Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИНАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІНСТИТУТ КОМП’ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ АВТОМАТИКИ ТА МЕТРОЛОГІЇ
ЗВІТ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №3
З ПРЕДМЕТУ: «Організація баз даних»
ТЕМА: «Створення запитів до бази даних. Запити типу SELECT»
Львів – 2012
Мета роботи: Познайомитися з візуальними засобами побудови запитів до бази даних OpenOffice.org Base.
Теоретичні відомості
Запити у СКБД OpenOffice.org Base
Запити використовуються для вибору та маніпулювання даними. Запити можуть об’єднувати дані з багатьох таблиць та надавати доступ до цих даних формам і звітам. Для створення запитів в базі даних OpenOffice.org Base необхідно відкрити вікно запитів (Queries window). Для цього необхідно натиснути на “Queries” кнопку у вікні бази даних.
Створення запиту можливе за допомогою майстра запитів, в режимі дизайнера або в режимі SQL.
Створення запиту за допомогою майста запитів
Коли ви створюєте запит з допомогою Query Wizard вам необхідно:
Відкрити вікно запитів (Query window). Для цього необхідно натиснути на “Queries” кнопку у вікні бази даних.
Вибрати задачу Use Wizard to Create Query.
Вибрати одну або декілька таблиць на яких буде базуватись запит.
Дати відповіді на усі запитання , які буде задавати Query Wizard.
Створення запиту в режимі дизайнера
Вікно створення запиту в режимі дизайнера складається з двох частин. У верхній частині задаються таблиці, що приймають участь у запиті і зв’язки між ними. Нижня частина задається у табличній формі. Кожна колонка містить інформацію про одне поле включене у запит.
Завдання
Візуальними засобами побудови запитів до бази даних OpenOffice.org Base спроектувати запити для створених у першій лабораторній роботі таблиць. Запити мають мати певний зміст з вибраної предметної галузі (наприклад, запит для визначення найкращого студента за певний проміжок часу або запит для підрахунку рейтингу студенів і т.п.).
Мінімальна кількість запитів – 5 (2 запити створених за допомогою майстра запитів та 3 – в режимі дизайнера).
Запити не мають бути однотипними.
Хід роботи:
Створені запити:
SELECT "Клієнт"."Прізвище", COUNT( "Дод.інформація про клієнта"."Прізвище" ) AS "кількість" FROM "Дод.інформація про клієнта", "Клієнт" WHERE "Дод.інформація про клієнта"."серія паспорта" = "Клієнт"."серія паспорта" AND "Дод.інформація про клієнта"."номер паспорта" = "Клієнт"."номер паспорта" GROUP BY "Клієнт"."Прізвище"
SELECT "Номер працівника" AS "Номер працівника", "Прізвище" AS "Прізвище", "Ім'я" AS "Ім'я", "По батькові" AS "По батькові", "Посада" AS "Посада", "Адреса" AS "Адреса", "Телефон" AS "Телефон" FROM "Працівник" WHERE "Посада" = 'менеджер'
SELECT "Постачальник"."Код постачальника", "Постачальник"."Фірма", "Постачальник"."Країна", "Замовлення"."Кількість", "Замовлення"."Вартість" FROM "Замовлення", "Постачальник" WHERE "Замовлення"."Постачальник" = "Постачальник"."Код постачальника" ORDER BY "Постачальник"."Код постачальника" ASC, "Замовлення"."Кількість" DESC
SELECT "Код замовлення", "Дата", "Кількість", "Вартість" FROM "Замовлення" WHERE "Дата" = {D '2012-09-22' }
SELECT "Код товару", "Назва", "Фірма" FROM "Товар" WHERE "Фірма" IS NULL
Висновок: виконавши дану лабораторну роботу, я познайомилась з візуальними засобами побудови запитів до бази даних OpenOffice.org Base.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!