МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський державний інститут новітніх технологій та
управління ім. В. Чорновола
Факультет економіки та менеджменту
Кафедра менеджменту
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
«Аналіз рекламної діяльності туристичного підприємства «ВСЕСВІТ»»
ЛЬВІВ - 2010р.МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський державний інститут новітніх технологій та
управління ім. В. Чорновола
Факультет економіки та менеджменту
Кафедра менеджменту
ЗАТВЕРЖДУЮ
Завідувач кафедри
________________
“__”_______20_р.
ЗАВДАННЯ
на курсову роботу
студенту_____________________________________________
( прізвище, ім’я, по батькові студента )
1. Тема роботи_______________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Дата одержання теми________________________________________________
3. Термін здачі студентом закінченої роботи_____________________________
4. План роботи (перелік питань, які належить розкрити)__________________ _________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
_____________________________________________________
Завдання прийняв до виконання ____ ________
Підпис П.І.П. студента
Завдання видав ____ _________
Підпис П.І.П. керівника
ЗМІСТ
Вступ…………………………………………………………………………..
Розділ 1.Теоретична частина………………………………………………..
Організація рекламної діяльності, принципи та канали поширення реклами…………………………………………………………………..
Особливості рекламної діяльності в туризмі………………………
Правила проведення рекламної компанії та імідж туристичного підприємства…………………………………………..…………………
Розділ 2. Аналіз рекламної діяльності туристичного підприємства «ВСЕСВІТ»…………………………………………………………………………..
2.1. Загальна характеристика ТА «ВСЕСВІТ»……………………………
2.2. Аналіз організації рекламної діяльності ТА «ВСЕСВІТ»…………….
2.3. Порівняльна характеристика проведення рекламної діяльності ТА «ВСЕСВІТ» та ТА «»
Розділ 3. Покращення проведення рекламної діяльності на туристичному підприємстві «ВСЕСВІТ»…………………………………………………………..
3.1. Удосконалення планування рекламної діяльності ТА «ВСЕСВІТ» ...
3.2. Розробка шляхів підвищення ефективної діяльності рекламної діяльності ТА «ВСЕСВІТ»………………………………………………………….
Висновок……………………………………………………………………………….
Список використаної літератури…………………………………………………….
Вступ
Туристична реклама - активний засіб здійснення маркетингової політики туристичної фірми по просуванню туристичного продукту, посиленню зв'язку між виробником і споживачем туристичного продукту.
Реклама - це засіб поширення інформації і переконання людей, які створюють уяву про продукт, викликають довіру до нього та бажання купити цей продукт.
Рекламуючи ті чи інші послуги, туристична фірма публічно подає дані про свої можливості за допомогою художніх, технічних і психологічних прийомів з метою посилення попиту і збільшення їх реалізації.
В туризмі розрізняють рекламу: початкову - ознайомлення раніше встановленого кола споживачів з новим для конкретного ринку туристичним продуктом або послугами шляхом повідомлення детальних даних про якість, ціну, спосіб споживання, місце проведення туристичні акції; конкурентну - виділення рекламованого туристичного продукту з великої кількості аналогічної продукції, що пропонується конкуруючими туристичними фірмами; зберігаючу - підтримка високого рівня попиту на раніше рекламований туристичний продукт.[1, с. 230]
Реклама в туризмі має характерні риси, які визначаються специфікою галузі і її товару - туристичних послуг. Ця відмінність полягає в тому, що:
туристична реклама несе велику відповідальність за правдивість і точність повідомлень, які просуваються за її допомогою;
послуги, які, на відміну від традиційних товарів, не мають постійної якості, смаку, корисності, вимагають пріоритетного розвитку таких функцій реклами, як інформаційність і пропаганда;
специфіка туристичних послуг передбачає необхідність використання глядацьких, наочних засобів, які більш повно відображають об'єкти туристичного інтересу (кіно-фотоматеріали, картини, ілюстровані матеріали тощо).
Реклама є постійним супутником туризму і обслуговує людей не тільки до, але й під час, і після подорожі, що покладає на неї особливу відповідальність.
Реклама туристичної фірми складається з двох частин: реклама власних потреб і реклама своїх можливостей.
Метою курсової роботи є розкриття суті питання про рекламну діяльність та проблеми її вдосконалення на прикладі туристичного підприємства «ВСЕСВІТ».
Розділ 1. Теоретична частина
Організація рекламної діяльності, принципи та канали поширення реклами
Розробка ідей, вибір каналів поширення реклами, підготовка текстового, наочного та іншого матеріалу - все це робота професіоналів - спеціалістів з реклами. Великі туристичні фірми мають власні рекламні відділи, які розробляють макети реклами і здійснюють рекламні заходи. Для великомасштабних рекламних акцій залучаються рекламні агентства, які мають філії або угоди про спільну рекламну діяльність у різних країнах.
Середні фірми мають у штаті 2-3 працівників, які відповідають за рекламну діяльність і в обов'язки яких входить розробка плану рекламної компанії, ідей і макетів рекламних оголошень, підтримка зв'язків з партнерами, але для розробки і проведення конкретних рекламних заходів, як правило, вони залучають спеціалізовані рекламні агентства.
Малі туристичні фірми проводять обмежені рекламні акції. Це об'яви в газетах, радіо, телебачення, листівки, афіші, розраховані на споживача, інформаційні листи, звернення до посередників і партнерів.
В умовах зростання конкурентної боротьби малим туристичним підприємствам складно виживати на ринку, тому останнім часом фірми, що мають однаковий продукт, або підприємства, які розташовані в одній місцевості, почали об'єднуватись в асоціації, об'єднання або просто укладати угоди про проведення спільної рекламної діяльності.[1, с. 240]
Для проведення успішної рекламної кампанії необхідно диференціювати ринок споживачів. Як потенційні споживачі реклами виділяються три категорії партнерів і груп населення:
відчувають необхідність у предметі реклами, шукають інформацію, тобто у цієї групи уже сформована позитивна установка на предмет реклами з різних джерел;
знаходяться в стані байдужості або невизначеності щодо предмету реклами;
відчувають необхідність, але з деяких причин негативно ставляться до предмету реклами.
Інтереси туристичного підприємства полягають в тому, щоб ці три категорії перетворити з потенційних споживачів у реальних. В першому випадку необхідно просто проінформувати (підтримуюча реклама), в другому - сформувати думку (стимулююча реклама), в третьому - впливати з великою силою, щоб зламати існуючий стереотип (конверсійна реклама). В будь-якому випадку реклама повинна активізувати споживача, викликати у нього реакцію у відповідь, спонукати його до дій.
Основні принципи реклами - її правдивість, достовірність, етичність. Неприпустимою за своїм характером є реклама: недостовірна - та, де подаються дані, які не відповідають дійсності; неправдива - реклама, з допомогою якої рекламодавець свідомо вводить в оману споживача реклами; неетична - реклама, яка ганьбить честь, гідність і ділову репутацію якоїсь фізичної або юридичної особи, державну символіку, об'єкти культури, історії та ін.[7, c.150]
Реклама - це самостійна галузь індустрії, в якій каналами поширення називають ті реальні засоби, які використовуються для популяризації та просування на ринок продукції та послуг. До каналів поширення відносять:
засоби масової інформації;
спеціалізовану друковану продукцію;
завнішню рекламу;
засоби "директ мейл";
фантазійну рекламу;
товарну рекламу;
інші засоби просування реклами.
Засоби масової інформації (газети, журнали, телебачення, радіо, Інтернет) є основними провідниками рекламних звернень інформаційного характеру і разом поглинають майже 60% всіх коштів, що витрачаються на рекламу.
Через засоби масової інформації туристичні підприємства інформують потенційних клієнтів про власне існування та про можливості організації відпочинку, екскурсійних, пізнавальних, лікувальних та інших турів.
Спеціалізована друкована продукція - один із важливих засобів поширення реклами для туристичних фірм.
Підприємства-виробники туристичних послуг (туроператорські фірми, підприємства розміщення, харчування, розваг) видають самостійно або з іншими аналогічними фірмами ілюстровані брошури, буклети, каталоги, листівки і т.п., в яких образотворчим і текстовим способом рекламують наявні можливості обслуговування туристів. Для підвищення привабливості такої продукції фірми використовують високоякісні фотографії ландшафтів, історичних пам'ятників, готелів та інших об'єктів туристичної уваги.
Самостійним видом спеціалізованої друкованої продукції є прайс-листи, в яких публікуються ціни і розцінки на туристичні товари і послуги.
Зовнішня реклама - це зазвичай реклама не конкретних товарів і послуг, а фірми. Однак у туризмі зовнішня реклама часто використовується для поширення інформації про наявні тури та послуги. Особливо цс характерно для сучасного вітчизняного туризму, оскільки багато туристичних фірм просто не мають коштів для тотальної реклами через засоби масової інформації.
Зовнішня реклама оформлюється у вигляді щитової реклами, реклами на транспорті, вивісок та ін. Щитова реклама - найбільш поширений вид зовнішньої реклами. Вона може бути оформлена на спеціально встановлених щитах, місця на яких продаються на місяць і більше (бігборд), на дошках оголошень у вигляді листівок, на будівлях, спорудах, зупинках міського транспорту, огородженнях тощо.[1. c. 250]
Реклама на транспорті - це розміщення рекламних закликів або іншої інформації про фірму як всередині салону міського і міжміського транспорту, так і зовні - на бортах транспортних засобів. Цей вид реклами також використовується в будівлях аеропортів, залізничних вокзалів, морських та річкових портів, автобусних станцій.
Вивіска - один з обов'язкових для туристичної фірми видів реклами. Будь-яка туристична фірма повинна мати привабливий вигляд не тільки всередині, але й зовні.
Вивіска зазвичай виконує дві функції: інформує клієнтів про місце розташування та створює імідж фірми.
Засоби "директ мейл " - це прямі рекламні звернення, поширені за допомогою поштового зв'язку, електронної пошти, Інтернету, телефаксу та телефону.
В туризмі вони частіше застосовуються для реклами власних потреб або для встановлення тривалих зв'язків з посередниками чи виробниками туристичних послуг і товарів.
Але в окремих випадках засобами "директ мейл" поширюється реклама дорогих курортів або спеціалізованих туристичних послуг шляхом прямого звернення до окремих фірм, успішних бізнесменів та відомих особистостей. Тут використовується спеціалізована друкована продукція (каталоги, рекламні брошури і таке інше), яка містить рекламну інформацію.
Фантазійна реклама - це широкий спектр звернень, які створюються за допомогою залучення нетрадиційних рекламних засобів, наприклад: реклама на повітряних кулях, під час карнавалів, реклама на аудіо- та відеокасетах, комп'ютерних дисках. Цей канал поширення реклами є досить цікавий, але не завжди вкладені кошти скуповуються, тому застосовують його лише ті фірми, які стабільно працюють та мають широку рекламу, що поширюється традиційними каналами.
Товарна реклама — це реклама через рекламні звернення, розміщені на пакувальних матеріалах, а також власна розроблена упаковка для певного виду продукції. У туризмі цей вид реклами використовується часто, незважаючи на те, що основним об'єктом купівлі-продажу є не товари, а послуги, на які важко "приклеїти" рекламне звернення.
1.2. Особливості рекламної діяльності в туризмі
Реклама в туризмі є формою непрямого зв’язку між туристичним продуктом і споживачем. Це означає, що, надаючи інформацію про компанію та її турпродукт, реклама повинна переконати потенційних клієнтів зупинити свій вибір саме на даній компанії та її продукті, підсилити впевненість постійних клієнтів у правильності їх вибору.
Розвиток туризму складно уявити без яскравої, влучної та дійової реклами. Вона здійснює значний психологічний і соціокультурний вплив на суспільство. Проте такий вплив не слід розцінювати як примушування чи спонукання споживачів туристичних послуг до тих чи інших дій, адже сучасна цивілізована реклама – це не маніпулювання громадською думкою, а професійне формування актуальних потреб, спрямованих на саморозвиток людини. Наприклад, влучним можна вважати таке рекламне звернення, яке, пропагуючи заняття спортом і здоровий спосіб життя, пропонує за допомогою туристичної фірми відпочити на гірськолижному курорті і скористатись усім комплексом послуг зі зміцнення здоров’я людини, які там пропонуються.
Реклама туристичного продукту має ряд особливостей, які визначаються специфікою туристичних послуг, а саме:
Туристичні послуги, на відміну від традиційних товарів, не мають постійних властивостей, таких як якість, смак, корисність, тому вимагають пріоритетного розвитку таких функцій реклами, як інформування і пропаганда;
В туристичній рекламі практично неможливо застосувати порівняння, яке широко використовується у рекламних роликах пральних порошків, зубних паст та інших товарів. Наприклад, порівняння якості прання порошком, пропонованим фірмою, і „звичайним порошком”. Туристичні послуги „звичайними” не бувають, а кожен туристичний маршрут, комплекс – унікальний.
Специфіка туристичних послуг диктує необхідність застосування візуальних наочних засобів, які повніше висвітлюють об’єкт туристичного інтересу. Саме в туризмі реклама має відповідати принципу „краще один раз побачити, ніж сто разів почути”. Скажімо, якісна фотографія рекламованого санаторію здатна здійснити набагато більший емоційний вплив на аудиторію, ніж найкрасномовніші оповіді про той же санаторій. Тому обов’язково слід використовувати фото-, відео- та інші мультимедійні засоби.
Реклама в туризмі, яка обіцяє споживачам певні вигоди і переваги над пропозиціями конкурентів, перш за все економічного характеру, найкраще досягає своєї мети. Завдяки рекламі потенційний споживач має повірити, що саме дана фірма зекономить йому гроші і дозволить отримати найбільше задоволення від туристичних послуг.[3. с.74]
Якісна і професійно виконана реклама надає подвійний ефект. З однієї сторони вона допомагає туристичним підприємствам освоювати нові ринки збуту, розширяти обсяги продажів, з іншої – збільшувати власні доходи фірми, за рахунок яких можна забезпечити належну оплату праці персоналу. Це, у свою чергу, сприяє росту зацікавленості персоналу в результатах спільної діяльності.
Реклама має велике значення також у прогнозуванні і плануванні роботи туристичної фірми. За її посередництвом можна встановити зворотній зв’язок з ринком, тобто споживачами послуг. Наприклад, за допомогою анкет чи купонів, які можна розповсюджувати разом з різними товарами, фірма отримує інформацію, яка дозволяє їй краще прогнозувати попит на свої послуги і відповідно будувати стратегію дій.
Таким чином, встановлення зворотного зв’язку із споживачами за допомогою такого способу можна визнати доцільним і перспективним, оскільки воно дозволяє контролювати просування туристичних послуг, вносити корективи у збутову діяльність, створювати і закріплювати у споживачів стійке розуміння переваг послуг певних туристичних фірм. Ці переваги у свідомості споживачів можна оформити у систему під гаслом: „ексклюзивне обслуговування і знижки – для постійних клієнтів, увага і бездоганний сервіс – для усіх” певною побудовою рекламних звернень.[2. с.178]
Важливо підкреслити, що, як свідчить досвід рекламних кампаній провідних туристичних фірм світу, реклама має враховувати особливості країни, регіону, соціальний і політичний стан у суспільстві. Реклама у вітчизняному туризмі в жодному разі не повинна маскувати низький рівень якості туристичного продукту та обслуговування клієнтів. Якісна реклама має бути правдивою, пропагувати здоровий спосіб життя, культуру і порядність у людських відносинах.
1.3 Правила проведення рекламної компанії та імідж туристичного підприємства
Рекламна компанія - це комплекс рекламних та інших заходів, об'єднаних загальними метою і завданнями, погодженими по часу проведення та розрахованими на широкі верстви населення.[7. с.198]
Метою рекламної кампанії є збільшення продажу та забезпечення просування туристичного продукту на ринку послуг і отримання стабільного прибутку.
При розробці стратегії рекламної кампанії необхідно провести класифікацію груп маршрутів за певними ознаками: сезонність, вид маршруту, категорія населення.
Якщо рекламна кампанія проводиться залученою спеціалізованою фірмою або рекламним бюро, то необхідно звернути увагу на такі моменти, як досвід роботи, наявність виробничої і поліграфічної бази, відповідних спеціалістів тощо.
Коли рекламна кампанія проводиться самостійно туристичним підприємством, то необхідно дотримуватись наступних правил:
визначити мету рекламної кампанії;
підібрати виконавців рекламних заходів;
розробити теми рекламної кампанії;
вибрати носіїв реклами;
провести калькуляцію витрат на рекламну кампанію;
створити рекламні макети під обрані носії;
замовити дату появи реклами в пресі та ефірі;
проконтролювати вихід реклами у вказаний час;
провести аналіз ефективності реклами.[1. c.289]
Доцільно проводити рекламну кампанію в "масованому" режимі, додержуючись послідовності операцій та заходів.
При самостійному проведенні рекламної кампанії найбільшу складність викликає створення рекламного оголошення, в якому інформація повинна бути простою, цікавою, прямою, стверджуючою, короткою, правдивою, неподібною на інші. Оголошення має бути оригінальним, виділятись і затримувати увагу, повторювати найбільш важливі аргументи, подавати майбутньому клієнту чітку орієнтуючу інформацію. Важливе значення при написанні та поданні рекламного тексту в пресі має вибір шрифту. При цьому рекомендується використовувати комбінації шрифтів: основного, декоративного, збільшуючого, виділеного.
Якщо туристична фірма має свій товарний знак або інші елементи фірмового стилю, доцільно використовувати їх при монтажі тексту.
Для більшої переконливості рекламний текст може бути змонтований на фотографії, малюнку, схемі, плакаті. Не менш важливі телевізійна та радіореклама, які мають свою специфіку сприйняття та створюються за певними правилами.
Останнім часом, з появою все більшої кількості користувачів Інтернетом, великої популярності набуває реклама у світовій електронній мережі. Створюються власні веб-сторінки, де можуть бути розміщені матеріали про туристичне підприємство, його можливості, наявні тури та послуги, інша інформація.
Розробка рекламних матеріалів повинна бути пов'язана з групою споживачів, на яку вона розрахована.
З точки зору ефективності реклами важливим фактором є місце розташування її в друкованому органі або електронних засобах масової інформації. Чоловіки більше читають або дивляться спортивні матеріали, політичні огляди, комерційні репортажі; жінки - про культурне життя, моду, кулінарію та ін. Вибір часу реклами визначається також певними факторами: кількість разів публікації або показу реклами, період року, час доби, в рекламних блоках чи окремо.
Туристична реклама можливостей підприємства розпочинається, як правило, значно раніше початку сезону, поступово зростає і переходить у масовану рекламу. Практика показує, що найкращими термінами проведення рекламної кампанії є:
для літнього відпочинку - з лютого по травень;
для зимнього - з вересня по листопад.
Якщо в структурі рекламної кампанії передбачена усна реклама для конкретної аудиторії, то тут необхідно звернути увагу на окремі вимоги: зацікавленість аудиторії в інформації; послідовність і логічність звернення; донесення повідомлення або інформації різними методами спілкування та інші.
Реклама тісно пов'язана з іміджем туристичного підприємства. Якщо фірма має власний імідж серед споживачів, тобто своє обличчя, то реклама працює набагато ефективніше.
Імідж—це цілеспрямована створена форма відображення об'єкта у свідомості людей, тобто сукупність громадського сприйняття.
Імідж прийнято розуміти як позитивний образ туристичної фірми, в більшості випадків спеціально створений.[2.c. 49]
Позитивний образ кожної фірми, в тому числі й туристичної, починається з назви. Назва може бути будь-якою і залежить це тільки від фантазії і смаків засновників. Але з метою подальшого успіху підприємства необхідно врахувати певні принципи при виборі назви фірми. Це - незмінність назви, асоціація з основною діяльністю, неповторність, прийнятність назви для іноземців та інші.
Культура обслуговування, надійність, чіткість, швидкість - все це має важливе значення для створення позитивного іміджу туристичного підприємства.
На імідж фірми працюють і її емблема, і її товарний знак.
Імідж туристичної фірми має ряд ознак:
фірма повинна бути відома клієнту чи групі клієнтів;
фірма повинна викликати до себе цікавість і привертати увагу
своїми послугами;
фірма повинна вміти впливати на свідомість, емоції, дії як окремих людей, так і цілих груп.
Створення іміджу підприємства в туристичному бізнесі є однією із стратегічних цілей і завдань маркетингу. Основними характеристиками іміджу є:
адекватність, тобто точна відповідність створеного образу;
оригінальність - імідж має легко розпізнаватись та запам'ятовуватись;
пластичність - залишаючись незмінним, повинен оперативно реагувати на зовнішнє середовище;
адресність - повинен залучати на свій сегмент ринку визначені споживацькі групи;
ясність і конкретність, комплексність, незавершеність.
Імідж - широке поняття, яке охоплює престижну рекламу, зареєстрований товарний знак, високу якість своїх послуг, постійну турботу про клієнтів та інше.
Реклама престижу має дещо інші форми, ніж звичайна реклама. Вона включає в себе організацію благодійних заходів із відомими людьми, рекламні тури із запрошенням зірок естради, щоу-бізнесу, журналістів, топ-моделей, лауреатів престижних конкурсів тощо. Така реклама дозволяє створити певний образ фірми - імідж фірми.
Одним з основних засобів формування позитивного іміджу фірми, образу її торговельної марки є створення фірмового стилю. Згідно з одним із найбільш вдалих визначень, "фирменный стиль -это набор цветовых, графических, словесных, типографических, дизайнерских, постоянных элементов (констант), обеспечивающих визуальное и смысловое единство товаров (услуг) всей исходящей от фирмы информации, её внутреннего и внешнего оформления".
Основними елементами фірмового стилю є товарний знак, фірмовий шрифтовий напис (логотип), фірмовий лозунг, фірмовий колір, фірмовий комплект шрифтів та інші фірмові константи.
Основними носіями фірмового стилю туристичного підприємства можуть виступати:
Елементи діловодства (фірмові бланки, конверти, папки-реєстратори, записні книжки та ін.);
Реклама в пресі, радіо- і телереклама;
Друкована реклама (листівки, проспекти, буклети, каталоги, та ін.);
Рекламні сувеніри;
Зовнішня реклама (вказівники, оформлення офісу, фірмовий одяг працівників, значки, нашивки тощо);
Виставковий стенд;
Документи і посвідчення (візитні картки, посвідчення працівників, перепустки, запрошення і т.д.);
Виставковий стенд та засоби пропаганди (пропагандистські проспекти, оформлення залів для прес-конференцій тощо).
Отже, фірмовий стиль - це використання єдиних принципів оформлення, кольорових поєднань для всіх форм реклами, ділових паперів, технічної та інших видів документації, офісу, а інколи й одягу працівників. Зрозуміло, що фірма, яка тільки почала свою діяльність, не зможе охопити всю повноту такого явища, як фірмовий стиль, але не можна втрачати час, відкладаючи на майбутнє, формування у споживача образу фірми.[4.c.203]
Розділ 2. Аналіз рекламної діяльності туристичного підприємства «ВСЕСВІТ»
Загальна характеристика ТОВ «ВСЕСВІТ»
Приватне підприємство Туристична Агенція «Всесвіт»
Керівник: Хром`як Любов Іванівна
Юридична адреса: індекс 79000, м. Львів вул. Ф. Ліста 3/3 , Україна
Контактні телефони: 8 (032) 297-15-58, тел (факс) 8 (032) 297-05-68
Електронна пошта: wseswit@wseswit.lviv.ua
Сайт: http://www.wseswit.lviv.ua
Реквізити фірми:
ПП ТА «Всесвіт»
Філія РУ ВАТ «Фінанси та Кредит»
Р/р 26008019756980
МФО 325923
Код ЗКПО 30707469
Години роботи:
Понеділок – п`ятниця з 10:00 до 18:00 год
Субота – 10:00 до 15:00 год
Неділя – вихідний
Туристична фірма «Всесвіт» здійснює продаж послуг через власну мережу продажу туроператорів та через мережу тур агентів (виступаючи одночасно і як виробники послуг – туроператор, і як тур агент, продаючи послуги інших туроператорів).
ПП ТА «Всесвіт», успішно працює на туристичному ринку з 1997 року.
Туристичне підприємство пропонуємо широкий спектр туристичних послуг, що відповідають будь-яким вимогам клієнтів, забезпечуючи при цьому високоякісне обслуговування. Команда підприємства - це молоді, креативні, динамічні фахівці, які прикладуть максимум зусиль, щоб зробити відпочинок туристів комфортним, безпечним і незабутнім.
Щороку ТА «ВСЕСВІТ» прагне урізноманітнити й вдосконалити свої екскурсійні програми та маршрути, а наші гіди є висококваліфікованими фахівцями з великим досвідом в туристичному обслуговуванні.
Клієнтам і партнерам туристичне підприємство гарантує швидке та якісне обслуговування. Маючи значний досвід роботи у сфері надання туристичних послуг, компанія постійно працює над підвищенням якості туристичного продукту.
Досвідчені працівники фірми, які володіють багатьма іноземними мовами, швидко та професійно складуть на замовлення будь-який маршрут для груп та індивідуальних туристів, цікаву культурну програму, запропонують харчування у вишуканих ресторанах, допоможуть придбати квитки до театрів та концертних залів, організують виступ типових Львівських кабаре та участь гостей у фольклорних виставах "Гуцульське весілля" або "Українські Гаївки".
Згідно зі статутом туристичне підприємство займається подорожами нашою країною та за її межами. Фірма працює як турагенство і туроператор за прямими угодами з іноземними партнерами та готелями. Відповідно направляє вітчизняних туристів у такі країни, як Єгипет, ОАЕ, Туніс, Ізраїль, Чорногорія, Китай, Греція, Йорданія, Мертве Море, Польща, Словенія, Кіпр, Болгарія, Туреччина, Хорватія, Швейцарія, Словаччина, Мілан. А також надає тури по Україні:
Перлина Поділля -древній Кам'янець
Екскурсія до гуцульського краю - "Заспіваймо разом коломийку..."
Карпатські візерунки
Карпатське рандеву
Край мій рідний - дивоцвіт
Тур "Чернівці-Вашківці-Вижниця"
Знайомство із Закарпаттям
Тернопіль-Кременець-Почаївська Лавра
В долину самозакоханих квітів
Гуцульська бринзя
Дві сусідки: Волинь та Полісся
Екскурсійні програми до Києва
Екскурсійні програми до Одеси
Структура туристичного потоку в ТА «Всесвіт» доволі різноманітна, адже послугами даного агентства користуються всі вікові категорії . Проте 70% потенційних клієнтів фірми це люди від 20 до 50 років. Щодо груп населення, то придбати турподукт собі можуть дозволити люди з середнім рівнем забезпеченості і вище.
Аналіз організації рекламної діяльності ТА «ВСЕСВІТ»
Реклама як елемент маркетингу перетворюється в могутній засіб боротьби турфірм за вплив на споживачів.
Сучасний маркетинг наділяє рекламу такими якостями як: інструмент конкурентної боротьби; засіб впливу на попит туристичного продукту; каталізатор концентрації й інтеграції туристичного, готельного, ресторанного бізнесу, а також суміжних видів діяльності.
Для забезпечення ефективності реклами ТА «Всесвіт» застосовує практично всі рекламні засоби, а саме:
а) Реклама в засобах масової інформації.
б) Каталоги, брошури.
в) Зовнішня реклама: рекламні щити.
г) Інтернет
Каталоги, брошури - дана продукція випускається два рази на рік перед зимовим і літнім сезонами. В каталогах, проспектах ТА «ВСЕСВІТ» міститься вся корисна інформація для потенційних туристів: описи послуг, які будуть надаватися протягом сезону, фотографії номерів, схема трас, перелік екскурсій, туристичні маршрути і т.п.
Всі рекламні буклети друкуються на різних мовах: українській, російській та англійській. Друк буклетів на англійські мові здійснюється тільки перед підготовкою до участі у міжнародних виставках.
Важливою складовою рекламного заходу є його планування. Від того, наскільки правильно будуть обрані канали поширення реклами, її періодичність, направленість на певні сегменти ринку, залежить кінцевий результат заходу, окупність вкладених у рекламу коштів, отримання такого ефекту, на який розраховували рекламодавці.
Дуже важливим рекламним засобом для ТА «ВСЕСВІТ» є реклама через інтернет сторінку - http://www.wseswit.lviv.ua. Інтернет має багато переваг та можливостей для розвитку туристичного бізнесу, зокрема:
Можливість оперативного як розміщення, так і пошуку в Інтернет інформації про „гарячі” тури, місця в готелях, квитках і т. п.
Можливість бронювання через Інтернет турів, місць в готелях, білетів, а також знижки при бронюванні та замовленні через Інтернет.
Колосальна, цілодобова, ефективна і порівняно дешева реклама.
Велика економія коштів при використанні електронної пошти при співробітництві з іноземними партнерами, туроператорами, готелями, транспортними компаніями
Можливість бути в курсі інформації важливої туристичним фірмам і туристам, наприклад, нові тури, знижки, політична та економічна стабільність у вибраних країнах, новини законодавства по туризму в різноманітних країнах і т. п.
Табл. 1.1.
Види та зміст реклами які застосовуються в ТА «ВСЕСВІТ»
Вид реклами
Зміст
Пряме поштове розсилання
Поширення листівок і буклетів в офісах, номерах готелів, на стійках порт’є, на заходах, серед великих фірм; поширення листівок з нагадуванням про можливості ТА «ВСЕСВІТ»;
Реклама в інтернеті
Існує діюча веб-сторінка підприємства, яку можуть відвідувати потенційні клієнти;
Листівки з інформацією про можливі послуги
Працівники підприємства регулярно проводять розсилку листівок з інформацією про можливі послуги
Невеликі подарунки з символікою підприємства
Існують блокноти, зошити, ручки з символікою підприємства.
Також ТА «ВСЕСВІТ» розміщує на веб-сайті інформацію про надання постійним клієнтам програму знижки.
Правила участі в програмі:
На кожного Учасника оформляється тільки одна персональна бонусна картка.
При оформленні кожного наступного туристичного пакету, Учасник повинен пред'являти нашому менеджерові картку Учасника програми.
Ми, в свою чергу, зобов'язуємося інформувати Учасника програми про всі зміни в правилах і умовах програми шляхом відправки повідомлень на поштову чи електронну адресу.
Наша туристична агенція має право виключити Учасника з програми, вилучити Картку Учасника і відмінити всі набрані бали, якщо Учасником порушені правила і умови програми.
Умови вступу до програми.
Учасником програми може стати будь-яка повнолітня особа, що оплатила туристичний пакет, придбаний у нашій туристичній агенції
Знижки:
1. Починаючи з 3-ої покупки туристичного продукту (за умови, що сума 2-х попередніх перевищує 10 000 грн.), клієнт отримує 2 % знижку на кожну наступну покупку туристичного продукту.
2. При покупці 5-го туристичного продукту, клієнт переходить на другий рівень "Клубу": йому привласнюється "срібна" іменна картка і надається 5 % знижка на 5-у покупку туристичного продукту. Далі клієнт отримує 3 % знижку на кожну наступну покупку туристичного продукту.
3. При покупці 10-го туристичного продукту, клієнт переходить на третій рівень "Клубу": йому привласнюється "золота" іменна картка і надається 10 % знижка на 10-у покупку туристичного продукту. Далі, клієнт отримує 5 % знижку на кожну наступну покупку туристичного продукту.
Бонус:
За умови покупки кожних 6-ти туристичних продуктів не Учасниками програми по персональній рекомендації Учасника програми, останній отримує одну умовну поїздку, яка враховується для визначення знижок.
Власники карток Клубу беруть участь в різних розіграшах і акціях, які проводить "Всесвіт".
Термін дії програми - постійно.
Порівняльна характеристика проведення рекламної діяльності основних конкурентів ТА «ВСЕСВІТ»
ТА «ВСЕСВІТ» здійснює постійний аналіз конкурентів, що дозволяє забезпечувати конкурентоспроможність послуг, які надає дане товариство. Основними конкурентами ТА «ВСЕСВІТ» є провідні тур-оператори в м. Львові – «Бумеранг», «Пілігрим» «Алголь», «Міст-Тур», «Трайдент», «Клуб мандрівників», «Альбіон» і по Україні – «КИЙ АВІА», «Яна», «САМ», «Гамалія» та інші.
Сильними сторонами підприємства є масове впровадження рекламної діяльності, що забезпечує збільшенні попиту на туристичні послуги. Підприємство застосовує програму лояльності для клієнтів, розповсюдження брошурок, пряме поштове розсилання та реклама в інтернеті. Також є наявність широких господарських зв'язків з туроператорами і тур-агентами України і за кордоном, значний досвід роботи фірми в галузі туризму, кваліфікований та охочий до роботи персонал, наявність широкого спектру туристичних послуг для клієнтів, активна участь в конференціях та симпозіумах з туризму.
Для того, щоб проаналізувати рекламну діяльність основних конкурентів ТА «ВСЕСВІТ» потрібно здійснити порівняльну характеристику. Одним із основних конкурентів підприємства є туристичне підприємство «Пілігрим».
Туристична фірма «Пілігрим» є тур оператором і створює власні тури в напрямку міжнародного та внутрішнього туризму, здійснюючи туристичні послуги індивідуальним туристам та групам туристів. Встановлюючи безпосередні зв’язки з транспортними, страховими організаціями, готельними та санітарними комплексами, екскурсійними бюро. При організації турів, фірма закуповує різні послуги, при цьому укладаються договори з постачальниками цих послуг.
Представники туристичної фірми «Пілігрим» проводять активну рекламну діяльність, а також застосовують маркетинг в своїй діяльності, вивчаючи попит і пропозицію, на конкретні туристичні послуги, складаючи ціни на новий проект, рекламуючи свої послуги і так далі.
Дане туристичне підприємство застосовує такі рекламні засоби:
Клуб постійних клієнтів;
Листівки, брошури, каталоги;
Поштове розсилання;
Невеликі подарунки з символікою підприємства;
Інтернет – сторінка (http://piligrim.lviv.ua);
Реклама на щитах;
Вивіска;
Клуб постійних клієнтів об'єднує сотні клієнтів компанії, які користуються її послугами і стали прихильниками бренду «Пілігрим». Ставши власником дисконтної картки клієнт зможе:
Отримувати персональні розсилки найцікавіших і найпривабливіших турів за спеціальними тарифами;
Стати учасником спеціальних акційних заходів: тури «остання хвилинка», раннє бронювання, спеціальні бонуси і т.п.;
Отримувати постійні знижки на тури в розмірі від 5 до 20% залежно від напрямку.
Розділ 3. Покращення проведення рекламної діяльності на туристичному підприємстві «ВСЕСВІТ»
Удосконалення планування рекламної діяльності ТА «ВСЕСВІТ»
У рекламній стратегії ТА «ВСЕСВІТ» важливе місце повинні займати акції паблік рилейшнс (ПР.). Створення і зміцнення позитивного іміджу ТА «ВСЕСВІТ» через заходи, акції, зустрічі повинне стати основною задачею ПР.
Необхідно проводити кропітку роботу з метою розширення кола ділових і суспільно-політичних заходів, проведених у ТА «ВСЕСВІТ». Саме такого роду заходу допоможуть зміцнити імідж фірми.
При здійсненні рекламної політики ТА «ВСЕСВІТ» важливо постійно підтримувати і розвивати конструктивний діалог з провідними засобами масової інформації. Ця діяльність повинна бути постійною. Необхідно вести роботу з журналістами, щоб у своїх репортажах про заходи в ТА «ВСЕСВІТ» вони обов'язково згадували де проводиться цей захід, давали позитивну оцінку підприємству, розширювали довіру клієнтів до компанії та її діяльності. Таки ефективним засобом спілкування з журналістами.
Рекламна діяльність повинна строго відповідати законодавчим актам і бути коректною щодо споживачів і вимог нормативних актів. Створюючи рекламний продукт керівники туристичних закладів повинні дотримуватися законів України, зокрема «Про туризм», «Про рекламу» та «Про захист прав споживачів». Адже, туристично-рекреаційний заклад несе повну відповідальність за достовірність інформації, розміщеної у її каталогах, рекламних листівках і оголошеннях.
Інформація про продукт повинна буди конкретною та об’єктивною. Остання вимога дуже важлива, тому що в багатьох країнах, у т.ч. і в Україні, прийнятий Закон України «Про захист прав споживачів». Тому при невідповідності інформації, поданої в рекламі, фактично наданим послугам, турист має право вимагати від фірми відповідну компенсацію матеріальних та моральних збитків, а у випадку її невиплати звернутися в суд.
Для того, щоб діяльність туристичного підприємства була прибутковою, його витрати на рекламу повинні становити приблизно 10 – 15% від загального доходу. Головне завдання керівництва закладу полягає у тому, щоб ці гроші не були витрачені даремно, тобто щоб реклама була ефективною.
Тому для того, щоб діяльність туристичного підприємства в сфері реклами була ефективною, необхідно добре знати своїх клієнтів. Правильне розуміння споживачів надає туристичній фірмі можливості