Міністерство освіти і науки України
Національний університет
«Львівська політехніка»
Записка
до курсової роботи з курсу «Архітектура будівель та споруд»
Львів 2009
Зміст:
Загальна частина;
Об’ємно-планувальне рішення;
Архітектурно-конструктивне рішення;
Внутрішнє і зовнішнє оздоблення;
Техніко-економічні показники;
Список використаної літератури
Загальна частина
Беручи до уваги завдання до курсової роботи проектується одноповерховий житловий будинок. Район будівництва м. Львів. Глибина промерзання ґрунту 0.8 м.
Температура найбільш холодної п’ятиденки -20 ºC.
Висота поверху—2.8м.
Об’ємно-планувальне рішення
Житловий будинок запроектований розмірами в плані 11,0х9.5м. По осі «Г» між осями 1-2 запроектовано вхідний вузол шириною 1,8 м, висотою 2,425 м.
В будинку знаходяться: спальня 12,6 м2 ; тамбур 2,45 м2 ; тамбур 6.6 м2 ; санвузол площею 3.8м2 ; кухня площею 11.8 м2 ; приймальня площею 24.1 м2 ; дитяча площею 11.1 м2 ; кладова площею 2.7 м2 ;
3. Архітектурно-конструктивне рішення
Фундаменти.
Кладка фундамента виконується вручну з невеликих каменів шаром 25-30см з перев’язкою вертикальних швів. Пустоти між камінням ретельно заливають рідким цементним розчином. Ширина нашого фундаменту складає 500мм, а в місці уширення-700мм.
Глибину закладання фундаменту у приміщеннях, що опалюються задаєм рівною 0,6м( мінімальна глибина закладання становить 0.5м) починаючи з відстані одного метра від зовнішніх стін.
Під фундаментом виконуємо піщано-гравійну подушку товщоною 0.3м, яку покриваємо гарячим бітумом. По вертикальним стінкам виконуємо вертикальну гідроізоляцію, що виконується промазкою гарячим бітумом два рази. Вертикальна гідроізоляція складається з двох шарів рубероїду.
Для вентилювання підлоги у фундаменті робимо продухи.
Конструкція стін
Стіни виконуємо із пінобетонних блоків розмірами 400*200*600 і 150*200*600мм.
Перекриття.
У нашому випадку перекриття виконане по дерев’яних балках. Оскільки максимальний проліт становить 5,5м, то розміри бруса приймаємо 100*200мм. По нижньому краю балки прибиваємо черепні бруски розмірами 50*50мм, на які буде кріпитися щитовий настил.
Щитовий настил виконується із дощок товщиною 25мм, що розміщені у три ряди. По щитовому настилу проводимо засипку шлаком товщиною 60мм.
По щитовому настилу і балкам прибиваємо дранку і заштукатурюємо.
Крок між балками приймається в межах 800-1000мм.
Балку опираємо на стіну на 180мм. Між балкою і стіною залишаємо зазор у 30мм для виходу вологи з неї . Також на краю балки робимо скіс завдовжки 30мм, що пришвидшує вихід вологи з неї.Балки анкетуємо через одну. Анкер одною стороною забивається у балку, а другою замуровується у стіну. В зоні опирання балок на стіну бокові поверхні огороджуємо двома шарами руберойду. Кінці балок пропитуємо антисептиками і антипіренами.
Покрівля з метало черепиці
Листи метало черепиці вкладають на обрешїтку з брусків 50x50 мм ,к роком 250 мм. На обрешітку вкладаємо підкладочну плівку, яка виконує роль тепло- і звукоізоляції, а також дає можливість пропускати повітря і не пропускати воду.
4. Внутрішнє і зовнішнє оздоблення
Оздоблювані роботи : туалет викладений плиткою, оздоблення окремих кімнат виконується за бажанням замовника. В кімнатах підлога викладена з дощок товщиною 39 мм. зовнішнє оздоблення виконується фасадними водоемульсійними фарбами по шпаклівці. Цоколь оздоблюють декоративним каменем.
Корисна площа
5.Теплотехнічний розрахунок стіни
Опір теплопередачі термічно однорідної непрозорої огороджувальної конструкції розраховується за формулою:
. (И.1)
де αв, αз – коефіцієнти тепловіддачі внутрішньої і зовнішньої поверхонь огороджувальної конструкції, Вт/(м2 .К), які приймаються згідно з додатком Е;
αв=8.7 Вт/(м2 .К)
αв=23 Вт/(м2 .К)
Ri – термічний опір i-го шару конструкції, м2 .К/Вт;
R0=2.5 м2 .К/Вт
λiр – теплопровідність матеріалу i-го шару конструкції в розрахункових умовах експлуатації (згідно з додатком Л), Вт/(м · К);
Оскільки ми використовуємо пінобетонні блоки товщиною 400мм, то утеплення непотбне, бо, згідно розрахунку, нам достатня стіна товщиною 240мм.
Використана література:
Гражданские и промышленные здания. За редакцією Осипов Л.Г., Сербинович П.П. : «Высшая школа», 1972.
СНиП II-3-79** . Строительная теплотехника. Госстрой СССР.-М.: ЦИТП Госстроя СССР. 1986 г.
Справочник по инженерно-строительному черчению. Русскевич Н.П., Ткач Д.Ч., Ткач М.Н.-Киев: Строитель 1987.
Методические указания на разработку архитектурно-конструктивного проекта гражданского здания по дисциплине «Архитектура и строительные конструкции»-Львов, 1990 г.
Основи проектування промислових будівель. Гетун Г.В.: -Київ, «Кондор», 2003 р.
Архитектура гражданских и промышленных зданий. Маклакова Т.Г.: -Москва, «Строиздат», 1981 г.