Національний університет “ Львівська політехніка”
Кафедра АСУ
Звіт
з лабораторної роботи №2
з курсу “Основи інформаційних технологій”
Створення і форматування документів засобами текстового редактора MS Word.
Лабораторна робота № 2
Тема роботи: Створення і форматування документів засобами текстового редактора Microsoft Оffice Word
Мета роботи: здобути практичні навики створення різноманітних за формою і наповненням документів, використовуючи засоби текстового редактора MS Word.
Завдання лабораторної роботи:
У процесі виконання лабораторної роботи треба виконати вказані нижче кроки:
Встановити параметри сторінки свого документа (розмір, поля, колонтитули, дзеркальність та ін.).
Набрати певний текст, що має складатися із 5-10 абзаців. Доповнити його заголовком. Там, де це доцільно в абзацах, забезпечити перенесення крайніх справа слів,.
Встановити для окремих абзаців різні параметри: вирівнювання, відступи, міжрядкову віддаль. Застосувати різні шрифти як до цілих абзаців, так і для виділення окремих слів. Для вибраних словосполучень змінити віддаль між літерами – розтягнути літери чи, навпаки, стиснути їх.
Навчитися швидко виділяти фрагменти тексту: слова, абзаци, короткі та великі за обсягом частини, а також здійснювати копіювання, вирізання чи перенесення виділених фрагментів.
Виконати автоматичну перевірку правопису набраного тексту і, в разі потреби, виправити граматичні помилки.
Доповнити текст 4-6 математичними формулами, набраними в редакторі формул MS Equation. Частину формул треба вставити всередину текстових рядків, а інші винести окремо і доповнити справа номерами, наприклад
(1)
Створити таблицю, яка повинна обов’язково мати шапку і заголовок. Таблиця має складатися з 5-8 рядків і 4-6 стовпчиків. Для оформлення таблиці застосувати лінії різної товщини.
Доповнити текст 2-3 списками, хоча б один з яких має бути нумерованим, а інші – маркованими.
Вставити у текст 2-3 рисунки (фотографії). Один (більший) дати в розрив тексту, а інші (менші) мають обтікатися текстом. Всі рисунки повинні мати підписи, які треба з’єднати з рисунками і виділити певним шрифтом.
Оформити звіт до лабораторної роботи, в якому коротко описати засоби MS Word, які використовувалися для виконання кожного з розділів завдання, та подати видрук створеного текстового документа.
Виконання лабораторної роботи:
Форматований текст:
Каскадні таблиці стилів
Каскадні таблиці стилів (англ. Cascading Style Sheets або скорочено CSS) — спеціальна мова, що використовується для відображення сторінок, написаних мовами розмітки даних. Найбільш часто CSS використовують для візуальної презентації сторінок, написаних HTML та XHTML, але формат CSS може застосовуватися до інших видів XML-документів.
CSS має різні рівні та профілі. Наступний рівень CSS створюється на основі попередніх, додаючи нову функціональність або розширюючи вже існуючи функції. Рівні позначаються як CSS1, CSS2 та CSS3. Профілі — сукупність правил CSS одного або більше рівнів створені для окремих типів пристроїв або інтерфейсів. Наприклад, існують профілі CSS для принтерів, мобільних пристроїв тощо.
CSS (каскадна або блочна верстка) прийшла на заміну табличній верстці веб-сторінок. Головна перевага блочної верстки — розділення змісту сторінки (даних) та їх візуальної презентації.
Використання де яких відступів в CSS:
margin
Встановлює величину відступу від кожного краю елемента. Відступом є простір від кордону поточного елемента до внутрішньої межі його батьківського елемента. Якщо у елемента немає батьків, відступом буде відстань від краю елемента до краю вікна браузера з урахуванням того, що біля самого вікна за замовчуванням теж установленні відступи. Щоб їх позбутися, слід встановлювати значення margin для селектору BODY рівне нулю. Цей параметр дозволяє задати величину відступу відразу для всіх сторін елемента або визначити її тільки для зазначених сторін.
margin – bottom
Встановлює величину відступу від нижнього краю елементу до внутрішньої межі його батьківського елементу.
margin-left
Встановлює величину відступу від лівого краю елементу. Відступ є відстань від зовнішнього краю лівої межі поточного елементу до внутрішньої межі його батьківського елементу.
margin-right
Встановлює величину відступу від правого краю елементу. Відступ є відстань від зовнішнього краю правої межі поточного елементу до внутрішньої межі його батьківського елементу.
margin-top
Встановлює величину відступу від верхнього краю елементу. Відступом є відстань від зовнішнього краю нижньої межі поточного елементу до внутрішньої межі його батьківського елементу.
Використання математичних формул HTML та CSS.
Приклади формул:
Формула квадратного рівняння: