МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Інститут економіки і менеджменту
Кафедра маркетингу і логістики
ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА
з дисципліни “Маркетинг”
на тему:
“Розробка анкетування
фірми „Wood World”
та дослідження споживчих переваг”
Визначення індивідуальних потреб, що задовольняються даним товаром.
1. Щодо фізіологічних потреб, то кухонні меблі задовольняють фізіологічну потребу у харчуванні, оскільки створюють необхідні умови для приготування і споживання їжі, створюють затишок, відчуття домашнього спокою і тепла.
2. За факторами, що впливають на формування потреби: соціально-групові, оскільки різні соціальні групи купують різні за ціною і якістю кухонні меблі.
3. За принципом задоволення дана потреба відноситься до поточних, а також до перспективних, оскільки потреба в нашому товарі буде залишатися і надалі, незважаючи на проміжок часу.
4. За задоволенням цей проект відноситься до проектів, що задовільняються комплексом ексклюзивних товарів з досить широким асортиментом та різноманітністю вибору, а також на будь-яке замовлення покупців.
5. За чіткістю переводу в характеристики товару дану потребу можна охарактеризувати, як кількісну, хоча товар також повинен бути якісним.
6. За ступенем принципового задоволення ця потреба задоволена не повністю, тобто немає виробів, які б усіма параметрами задовольняли усіх споживачів.
7. За масовістю розповсюдження: географічні – регіональні (товар розрахований на покупців міста Львова та області), в соціальному плані потреба на цей товар є всезагальною.
8. По еластичності даний товар є еластичним.
9. За природою винекнення ця потреба є основна .
10. За суспільною думкою потреба в столярних виробах є соціально- нейтральною.
11. За глибиною проникнення в суспільну свідомість дану потребу можна віднести до усвідомлених.
12. За ступенем поточної необхідності дана потреба відноситься до потреб малої інтенсивності, тому що кухонні меблі змінюють у помешканнях не дуже часто.
13. За природою виникнення дана потреба ввідноситься до природних.
14. За часовими параметрами споживання дана потреба відноситься до потреб, що задовільняються періодично.
15. За свободою задоволення потреб – вільні.
16. За шириною проникнення в різні сфери життя дана потреба відноситься до олігосферних.
Місією організації, яка визначає чітко окреслену причину та необхідність її існування є забезпечення споживачів високоякісними кухонними меблями.
Способом зв’язку з аудиторією буде особистий індивідуальний контакт інтерв’юера з опитуваними, який дозволить більш краще і правдивіше провести дослідження.
Інструментом маркетингового дослідження буде анкета, в якій запитання підібрані таким чином, щоб одержати максимально корисну для нас інформацію. Причому кількість запитань є невеликою, вони є різного типу (і відкриті, і закриті).
Шановний респонденте! Фірма „Wood World” проводить маркетингове дослідження ринку меблів для кухні з метою визначення уподобань споживачів. Запрошуємо Вас до участі у цьому дослідженні. Заповніть, будь-ласка, анонімну анкету і розкажіть про свої смаки. Можливо Ваші пропозиції допоможуть удосконалити нашу продукцію, щоб задовольнити смаки багатьох споживачів. Відповідаючи на питання анкети, оберіть, будь-ласка, один з наведених варіантів, який найкраще відповідає Вашій позиції, чи вкажіть власний. Висловлюйте свою думку!
1. Чи задовольняє Вас асортимент пропонованої продукції?
Так Ні
2.Якому матеріалу для виготовлення кухонних меблів Ви надаєте перевагу?
А) натуральна деревина; Б) тирсо-плита ; В) поєднання природних та штучних матеріалів.
3. Як давно Ви міняли кухонні меблі у Вашій квартирі?
А) минулого року; Б) 5 років назад; В) 10 років назад і більше.
4. Де Ви хотіли б придбати кухонні меблі?
У спеціалізованих магазинах; У фірм-виробників; На ринку.
5. Чи хотіли б Ви, щоб на ринку з’явився новий спеціалізований магазин меблів?
Так; Ні.
6. Якому стилю кухонних меблів Ви надаєте перевагу?
А) класичному; Б) сучасному; В) поєднанню обох стилів.
7. Коли я обираю дизайн кухні, для мене найважливіше_______________________________.
8. Які товари на вашу думку є кращими і надійнішими?
Національного виробництва; Іноземного виробництва.
9. На сьогоднішній день асортимент кухонних меблів на ринку:
надто широкий; широкий; задовільний; недостатній.
10. Чи влаштовує Вас:
А) якість кухонних меблів: влаштовує; не влаштовує.
Б) співвідношення „ціна-якість” даної продукції: влаштовує; не влаштовує.
11. Як впливають на Вас наведені нижче характеристики. Оцініть їх важливістю для Вас при покупці за 5-ти бальною шкалою.
Ціна
Якість
Торгова марка
Сервісне обслуговування
Ваш варіант:____________
12. На що Ви в першу чергу звертаєте увагу при виборі кухонних меблів?
Фірма–виробник; Ціна; Матеріал; Дизайн; Якість виробу.
13. Що впливає на Ваш вибір при купівлі кухонних меблів?
Реклама; Поради друзів чи знайомих; Консультації продавців.
14. Визначіть характеристики Вашої ідеальної кухні за такими характеристиками:
В класичному стилі
В сучасному стилі
Темного кольору
Світлого кольору
З ДСП
З дерева
15. Ваш рід занять________________________________________________________
16. Рівень доходу сім’ї за місяць до 2000 грн; 2000-3000 грн; 3000-6000 грн; понад 6000 грн
17.Які слова спадають Вам на думку, коли Ви чуєте:
Кухня______________________. Кулінарія___________________. „Wood World” ___________.
18.Кілька днів тому Я дізнався про те, що фірма „Wood World” надає високі ззнижки іменникам, а також з нагоди різних свят. Це викликало в мене________________________________________
19. Ваші поради виробнику кухонних меблів______________________________________________________.
Дякуємо за допомогу та співпрацю.
Ми працюємо для Вас !
Для збирання первинних даних, фірма „Wood World” визначила спосіб зв'язку з аудиторією - особисте опитування - це найуніверсальніший, але й найдорожчий спосіб опитування. У разі необхідності інтерв'юер ставить більшу кількість запитань, ніж передбачено анкетою, і доповнює інтерв'ю особистими спостереженнями. Спостереження було проведено серед як серед студентів так і серед осіб більш зрілого віку. Отже, респондентами виступали особи віком від 17 до 50 років. Кількість опитаних становить – 31 особа. (100 %)
При отриманні первинної інформації, тобто при попередньому складанні тексту анкет та при безпосередньому опитуванні, я дотримувалась неабиякої тактовності та уникнути психологічного тиску на покупців. Адже це може призвести до того, що покупець може дати не ті відповіді, які він би дав за інших, більш спокійних обставин. Неправильні відповіді легко можуть зашкодити маркетинговій стратегії, спрямувати її у неправильному напрямку.
При складанні анкет застосовувалися такі типи запитань:
Альтернативні – зап итання, які потребують від споживача висловити одну із двох можливих альтернативно протилежних відповідей. Це наприклад: так/ні або згоден/незгоден.
Шкала важливості – це оцінка важливості наявності певного параметру.
З вибірковою відповіддю – коли респондент вибирає відповідь, яка йому найбільше підходить.
Всі ці типи запитань відносяться до закритого запитання. Їх легко аналізувати, хоча інколи вони викликають деякі труднощі щодо вибору відповіді.
Інші категорії запитань – відкриті – це такі, де в анкеті пропускається місце з метою отримання так званої описової відповіді на подане запитання.
Після проведення анкетування на основі відповідей респондентів отримані результати представлено у вигляді діаграм і таблиць.
1)28 осіб, тобто 90,3% задовольняє асортимент пропонованої продукції. В той час, як решту 3 осіб (9,7%) не задовольняє . Тому можна сказати, що фірма „Wood World” непогано справляється з своїми обов’язками оскільки 90% респондентів є задоволені її працею.
2)Після опитування більшість респондентів віддали перевагу кухням виготовленим з натуральної деревини (18 осіб.), 10 осіб віддали перевагу поєднанню натульної деревини та штучних матеріалів і всього лиш 3 особи стали прихильниками виробів з тирсо-плити.
Отже, більшість опитаних, тобто 58% відповіли, що вони надають перевагу кухонним меблям, для виготовлення які виготовлені з натуральної деревини, 10% надає перевагу виробам з тирсо-плити, 32% - виробам, в яких використовується як натуральна деревина, так і тирсо-плита.
Більшість опитаних (19 осіб, що становить 61%) призналися, що міняли кухню більше, ніж 5 років назад. % 5 осіб(16%) купували нову кухню минулого року, а 7 осіб 7 осіб (23%) купували кухню 10 рокі тому і більше.
Переважна частина опитаних вважає, що на ринку досить широкий асортимент пропонованої продукції, проте 30% не задовольняє вибір кухонних меблів.
16% опитаних хотіли б придбати кухонні меблі на ринку, 24% - у спеціалізованих магазинах , 60% - у фірм-виробників. 24 опитані хотіли б, щоб з’явився новий спеціалізований магазин меблів і лише 6 осіб висловили протест.
По 35% опитаних надає перевагу сучасному стилю кухонних меблів, також 35 % хотіли б бачити свою кухню доповнену різними стилями, а 30% віддали Гервегу класичному стилю.
На думку 58% респондентів кращими і надійнішими є кухонні меблі іноземного виробництва, тому необхідно удосконалювати і завойовувати прихильність покупців до своєї продукції і фірми.
60% опитаних не задовольняє якість виготовлення кухонних меблів, а 75% вважає, що ціна не відповідає якості.
Для 15% опитаних найважливішою характеристикою при купівлі кухонних меблів є ціна, для 45% - якість, для 13% - торгова марка, для 27% - сервісне обслуговування.
Вподобання опитаних, те, на що вони найбільше звертають увагу при виборі кухонних меблів стосовно фірми–виробника, ціни, матеріалу, дизайну, якості виробу розподілились наступним чином:
фірма–виробник
ціна
матеріал
дизайн
якість виробу
14%
16%
22%
26%
22%
Найбільше на вибір покупців впливає поради друзів і консультації продавців. Як бачимо не довіряють люди рекламі, тому фірмі „Wood World” необхідно попрацювати в цій сфері.
Більшість опитаних, а саме 64% отримує доходи 2000 – 3000 грн. і більше, 16 % отримують доходи до 2000 грн., а 19% являються за межою виже середнього та отримують доходи понад 6000 грн.
Отже, проаналізувавши отримані результати можна зробити висновок, що якість кухонних меблів на ринку України не повністю задовольняє потреби споживачів, і є потенційні покупці, яких не задовольняє асортимент, співвідношення ціна - якість пропонованих виробів , тому можна знайти вигідне становище на ринку кухонних меблів.
Після перегляду і аналізу результатів маркетингового дослідження ми проводимо сегментацію ринку споживачів.
Як відомо, сегментацію можна проводити за різними принципами:
за географічним принципом;
за демографічним принципом;
за соціально-економічними характеристиками споживачів;
за психологічним принципом;
за споживчими мотивами.
В основу нашої сегментації покладено такі характеристики: матеріал для виготовлення кухонних меблів, рівень доходів громадян, стиль виготовлення продукції, якість продукції.
Матеріал:
Поєднання різних
матеріалів
Натуральна деревина
Тирсо-плитаРівень доходу сім’ї за місяць до 2000 грн; 2000-3000 грн; 3000-6000 грн; понад 6000 грн
Стиль
Класичний
Сучасний
Поєднання обох стилів
Рівень доходу сім’ї за місяць до 2000 грн; 2000-3000 грн; 3000-6000 грн; понад 6000 грн
Рівень доходу
Понад 6000
3000-6000
2000-3000
до2000Якість продукції: Низька Середня Висока
Отже, фірма орієнтується на споживачів із доходами більшими від 3000 грн., для яких буде виготовляти кухонні меблі з натуральної сировини, а також поєднуючи деревину з тирсо-плитою, головний акцент робиться на сучасному стилі кухонних меблів високої і середньої якості.
ТОВАРНА МАРКА