МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
ЗАСТОСУВАННЯ OUTLOOK EXPRESS ДЛЯ УЧАСТІ В ТЕЛЕКОНФЕРЕНЦІЯХ USENET
З В І Т
до лабораторної роботи №7
з курсу: “Робота в інтернеті”
6.170103 «Управління інформаційною безпекою»
Мета: робота призначена для знайомства з можливостями, які Outlook Express надає для роботи з групами новин.
1. Основні теоретичні відомості
Терміном UseNet називається сервіс Internet, що дає змогу користувачам брати участь у групових дискусіях.
Участь у телеконференції UseNet нагадує роботу з електронною поштою, з тією відмінністю, що повідомлення відправляються не окремим користувачам, а до спеціальних дискусійних груп — телеконференцій. Відправлені до телеконференцій повідомлення стають доступними для всіх учасників групи.
Телеконференції також називають групами новин, а окремі повідомлення — статтями. Відправлення статті до групи новин називається публікацією в телеконференції.
Поширення повідомлень телеконференцій відбувається завдяки спеціальним серверам новин — NNTP-серверам (від Net News Transport Protocol — протокол передачі новин мережі). Всі сервери новин зв'язані між собою і безперервно передають один одному тексти нових повідомлень телеконференцій. Провайдери послуг Internet, які мають NNTP-сервери, в автоматичному режимі копіюють телеконференції з одного сервера на інший, забезпечуючи їх швидке поширення. Провайдери самі вирішують, які телеконференції підтримувати.
Переважна більшість серверів новин є загальнодоступними і плата за користування ними не стягується, проте існують і комерційні (платні) телеконференції.
Групи новин використовують ієрархічну систему імен, у якій назва найширшої (основної) категорії вказується в назві групи першою, а найспецифічнішої — останньою. Існують вісім основних категорій верхнього рівня (табл.). Після основної категорії через крапку вказуються категорії наступних рівнів — другого (тема) і третього (підтема) і т. ін. Категорії четвертого і наступних рівнів зустрічаються значно рідше.
Робота з телеконференціями потребує установки на комп'ютері користувача спеціальної програми-клієнта для доступу до сервера новин (news reader). Однією з таких програм є Outlook Express зі складу Windows.
Виконання роботи
Запускаю Outlook Express і переглядаю в області повідомлень стартову сторінку програми — за замовчуванням вона відкривається відразу після запуску. Звернула увагу на секцію Группы новостей, в якій розташовуються гіперпосилання для створення облікового запису для роботи з телеконференціями.
Настроїла програму на видалення прочитаних повідомлень. Для цього за допомогою команди Сервис-Параметри відкрила вікно "Параметри", перейшла на вкладку Обслуживание і встановила прапорець Удалять прочитанние сообщения из групи новостей.
На стартовій сторінці в секції Группы новостей клікнула на гіперпосиланні Настройка учетной записи группы новостей, щоб запустити майстер для створення облікового запису.
За допомогою майстра створила обліковий запис для роботи з сервером новин news.kpi.ua.
Завантажила список груп сервера. За ключовим словом test знайшла групу новин для тестування ntu-kpi.test і підписалась на неї.
Задала таке правило обробки статей, за яким статті, що відправлені раніше ніж 15 днів тому, позначаються як прочитані. Застосувала це правило до повідомлень групи новин ntu-kpi.test.
Відправила власну тестову статтю в групу новин ntu-kpi.test, вказавши в полі Тема слово test.
Синхронізувала список статей за допомогою команди Сервис-Синхронизировать группу новостей і перевірила, чи не з'явилась у групі стаття.
Створила на панелі папок власну папку Статті новин і скопіювала до неї свою статтю.
Ще раз завантажила список груп сервера. За ключовим словом newuser знайшла групу новин для початківців relcom.newusers і підписалась на неї.
Створила правило обробки статей, за яким статті, що містять у полі Тема слово Word, виділяються кольором.
Переглянула виділені статті та кілька з них зберегла у папці Статті новин.
З дозволу викладача відмовилась від підписки на групу новин ntu-kpi.test і relcom.newusers та змінила блокування надходження повідомлень.
Завершила роботу з програмою.
Висновок: Ознайомилась з можливостями, які Outlook Express надає для роботи з групами новин,навчилась створювати телеконференції та працювати з ними,дізналась як розповсюджуються статті,які існують можливості блокування небажаних користувачів,як створюється обліковий запис груп новин,як підписатися на групу новин,працювала з телеконференціями в
Outlook Express.