну реєстрацію. Строк взяття на облік суб’єкта підприємництва органом податкової служби, за наявності цих документів, не повинен перевищувати двох днів. У податковій адміністрації суб’єкта підприємництва як майбутнього платника і відбувається знайомство з його податковим інспектором;
Постановка на облік в необхідних чотирьох фондах (пенсійний фонд, фонд зайнятості, фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, фонд соціального страхування від тимчасової втрати працездатності). Реєстрація здійснюється на підставі повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. У кожній із цих інституцій присвоюється свій реєстраційний номер для суб'єкта підприємництва і видаються бланки звітності.
Одержання дозволу на виготовлення печатки у районному відділі внутрішніх справ.
Для одержання дозволу суб’єкт підприємництва подає копію свідоцтва про державну реєстрацію, два примірники зразків печаток і штампів, які затверджуються власником і додаткового погодження не потребують, а також документ, що підтверджує внесення плати за видачу дозволу на виготовлення печатки і штампів. Протягом п яти днів із дня одержання документів орган внутрішніх справ забов'язаний видати дозвіл на виготовлення печаток і штампів або письмову відмову із зазначенням причин, які обумовлюються законодавством України.
Виготовлення печатки. Вартість простої печатки на дерев'яній основі складатиме приблизно 100 гри.
Відкриття постійного рахунку в банку (а також обов'язкове повідомлення податкової інспекції і пенсійного фонду про відкриття рахунку). Підставою для відкриття рахунку в будь-яких банках є свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємництва та копія документа, що підтверджує взяття його на облік в органі державної податкової служби. При відкритті рахунку йому присвоюється реєстраційний номер, а на банківських картках проставляються зразки підписів осіб, які мають право підпису на чеках.
Подача заяви платника ПДВ (при необхідності), та/або платника єдиного податку (при необхідності), одержання зазначених документів (за умови їхньої видачі у відповідній інспекції представникам за дорученням).
При реєстрації приватного підприємства фізична особа може зробити вибір; чи займатись цією справою самостійно, чи доручити її спеціалізованим фірмам. Користуючись послугами фірм реєстрація коштуватиме нам приблизно 1650 грн. Ця сума буде меншою, коли робити все самому, але в результаті може бути потрачено більше часу на реєстрацію.
В залежності від району реєстрація буде повністю проведена в термін 6 - 20 робочих днів з моменту готовності документів для реєстрації (Готовність до реєстрації це: надання документів, необхідних від Замовника, підписання документів створюваного підприємства у нотаріуса. Через деякий час після завершення дій з реєстрації, необхідно директору,, або бухгалтеру особисто в податковій інспекції отримати свідоцтво платника ПДВ та/або єдиного податку. Зазвичай строк реєстрації становить 6 10 робочих днів).
Документи, які необхідно надати фірмі, котра виконуватиме реєстрацію:
копії паспортів, довідок про присвоєння ідентифікаційного номеру засновників, директора, бухгалтера (в тому числі засновників-нерезидентів (фізичних осіб). При необхідності надаємо допомогу в одержанні такої довідки для нерезидентів);
документи, які підтверджують місцезнаходження ("юридичну адресу") підприємства (якщо такі є) | бажано;
при формуванні статутного фонду майном - перелік цього майна з вказівкою його вартості і вказівкою який засновник яке майно вносить;
копії свідоцтв про державну реєстрацію засновників, як приватних підприємців (при наявності) - бажано (для запобігання розходжень при вказівці даних);
Де вимагається присутність замовника та його людей:
у нотаріуса під час підписання документів - засновники (або їхні представники) і директор (при підписанні документів у нотаріуса особою, яка не володіє українською/російською мовою, необхідна також присутність перекладача з відповідним дипломом).
в деяких податкових інспекціях при здачі або одержанні документів (для постановки на облік, заяв/документів згідно обраної системи оподаткування) — директор або бухгалтер;
в банку при відкритті рахунку - директор (та інші особи, чиї підписи включено до банківської картки).
IV. ВИСНОВОК
Під час виконання даного проекту мною була опрацьована інформація на основі якого був сформований план розвитку підприємства що працює в сфері ремонту і обслуговування IT-техніки.
Вивчено законодавчі та нормативно - правові акти України, які регулюють порядок створення таких підприємств, умови отримання ліцензій на здійснення відповідних видів діяльності.
Проаналізовано можливі види створюваного суб’єкта підприємницької діяльності та обрано оптимальний варіант, вивчено сучасний стан та перспективи розвитку діяльності підприємства.
Все це дозволило мені закріпити набуті під час вивчення курсу дисципліни теоретичні знання, розширити кругозір щодо здійснення професійної діяльності та організації власного бізнесу у сфері ІТ-технологій.
V. СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Закон України від 15.05.2003 р. №755—IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», який набув чинності з 01.07.2004 р.
Закон України «Про підприємство»
Ліцензійні умови
Захарчин Г. М. «Основи підприємництва: Навч. посіб.» - К.: Знання, 2008. — 437 с. - (Виша освіта XXI століття).
О. П. Крайник, Є. С. Барвінська «Економіка підприємства: Навчальний посібник і За редакцією О. П. Крайник.» - 2-ге вид. оновлене і доповнене - Львів: Національний університет «Львівська політехніка» (Інформаційно-видавничий центр «ІНТЕЛЕКТ+» Інституту гаслядипломної освіта), Інтелект-Захід, 2005. - 296 с.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра
менеджменту організацій
РОЗРАХУНКОВА РОБОТА
з навчальної дисципліни “Основи підприємницької діяльності” на тему “Обґрунтування ідеї створення суб’єкта підприємництва”
Виконав:
ст. групи
ЗІ-21
Сімашко Сергій
Володимирович
(№ 1009246)
Прийняв:
Сергатюк Андрій Андрійович
Львів - 2012