МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
КАФЕДРА ЕОМ
/
Звіт
до лабораторної роботи №1
з курсу
“Глобальні інформаційні мережі ”
Підготував: ст. гр. КІ- 42
Задорожний П.Р.
Прийняв: Юрчак І.Ю.
Львів-2012
Тема: Пошукові системи в Інтернет.
Мета: Оволодіти основами роботи з пошуковими системами.
Пошукова система — онлайн-служба (програмно-апаратний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. Оскільки інформація може бути різного типу, тому можна класифікувати пошуковими за типом інформації, яку вони шукають:
Звичайні пошукові системи – зазвичай шукають веб-сайти за запитом (наприклад, Google, yandex, bing, yahoo, rambler, i.ua, тощо)
Спеціалізовані пошукові системи – їх основна задача є досить сильно звужена і конкретизована
2.1) пошук файлів http://www.filesearch.ru/
2.2) пошук відео www.kinopoisk.ru/
2.3) пошук mp3 http://www.audiopoisk.com/
І багато інших пошукових сервісів.
В даній лабораторній роботі я розглянув пошуковий сервіс http://www.qwiki.com/.
Результати пошукової системи є мультимедійними і візуально яскравими. Замість того, щоб представляти список посилань і тексту, Qwiki витягує вміст з таких сайтів, як Wikipedia, YouTube, Googleі Fotopedia, представляючи його користувачам з зображенням, відео і мовою. Кожний запис супроводжує пов'язаним з ним елемент пошуку.
/ /
Рис.1. Головна сторінка пошуковика QWIKI
На головній сторінці знаходиться презентація того , на що зосереджена робота цього пошуковика. (Рис.1.). Мені дуже сподобався різнобарвний інтерфейс пошуковика.
Це вікно знаходиться за адресою http://www.qwiki.com/reference (Рис.2).
Нам повідомляють , що QWIKI знає мільйони речей.
/
Рис.2. Сторінка пошуку і головне вікно .
Тут зображено пошук за запитом BMW M6 (Рис.3). Мене дуже здивувало , що я почув розповідь про автомобіль , побачив відео , показ слайдів , текстовий опис про цю модель та дуже якісне оформлення пошуку.
/
Рис.3. Пошук за вказаним словом .
У пошуку я ввів «Eiffel Tower», І мені показало рисунки від початку закладання фундаменту Ейфелової вежі до теперішнього часу . У нижній частині показано ще інформація , яка зв’язана з цією країної , та її історія (Рис.4).
/
Рис.4. Пошук за запитом «Ейфелева Вежа»
Після показаного на екрані доступу, ми можемо поділитися за допомогою електронної пошти або Twitter, згенерувати код для блогу, а також знайти додаткову інформацію на інших сайтах, з яких була зібрана інформація (Рис.5).
/
Рис.5. Швидкий доступ до соціальних мереж, та з’єднання з сервером QWIKI.
Висновок: якщо узагальнити все сказане про Qwiki то це те, що він пропонує абсолютно новий спосіб пошуку інформації і як цю інформацію подавати. Звичайно, ще багато роботи належить зробити, але для сайту в альфа-фазі результат вже досить вражаючий .Я гадаю деякі ставлять під сумнів необхідність такого сервісу для всіх і його здатності взяти на себе роль такої ж пошукової системи, подібної Google та Yandex. Хоча кожен результат пошуку схожий на міні-документальний фільм з будь-якої теми.
Недолік :не пристосований цей користувач до людей , котрі не володіють англійською мовою. Після пошуку уся інформація подавалася лише цією мовою.