МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
ЗВІТ
до лабораторної роботи №2
з курсу: «Робота в Інтернеті»
на тему: «Вивчення можливостей браузера Internet Explorer при роботі в системі World Wide Web»
Варіант № 9
Мета: знайомства з можливостями браузера Internet Explorer (v.6), що входить до складу операційної системи Windows XP: пошукові засоби, механізм закладок, робота з документами в автономному режимі, журнал відвідувань, збереження та друк.
Короткі теоретичні відомості
World Wide Web (Всесвітня Павутина) — це інтерактивна мультимедійна система комунікацій у Internet, що заснована на використанні гіпертекстової технології. Ще її називають WWW, W3 або Web (Павутина). На сьогодні це найпопулярніша система в Internet, що динамічно розвивається. У системі World Wide Web можна в реальному часі звертатися до гіпертекстових документів, які містять текст, графіку, фотографії, аудіо- і відеозаписи.
Гіпертекстові документи — це електронні документи, що підготовлені мовою розмітки гіпертексту HTML (HyperText Markup Language). Їх також називають HTML-документами або Web-документами. Такі документи є текстовими документами, що містять спеціальні коди або мітки (теги).
Комп'ютери, що використовуються для зберігання, організації та пересилання HTML-документів, називають Web-серверами. Для перегляду таких документів призначені спеціальні програми — клієнт-програми Web або браузери. Такі програми при відкритті HTML-документа обробляють коди, що містяться в ньому, і відображають текст документа відповідно до отриманих інструкцій. Найпоширенішим з браузерів, який є частиною операційної системи Microsoft Windows є Internet Explorer.
Браузер рідко складається з однієї програми для роботи з WWW. Cучасний браузер – це цілий програмний комплекс, до складу якого входить декілька десятків програм, які забезпечують роботу не тільки з сервісом WWW, але й з електронною поштою і новинами, телеконференціями та іншими сервісами.
Звернення до гіпертекстових документів, а також інших ресурсів, здійснюється за допомогою електронних покажчиків — гіперпосилань (при активізації гіперпосилання на сервер надсилається певна команда). Унікальна можливість Web полягає в тому, що автори гіпертекстових документів можуть організовувати посилання на документи, створені іншими авторами на інших Web-серверах.
Посилання у Web-документах для зв'язку з ресурсами, на які вони вказують, використовують універсальні адреси, що називаються URL (Uniform Resource Locators — уніфіковані покажчики ресурсів). URL-адреси містять інформацію про те, де розміщується відповідний ресурс і як до нього звернутися.
Для звертання до потрібного ресурсу необхідно ввести його URL-адресу в адресний рядок, наприклад http://www.lp.edu.ua. Якщо для отримання якогось ресурсу ви використовуєте протокол передачі гіпертексту (http), то цей протокол вказувати необов’язково, він встановиться за замовчуванням, інші ж протоколи треба обов’язково вказувати. Отже, URL-адреса може виглядати і так www.lp.edu.ua. Після того, як в стрічці адреси ви набрали потрібний URL наведіть курсор на кнопку Go і натисніть ліву клавішу миші (або натисніть Enter на клавіатурі). Браузер надішле запит на отримання даного ресурсу, а після його отримання відобразить цей ресурс в основному вікні програми.
Для пошуку документів у системі WWW за вказаними ключовими словами до складу браузера включено такий інструмент, як пошукова панель — панель "Поиск". Пошук інформації виконується після введення в поле запиту ключових слів і натиснення кнопки Пуск. У результаті на пошуковій панелі відображаються гіперпосилання на документи, в яких зустрічаються зазначені ключові слова.
Функція автономного перегляду сторінок забезпечує:
перегляд Web-сторінок у разі відсутності з'єднання з Internet — в автономному режимі;
синхронізацію Web-сторінок, призначених для автономного перегляду, за встановленим розкладом. Процедура синхронізації полягає у збереженні сторінок в кеш-пам'яті браузера.
Зробити Web-сторінку доступною для перегляду в автономному режимі можна на етапі додавання закладки в папку Избранное, встановивши у вікні "Добавление в избранное" прапорець Сделать доступной автономно (як описано вище). У цьому разі параметри доступу задаються за допомогою майстра автономного перегляду, який запускається при натисненні кнопки Настройка.
Результати виконання роботи
Запустила браузер Internet Explorer. Відключила панель інструментів Ссылки. Увімкнула функцію автозавершення.
З панелі інструментів Обычные кнопки видалила кнопки Печать, Правка і додала кнопки Вверх, Папки, Связанный.
Ввела в адресний рядок URL-адресу Національного університету «Львівська політехніка» — http://www.lp.edu.ua.
Зробила цю сторінку домашньою
За допомогою пошукової системи MSN Search виконала пошук документів за ключовими словами браузер Internet Explorer
Зробила закладку на сторінку доступною в автономному режимі з ручною синхронізацією
Ввімкнула панель закладок і відкрила одну зі сторінок, на яку зроблено закладку. Зберегла її в папці BrowserIE, як Web-сторінку (типу Веб-страница, полностью (*.htm; *html))
Переглянула в журналі відвідувань список серверів, до яких зверталася у поточному сеансі, й очистила його
Висновок
Виконавши лабораторну роботу, я ознайомилася з можливостями браузера Internet Explorer, що входить до складу операційної системи Windows XP: пошукові засоби, механізм закладок, робота з документами в автономному режимі, журнал відвідувань, збереження та друк.