Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
/
Звіт до лабораторної роботи №1
« Бібліотеки елементів. Джерела сигналів»
Підготував:
студент групи РТ-22
Доцент:
Кузик А.О
Львів 2013 рік.
Тема роботи:бібліотеки елементів. Джерела сигналів.
Мета роботи: ознайомитись з бібліотеками елементів, що містяться в «ППП MICROCAP-2», вивчити параметри джерел сигналів, засвоїти правила їх редагування.
Задання
Зформувати прямокутний імпульс тривалістю k, мс, періодом повторення kl, мс і амплітудою l, B, де k і l – відповідно передостання і остання цифри номеру залікової книжки.
Зформувати трикутний імпульс з розмахом сигналів від – k до +k, В, періодом повторення kl, с, та однаковими тривалостями часу наростання та спадання.
Подивитися, як зміниться форма імпульсів, якщо параметри «Час початку переднього фронту імпульса» та «Кінець плоскої вершини імпульса» вказати відємними.
Результувати джерело гармонічних сигналів з амплітудою l, B, частотою k×1000, Гц, початковою фазою kl, рад, та постійним зміщенням, що дорівнює номеру робочого місця студента, В.
З одержаного гармонічного сигналу зформувати сигнал, швидкість зміни частоти якого дорівнює 0,1*k*1000, Гц/с.
Усім одержаним джерелам сигналів присвоїти ім`я, що складається з перших п’яти букв прізвища та цифри, що відповідає номеру пункту відповідного завдання.
Для перевірки результатів виконання завдань скласти схему експериментів, увійти в режим аналізу схем у часовій області і вивести графіки на екран та принтер. Привести у звіті умовні позначення програмованих джерел та джерел гармонічних сигналів, параметри створених джерел а також схему експерименту. Зробити висновки.
№ робочого місця=2;
Дві останніх цифри залікової книжки=67;
Відповідно:мс
K=6;
l=7.
Хід роботи
Формую прямокутний імпульс тривалістю k=6 мс, періодом повторення kl=67 мс, і амплітудою l=7 B.
/
Задаємо параметри імпульсного генератора
/
Формуємо прямокутний імпульс із заданими параметрами
/
Формую прямокутний імпульс з розмахом сигналу від -7 до +7, В, преріодом повторення 67, с, та однаковими тривалостями часу наростання та спадання.
/
Відповідно трикутний імпульс буде наступним
/
Дивимося, як зміниться форма імпульсів, якщо параметри "Час початку попереднього фронту імпульсу"(a), та "Кінець плоскої вершини імпульсу"(b), вказати від'ємними.
a)
/
/
b)
/
Не вдалося сформувати імпульс
/
Реалізовуємо джерело гармонічного сигналу з амплітудою 7 В, частотою 1∙103, Гц, початковою фазою 67 рад, та постійним зміщенням 7 В. Для цього в підменю «Компоненти» знаходимо джерело гармонічного сигналу.
/
Задаємо параметри джерела гармонічного сигналу
/
Відповідно гармонічний сигнал матиме вигляд
/
З одержаного гармонічного сигналу формуємо сигнал, швидкість зміни частоти якого дорівнює 600 Гц/с.
/
/
/
Отриманий сигнал
/
/
Висновок
На даній лабораторній роботі я продовжив своє ознайомлення з ППП «MICROCAP», вивчив параметри джерел сигналів, та засвоїв правила їх редагування. Ознайомився з бібліотеками елементів а також навчився формувати прямокутні та трикутні імпульси і сигнали.