МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
Кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва
КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
з дисципліни “Менеджмент” на тему
“Розробка системи менеджменту в організації
(в КТ “Derr Gross”)”
Львів 2011
Анотація
Під менеджментом, що є складовим елементом управління, розуміють цілеспрямовану дію на колектив працівників або окремих виконавців з метою виконання поставлених завдань та досягнення визначених цілей. В роботі сформовано функції менеджменту, результатом яких виступають методи менеджменту. Розроблено поетапне приймання управлінських рішень з вказаними проблемами.
В проекті здійснено проектування комунікацій на підприємстві.
Сформовано механізми управління групами працівників в організації.
В проекті розроблено пропозиції з удосконалення керівництва.
Як підсумок, оцінено ефективність фактичної та раціональної систем менеджменту.
Annotation
There is a system of management in the trade intermediary company formd in this poroject. In work the functions of management are generated, which result the methods of management act by. Is developed reception of the administrative decisions behind the specified problems.
In the project designing the communications at the enterprise is carried out.
The mechanisms of management of groups of the workers in organization are generated.
In the project the offers on improvement of a management are developed.
As a result, the efficiency of actual and rational systems of management is appreciated.
Зміст
Вступ
1. Загальна характеристика організації
2. Формування функцій менеджменту на підприємстві:
Планування
Організація взаємодії
Мотивування
Контролювання
Регулювання
3. Використання методів менеджменту в організації
4. Розроблення механізму прийняття управлінських рішень в організації
5. Проектування комунікацій на підприємстві
6. Формування механізмів управління групами працівників в організації
7. Розроблення пропозицій з удосконалення керівництва
8. Оцінювання ефективності систем менеджменту
Висновки
Вступ
КТ “ Derr Gross ” на даному етапі є рентабельним, воно займає досить міцні позиції, але його діяльність вимагає проведення вдосконалень. Потрібно вдосконалити та відрегулювати процес водопостачання на підприємстві, провести широку рекламну кампанію та вирішити деякі інші проблеми. Підприємницьке “життя” в Україні виходить на новий шлях, який відзначається жорстокою конкуренцією і нестабільністю зовнішніх факторів.
Тому КТ “Derr Gross ” потребує мобільності вирішення проблем та постановки нових завдань. Проблеми вимагають прийняття управлінських рішень, процес вироблення яких ми детально розглянемо в даному курсовому проекті. Покладаємо надію на те, що КТ “ Derr Gross ” успішно пристосується до всіх недоліків сьогоднішньої економічної ситуації та буде приносити своїм власникам стабільні та високі прибутки.
Метою курсового проекту є розроблення фактичної системи менеджменту і її раціоналізація у зв’язку зі зміною умов функціонування.
Об'єктом дослідження у курсовому проекті є КТ “ Derr Gross ”, яке спеціалізується на виробництві жіночих і чоловічих парфумів .
На сьогодні на підприємстві працює 70осіб, воно надає 5 видів послуг, середня заробітна плата працівників підприємства становить 976 грн.
Для забезпечення ефективної діяльності підприємства у нових галузях та збереження і підтримання необхідного рівня обслуговування в даній необхідна наявність ефективної системи менеджменту в організації та вирішення існуючих на підприємстві проблем, а саме:
значна конкуренція;
пошук додаткових джерел фінансування оборотних коштів.
1. Загальна характеристика організації
Таблиця 1
Загальна характеристика КТ “ Derr Gross ”
Параметр, який характеризу-
ється
Зміст та особливості.
Основні відмінності від інших організацій.
Законодавча база заснування та функціонування
організації
Участь у ЗЕД
1
2
3
4
5
1.Форма підприємства
КТ – командитне товариство
На відміну від відкритого акціонерного товариства акції можуть розповсюджуватися лише між працівниками товариства. Акціонери підприємства несуть відповідальність тільки в межах своїх акцій.
Організація має статус юридичної
особи і утворено
згідно закону
України про підприємництво.
Товариство бере участь у зовнішньоекономічній діяльності.
2. Профіль
Займається наданням послуг по виробництві парфумів
КТ надає посередницькі послуги по передaнню парфумів до споживача.
КТ діє на базі існуючого законодавства України
Працює у галузі експорту-імпорту існуючого ринку.
3.Види діяльності:
(фактична-5;
очикувана-7).
1. Виробництво жіночих парфумів
2 . Обслуговування клієнтів
3. Виробництво чоловічих парфумів
4.Надання консультаційних послуг
5.Виробництво кремів
Раціональне підприємство буде займатись:
6.Виробництво шампунів
7.Виробництво дезодорантів
ст.42 Закону України “Про ”, Закон України “Про підприємства в Україні”, Постанова №475 КабМіну “ Про інформацію”
Постачає в країну товари провідних іноземних фірм.
4. Форма власності
Колективна пропорційна внесеній частці вкладу в уставний фонд
підприємства
У випадку банкрутства речова відповідальність засновників обмежується пропорційно до акцій кожного з акціонерів. Діяльність фірми керується законами ВР України ,та ін.
Іноземних інвесторів не має
5. Внутрішнє середовище
Цілі товариства – підвищення якості обслуговування клієнтів по виробництву парфумерної продукції у межах європейських країн. Структура – поєднується горизонтальний і вертикальний поділ праці. Завдання – за півроку збільшити обсяг уставного капіталу КТ на 5% та обновити обладнання на 30% за 3 роки. Технологія – формування передавання інформації згідно з досвідом відомих європейських фірм. Працівники – працює 70 висококваліфікованих фахівці, однак існує потреба у кваліфікованих працівниках . Прогнозується залучити додатково 5 чоловік (всього 75 чол.). Ресурси. Підприємство ефективно використовує наявні ресурси.
6. Зовнішнє середовище
Фактори зовнішнього середовища прямого впливу:
1. Споживачі. Забезпечення потреб споживачів - фізичних та юридичних осіб. 2. Постачальники. Постачають комп’ютери і аксесуари до них. 3. Конкуренти. Вплив конкурентів є значний, оскільки будь-яка їхня поведінка впливає на ситуацію на ринку.4. Державні органи влади. Фірма працює згідно з існуючими, прийнятими владою, законодавчими актами, вчасно встигаючи користуватись останніми постановами та актами. 5. Інфраструктура. Незадовільний стан виготовлення парфумерної продукції в Україні. 6. Законодавчі акти. Фірма працює згідно з існуючими законодавчими актами, вчасно встигаючи користуватись останніми постановами та актами, щоб підприємництво не зазнавало втрат від незнання нормативної бази, а також швидко і якісно задовольняє потреби постачальників та споживачів на іноземному і внутрішньому ринках. 7. Профспілки, партії. Впливає лише партія зелених. 8. Система економічних відносин. Негативно впливає через нестабільність.
Фактори зовнішнього середовища прямого впливу:
1. Міжнародні події. Впливають на ЗЕД підприємства через світову економічну і політичну ситуацію. 2. Міжнародне оточення. Впливає через споживачів, конкурентів, постачальників тощо. 3. Науково-технічний прогрес. Вплив через використання нових комп’ютерів . 4. Політичні обставини. Впливає через споживачів. Є нестабільними. 5. Соціально-культурні обставини. Практично не впливають. 6. Рівень техніки і технології. Вплив через використання нових комп’ютерів. 7. Особливості міжнародних економічних відносин. Негативний вплив через підтримання стандартів програмного забезпечення за кордоном. 8. Стан економіки. Впливає через всі фактори прямої дії.
2. Формування функцій менеджменту на підприємстві
2.1. Планування
Планування завжди орієнтується на дані минулого, але не завжди прагне визначити і контролювати розвиток підприємства в майбутньому. Тому надійність планування залежить від точності фактичних показників минулого. Характеристику етапів процесу стратегічного планування КТ “ Derr Gross ” подано на рис. 1.
Рис. 1. Модель стратегічного планування КТ “ Derr Gross ”
Етап 1. Інформаційне забезпечення стратегічного планування.
На даному етапі проводиться збір та обробка відповідними підрозділами інформації про фінансово-господарський стан підприємства, конкурентоспроможність його послуг, ринкові можливості, несприятливі впливи, зміни в законодавстві та нормативній базі функціонування підприємства тощо.
Етап 2. Становлення місії та цілей організації.
Місія—забезпечення потреб різних груп споживачів шляхом надання послуг з виробництва парфумерної продукції.
Цілі: 1. Довгострокові (5-10р.): максимізація прибутків.
2. Середньострокові (1-5 p.): покращення якості надання послуг з виробництва парфумерної продукції.
3. Короткострокові (до 1 року): розширення надання послуг з виробництва парфумерної продукції.
Етап 3. Вибір методів аналізу факторів внутрішнього і зовнішнього середовища. Використання експертних оцінок. Експертами виступають керівники підприємства.
Етап 4.Оцінювання та аналіз факторів зовнішнього середовища. Результати експертних оцінок впливу факторів зовнішнього середовища на організацію зведено у табл. 2.
Етап 5. Оцінювання та аналіз факторів внутрішнього середовища.
Проводиться цією ж групою експертів за шкалою [0; 5], при цьому 0 демонструє нерозвиненість, відсутність чи катастрофічний стан фактора внутрішнього середовища, оцінка 5 демонструє високий рівень розвитку, вираженості відповідного фактора.
Результати експертних оцінок впливу факторів внутрішнього середовища на організацію зведено у табл. 3.
Отже, як видно з табл. 3, найбільш розвиненим фактором внутрішнього середовища є висококваліфіковані працівники підприємства та цілі,
Етап 6. Прогнозування умов функціонування та результатів виробничо-господарськоі діяльності.
Для прогнозування переважно використовуються якісні формальні методи, а саме: різних видів індивідуальних оцінок, та метод опитування клієнтів (споживачів). Також використовуються неформальні методи прогнозування на основі словесної та письмової інформації. На базі узагальнення отриманої інформації вищепереліченими шляхами прогнозується, що найбільш негативний вплив на діяльність організації будуть здійснювати конкуренти та державні органи, незважаючи на це, умови для досягнення встановлених цілей будуть досить сприятливими.
Таблиця 2
Результати експертного оцінювання впливу факторів зовнішнього середовища на КТ
Фактори
Середні експертні оцінки впливу, бали
Середні вагомості факторів
Зважені рівні впливу, бали
Споживачі
+3
0,1
0,3
Постачальники
-1
0,05
-0,05
Конкуренти
-2
0,05
-0,1
Державні органи влади
-4
0,05
-0,2
Інфраструктура
-5
0,2
-1
Законодавчі акти
-1
0,08
-0,08
Профспілки, партії та інші громадські організації
0
0,04
0
Системі економічних відносин у державі
-3
0,04
-0,12
Організації - cусіди
0
0,03
0
Міжнародні події
-3
0,05
-0,15
Міжнародне оточення
+2
0,05
0,1
Науково - технічний прогрес
+2
0,08
+0,16
Політичні обставини
-5
0,01
-0,05
Соціальне - культурні обставини
0
0,05
0
Рівень техніки та технології
-1
0,07
-0,07
Особливості міжнародних економічних відносин
-3
0,03
-0,09
Стан економіки
-4
0,02
-0,08
Таблиця 3
Результати експертного оцінювання впливу факторів внутрішнього середовища
Фактори
Середні експертна оцінка впливу, бали
Середня вагомість факторів
Зважений рівень впливу, бали
Цілі
5
0,1
0,5
Структура
2
0,14
0,28
Завдання
3
0,06
0,18
Технології
4
0,1
0,8
Працівники
5
0,4
1,5
Ресурси
2
0,2
0,4
Етап 7. Виконання розрахунків, обґрунтувань, проектних рішень. Для підготовки проектно-кошторисної документації наданому підприємстві необхідно створити спеціальний комітет з працівників бухгалтерії та зовнішніх спеціалістів.
Етап 8. Формування варіантів стратегій. Можливими варіантами стратегій є: диверсифікаційна, регіоналізації та організаційних перетворень.
Етап 9. Вибір стратегії на засадах формування управлінського рішення. На основі проведеного аналізу стратегій обираємо стратегію диверсифікації, яка найбільше відповідає місії та цілям організації
Етап 10. Оцінювання стратегії на предмет відповідності установленим критеріям. Стратегія диверсифікації найбільше відповідає місії та цілям організації. Схематична модель поточного планування наведена на рис. 2.
Рис. 2. Модель поточного планування
Етап 1. Інформаційне забезпечення поточного планування.
Виникає необхідність в інформації про диверсифікаційні та ринкові можливості підприємства, його конкурентоспроможність, яка отримується з внутрішніх та зовнішніх джерел і обробляється відповідними підрозділами.
Етап 2. Оцінювання та аналіз сильних та слабких позицій організації.
Сильні позиції: має позитивний імідж у споживачів та сильні позиції у специфічних ринкових сегментах. Підприємство намагається володіти найбільш повною і достовірною інформацією про новітні досягнення НТП, стан підприємства на ринку. Наявність конкурентних переваг, які полягають у розвиненій системі менеджменту в організації, гнучкій організаційній структурі управління; у використанні сучасної системи інформаційного забезпечення та високій кваліфікації персоналу.
Слабкі позиції: Необхідність оновлення комп’ютерів .
Етап 3. Вибір та формування планових параметрів (системи економічних, технологічних, соціальних та ін. показників).
Економічні показники: зростання прибутку на 15%, зростання рентабельності на 7 %, зменшення собівартості на3%. Технологічні показники: збільшення витрат на інновації на 25%. Соціальні показники: збільшення середнього заробітку на 1,5%, збільшення витрат на соціальний розвиток на 5%.
Етап 4. Підбір на альтернативних засадах заходів щодо досягнення планових параметрів. Досягнення визначених показників потенційно можливо досягнути на засадах реалізації цілого переліку альтернативних заходів.
Етап 5. Бюджетне планування.
Інформаційне забезпечення бюджетного планування.
Вибір методів бюджетного планування.
Використовують такі методи бюджетного планування: за порядком розроблення бюджету; за рівнем централізації бюджетного планування тут застосовують "комбіноване", або зустрічне бюджетне планування; за способом розрахунку планових бюджетних показників; за рівнем пристосування бюджетного планування до змін внутрішнього та зовнішнього середовища функціонування підприємства - гнучке бюджетне планування, яке має на меті одночасну розробку декількох варіантів бюджету із врахуванням песимістичних та оптимістичних прогнозів. Визначення видів, кількості; форм та структури бюджетів організації. Консолідація бюджетних показників. Передбачає формування моделі консолідації (узгодження, зведення) показників проміжних бюджетів, установлення взаємозв'язків між ними, виконання відповідних розрахунків з метою формування зведеного бюджету організації.
Етап 6. Вибір адміністративних важелів (політики, процедур, правил тощо).
Політика — надання послуг .Правилом є порядок підписання документів тощо.
Етап 7. Формування поточного плану. Поточний план передбачає узагальнення розроблених на попередніх етапах показників заходів та бюджету, тобто він включає:
- перелік планових ключових показників, яких прагне досягнути організація в межах реалізації обраної стратегії діяльності, які повинні відображати усі сфери діяльності підприємства;
- перелік заходів, реалізація яких сприятиме досягненню визначених показників, економічні ефект та ефективність від впровадження планових заходів;
- бюджет організації.
Етап 8. Деталізація поточного плану за центрами виконання (відповідальності).
У підприємстві є види центрів відповідальності: центри вартості, центри видатків та центри інвестицій.
Таблиця 4
Види та характеристики центрів відповідальністю
Види центрів відповідальності
Підрозділи організації, що належать до конкретних центрів відповідальності
Функціональна характеристика центрів відповідальності
Участь у реалізації заходів щодо планових показників на засадах бюджету
Центр вартості
Працівники
Виробничі підрозділи, що створюють нову вартість.
- удосконалення технології роботи з виробництва парфумерної продукції
Центр видатків
Планово-економічний, відділи, бухгалтерія
Результати даних підрозділів важко визначити
- удосконалення технології роботи з виробництва парфумерної продукції
Центр інвестицій
Директор, заступники директора з економіки, головний бухгалтер
Керівники вищого рівня, які контролюють вартість
- залучення інвестицій
Таблиця 5
Фактична чисельність і функції посадових осіб підприємства
Посади керівників
Чис.
чол.
Функції
(види діяльності) працівників.
Відповідальність і повноваження
1
2
3
4
5
1
Директор
1
Йому безпосередньо підпорядковуються всі ланки підприємства
Він приймає остаточне рішення у всіх важливих питаннях, виникаючих у процесі поточної роботи.
2
Заступник директора з виробництва
1
Керує підпорядкованими йому відділами. Відповідає за безперервність виробничого процесу підприємства. Відповідає за забезпечення відділів всім необхідним.
Відповідає перед директором за функціонування виробничих підрозділів. Має право підписувати документи, що входять до його компетенції
3
Начальник відділу постачаня
1
Займається постачанням на виробництво сировини іматеріалів
Відповідає за вчасне та якісне виконання доручених йому завдань.
4
Заступник з ЗЕД
1
Займається зовнішньоекономічною діяльністю
Відповідає перед директором
5
Начальник планово-економічного відділу
1
Забезпечує підприємство інформацією, співпрацює з бухгалтерією, слідкують за локальною комп’ютерною мережею на підприємстві.
Відповідає за вчасне та якісне виконання доручених йому завдань.
6
Начальник відділу маркетингу
1
Займається маркетинговою діяльністю на підприємстві
Відповідає перед заступником
7
Працівники відділу маркетингу
4
Займається маркетинговою діяльністю на підприємстві
Відповідає перед начальником з маркетингу
8
Заступник відділу маркетингу
1
Займається маркетинговою діяльністю на підприємстві
Відповідає перед директором
9
Склад
4
Займається зберіганням парфумованої продукції
Відповідає за вчасне та якісне виконання доручених йому завдань.
10
Охорона
4
Охороняє підприємство
Відповідає перед заступником
11
Цех №1
26
Займається виготовленням чоловічих і жіночих парфумів
Відповідає за вчасне та якісне виконання доручених йому завдань.
12
Цех №2
25
Займається виготовленням одеколонів, шампунів тощо
Відповідає за вчасне та якісне виконання доручених йому завдань.
Всього по факту 70 чол
Таблиця 6
Раціональна чисельність і функції посадових осіб підприємства
Посади керівників
Чис
чол.
Функції
(види діяльності)
працівників.
Відповідальність і повноваження.
1
2
3
4
5
1
Директор
1
Йому безпосередньо підпорядковуються всі ланки підприємства
Він приймає остаточне рішення у всіх важливих питаннях, виникаючих у процесі поточної роботи.
2
Заступник директора з виробництва
1
Керує підпорядкованими йому відділами. Відповідає за безперервність виробничого процесу підприємства. Відповідає за забезпечення відділів всім необхідним.
Відповідає перед директором за функціонування виробничих підрозділів. Має право підписувати документи, що входять до його компетенції
3
Головний бухгалтер
1
У підпорядкуванні головного бухгалтера знаходяться функції бух. обліку, статистичної звітності, економічного аналізу стану підприємства.
Відповідає за правильність ведення фінансової звітності підприємства, своєчасно оплачені рахунків з клієнтами.
4
Бухгалтер
2
Веде поточний бухгалтерський облік та звітність.
Відповідає за вчасне та якісне виконання доручених йому завдань. Має повноваження роботи з органами оподаткування та контролю фінансової діяльності підприємства
5
Начальник планово-економічного відділу
1
Забезпечує підприємство інформацією, співпрацює з бухгалтерією, слідкують за локальною комп’ютерною мережею на підприємстві.
Відповідає за вчасне та якісне виконання доручених йому завдань.
6
Начальник відділу маркетингу
1
Займається маркетинговою діяльністю на підприємстві
Відповідає перед заступником
7
Працівники відділу маркетингу
4
Займається маркетинговою діяльністю на підприємстві
Відповідає перед начальником з маркетингу
8
Заступник відділу маркетингу
1
Займається маркетинговою діяльністю на підприємстві
Відповідає перед директором
9
Цех №4
13
Займається виробництвом освіжувачів
Відповідає за вчасне та якісне виконання завдань.
10
Охорона
4
Охороняє підприємство
Відповідає перед заступником
11
Заступник з ЗЕД
1
Займається зовнішньоекономічною діяльністю
Відповідає перед директором
12
Начальник з ЗЕД
1
Займається зовнішньоекономічною діяльністю
Відповідає перед заступником з ЗЕД
13
Працівники відділу ЗЕД
2
Займається зовнішньоекономічною діяльністю
Відповідає перед начальником з ЗЕД
14
Склад
5
Займається зберіганням парфумованої продукції
Відповідає за вчасне та якісне виконання завдань.
15
Цех №1
12
Займається виготовленням чоловічих і жіночих парфумів
Відповідає за вчасне та якісне виконання завдань.
16
Цех №2
13
Займається виготовленням одеколонів, шампунів тощо
Відповідає за вчасне та якісне виконання завдань.
17
Начальник відділу постачаня
1
Займається постачанням на виробництво сировини іматеріалів
Відповідає за вчасне та якісне виконання завдань.
18
Цех №3
11
Займається виробництвом антипреспірантів
Відповідає за вчасне та якісне виконання завдань.
Всього по плану 75 чол
2.2. Організація взаємодії (Фактична)
Рис. 3. Фактична органіграми управління підприємством
Організація взаємодії (Раціональна )
Рис. 4. Раціональна органіграми управління підприємством
2.3. Мотивування
Таблиця 7
Застосування теорії мотивації
Теорії мотивування
Короткий зміст та
особливості застосування
Обґрунтування можливості застосування в організації.
Елементи системи матеріального стимулювання праці, в яких знаходить відображення теорія.
Змістовні:
Теорія потреб Туган-Барановського
Виділяє 5 груб потреб:
Фізіологічні ,
Статеві ,
Симптоматичні інстинкти ,
Альтруїстичні ,
Потреби практичного характеру
Частково застосовується на даному підприємстві , оскільки керівництво надає велику увагу фізіологічним потребам , як і Туган-Барановський.
Для практичного застосування використовують такі елементи матеріального стимулювання:
- преміювання за швидкість та якість роботи ;
- просування по службі ;
- безплатний проїзд транспортними засобами.
Ієрархія потреб Маслоу
Потреби діляться на первинні і вторинні;
поведінка людей визначається нижчими потребами;
після задоволення потреб їх мотивуюча дія припиняється
Застосовуються при визначенні посадових окладів для працівників ,а також при просуванні на службі. Підприємству вигідно ,коли працівники не виявляють претензій щодо свого статусу , посади на підприємстві.
Не виражається через елементи системи матеріального стимулювання праці.
Двофакторна теорія Герцберга
1) виділяються гігієнічні і мотиваційні фактори ;
2) гігієнічні фактори (нижній порядок) не дають появитись незадоволенню роботою ;
3) мотивації (вищий порядок) впливають на поведінку.
Широко застосовується на підприємстві. Часто при визначенні умов роботи і заробітної плати , використовують гігієнічні фактори. Мотиваційні використовують для можливості творчого і ділового росту , успіху
Використовують моральні (похвали, грамоти) і матеріальні стимули (розміри зарплати ,її форма і зарплата).
Теорія потреб Мак-Клелланда
виділяє 3 потреби , які мотивують людину, влада, успіх причетність.
Увага на потреби високого порядку , оскільки потреби нижчого вже задоволені.
Оскільки потреби нижчого вже задоволені.
Мало застосовується, оскільки на організації основна увага приділяється первинним потребам (нижчого порядку).
Використовується у визначенні співвідношень заробітної плати різних груп працівників у відповідності праці , при наданні різних премій , надбавок ,.
Процесійні:
Теорія очікувань
( Вруша )
Базується на очікуванні появи якоїсь події. Виділяють:
- по відношенню до ”затрат результатів”, - по відношенню до ”результатів-винагород”, - по відношенню до цінності-заохочення .
Широко застосовується, оскільки працівники краще працюють, коли очікують на якісь матеріальні стимули чи просування по службі.
Часто використовують різні матеріальні стимули: премії за досягнення високих показників та надбавки за надробочий час, за роботу у вихідні дні,
Теорія справедливості
Суть у тому , що працівники
суб`єктивно зіставляють
свої винагороди у затраченими зусиллями інших працівників ,
які виконують аналогічну роботу.
Активно використовується на даній організації при встановленні розмірів зарплати працівників, визначенні посадових окладів для керівників оскільки це є дуже важливим для членів організації.
Використовуються різноманітні премії , надбавки ,грамоти , похвали з боку керівництва.
Комплексна процесійна
Теорія (Портера і Лоулера)
Теорія враховує цінність винагород зв`язки ”зусилля-винагорода” , здібності , характер , роль працівника на підприємстві.
Застосовується ,бо вирішення проблем стимулювання соціального захисту , визначення ек. факторів , які визначають системи матеріальних стимулів праці
Використовується при визначенні розмірів зарплати працівників у відповідності до знань освіти , кваліфікації ,досвіду та ін. якостей а також при наданні надбавок.
Таблиця 8
Результати розрахунків заробітної плати працівників фактичної
Посадові
особи
Чисельність
чол.
Посадо-
вий
оклад грн.
Надбавки,доплати
Премії
Величина місячної заробітної
плати грн.
Характер
Величина грн. (%)
Характер
Величина грн.
(%)
1
2
3
4
5
6
7
8
Директор
1
4000
За успішне керівництво
400 (10%)
За пропозиції
400 (10%)
4800
Заступник директора з виробництва
1
3000
За ненормований робочий день
300 (10%)
За ефективне управління
300 (10%)
3600
Начальник відділу постачаня
1
3000
За успішне керівництво
300 (10%)
За пропозиції
300 (10%)
3600
Заступник з ЗЕД
1
4020
-
-
-
-
4020
Начальник планово-економічного відділу
1
2900
-
-
-
-
2900
Начальник відділу маркетингу
1
1500
За шкідливу роботу для здоров’я
150 (10%)
За терміновість у роботі
150 (10%)
1800
Працівники відділу маркетингу
4
1500
За шкідливу роботу для здоров’я
300 (20%)
За терміновість у роботі
200 (13%)
2000
Склад
4
1300
-
-
-
-
1300
Заступник відділу маркетингу
1
2000
За успішне керівництво
400 (20%)
За пропозиції
400 (20%)
2800
Продовження таблиці 8
1
2
3
4
5
6
7
8
Охорона
4
1000
За шкідливу роботу для здоров’я
200 (20%)
За терміновість у роботі
100 (10%)
1300
Цех №1
26
1530
-
-
-
-
1530
Цех №2
25
1520
-
-
-
-
1520
Місячний ФОП грн.= 119700 грн.
Середня заробітня плта грн. = 1710 грн.
Таблиця 9
Результати розрахунків заробітної плати працівників фактичної/очікуваної
Посадові
особи
Чисельність
чол.
Поса-до-
вий
оклад грн.
Надбавки,доплати
Премії
Величина місячної заробітної
плати
грн.
Характер
Величина грн. (%)
Характер
Величина грн.
(%)
1
2
3
4
5
6
7
8
Директор
1
4000
За успішне керівництво
400 (10%)
За пропозиції
400 (10%)
4800
Заступник директора з виробництва
1
3000
За ненормований робочий день
300 (10%)
За ефективне управління
300 (10%)
3600
Головний бухгалтер
1
3000
За успішне керівництво
300 (10%)
За пропозиції
300 (10%)
3600
Бухгалтер
2
3000
-
-
-
-
3000
Начальник планово-економічного відділу
1
2200
-
-
-
-
2200
Начальник відділу маркетингу
1
1500
За ненормований робочий день
150 (10%)
За терміновість у роботі
150 (10%)
1800
Працівники відділу маркетингу
4
1500
За ненормований робочий день
300 (20%)
За терміновість у роботі
200 (13%)
2000
Заступник відділу маркетингу
1
2000
За успішне керівництво
200 (10%)
За пропозиції
200 (10%)
2400
Цех №4
13
1100
-
-
-
-
1100
Охорона
4
1000
За шкідливу роботу для здоров’я
200 (20%)
За терміновість у роботі
100 (10%)
1300
Заступник з ЗЕД
1
3000
За ненормований робочий день
300 (10%)
За ефективне управління
300 (10%)
3600
Начальник з ЗЕД
1
3000
За ненормований робочий день
300 (10%)
За ефективне управління
300 (10%)
3600
Працівники відділу ЗЕД
2
2200
-
-
-
-
2200
Склад
5
3000
-
-
-
-
3000
Цех №1
12
2200
-
-
-
-
2200
Цех №2
13
3000
-
-
-
-
3000
Начальник відділу постачаня
1
3000
За ненормований робочий день
300 (10%)
За ефективне управління
300 (10%)
3600
Цех №3
11
3000
-
-
-
-
3000
Місячний ФОП грн.= 145500 грн.
Середня заробітня плта грн. = 1940 грн.
2.4. Контролювання
Таблиця 10
Контролювання в організації
Види контролю та ресурсів
Характеристика процесу контролю для кожного виду
Оцінка впливу
контролю на посадові особи і підрозділи
Служби і посадові особи,
які відповідають за результати контролю
Попередній
Трудові
Аналізуються характери претендентів на роботу
Вибір оптимальних кадрів
Директор
Інформаційні
Інформація з різних джерел перевіряється на достовірність
Точність інформації
Головний бухгалтер
Фінансові
Перевірка фінансових надходжень
Формування грошових коштів
Головний бухгалтер, бухгалтерія
Матеріальні
Перевірка якості сировини, матеріалів тощо
Забезпечення матеріальними ресурсами відповідної якості
Заступник директора
Поточний
Трудові
Перевірка якості виконання поставлених завдань
Підтримка дисципліни
Управлінці
Інформаційні
Перевірка достовірності обробки інформації
Забезпечення достовірною інформацією
Управлінці
Фінансові
Перевірка поточних грошових надходжень
Забезпечення фінансовими ресурсами
Управлінці
Матеріальні
Перевірка використання матеріалів
Доцільність використання матеріалів
Управлінці
Завершальний
Трудові
Перевірка кваліфікації працівників
Забезпечення заохочення працівників
Управлінці
Інформаційні
Перевірка релевантності інформації
Забезпечення інформаційної бази
Управлінці
Фінансові
Перевірка фінансових результатів діяльності
Формування фінансових коштів
Управлінці
Матеріальні
Перевірка використання матеріалів
Перевірка ефективності використання матеріалів
Управлінці
2.5. Регулювання
Таблиця 11
Регулювання підприємства
Види контролю та ресурсів
Виявлені у процесі контролю недоліки, відхилення, збої
Прийняття відповідних управлінських рішень в керуючій системі з метою усунення
Характеристика впливу регулювання на посадових осіб та підрозділи організації
Попередній
Трудові
Виявлено невідповідність кандидатів на посаду заступника з економіки
Пошук нових кандидатів
Усунення не компетенції
Інформаційні
Не точна інформація про закони
Підключення до Інтернету
Оновлення законодавчої бази даних
Фінансові
Дорога вартість обслуговування
Пошук нових партнерів
Зниження витрат
Матеріальні
Невідповідність параметрів для виходу на міжнародний ринок
Оновлення комп’ютерів
Вихід на зовнішній ринок
Поточний
Трудові
Порушення трудової дисципліни
Винесення доган
Покращення дисципліни
Інформаційні
Недостатність інформаційного забезпечення
Пошук нових джерел інформації
Покращення інформаційного забезпечення
Фінансові
Не має відхилень
-
-
Матеріальні
Необхідність оновлення комп’ютерів
Купівля вантажівок
Покращення роботи підприємства, швидкості надання послуг
Завершальний
Трудові
Не виявлено
-
-
Інформаційні
Не виявлено
-
-