МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИНАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІНСТИТУТ КОМП’ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ АВТОМАТИКИ ТА МЕТРОЛОГІЇ
ЗВІТ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №1
З ПРЕДМЕТУ: «Комп’ютерні системи»
ТЕМА: «Ознайомлення з основними поняттями мови моделювання System C »
Львів – 2013
Мета роботи: Ознайомитись з термінологією, специфікацією та іншими основними поняттями мови моделювання System C.
Варіант 18
Контрольні питання:
2. Які можливості має програміст для структурного програмування у SystemC_1.0?
4. Які можливості має програміст для структурного програмування у SystemC_2.0?
6. Що таке процес у мові SystemC_2.0?
8. Дайте визначення поняттю інтерфейс?
10. Дайте визначення поняттю подія?
12. Які значення може мати модель часу у SystemC_2.0?
14. Який фізичний зміст у апаратурі комп’ютерних систем має поняття метод wait () у SystemC_2.0?
16. Дайте визначення поняттю модуль?
18. У чому полягає різниця між абсолютним і відносним часом у SystemC_2.0?
20. Яку перевагу має модель часу з дійсними значеннями у порівнянні з моделлю з цілими значеннями?
Відповіді на контрольні питання:
2. Програміст має можливість вести структурне проектування в SystemC 1.0, використовуючи модулі, порти, і сигнали. Модулі можуть складатися з інших модулів, створюючи певну ієрархію. Порти і сигнали забезпечують обмін даними між модулями, всім портам і сигналам програміст задає певний тип даних. Типи даних, що зазвичай використовуються, включають біти, вектори бітів, символи, цілі числа, числа з плаваючою комою, вектори цілих чисел тощо. SystemC 1.0 також включає підтримку чотирьох станів логічних сигналів (тобто сигналів, які моделюють 0, 1, X, і Z).
4. Програміст для структурного програмування у SystemC_2.0 має можливості моделювання систем на вищому, ніж в RTL, рівні абстракції, включно з системами, які могли б реалізовуватися або програмно, або апаратно, або в їх певній комбінації. Однією з особливостей при забезпеченні мови проектування на системному рівня є широкий діапазон обчислювальних моделей системи, що проектується, рівнів абстракції та методології проекту, що використовується при системному проектуванні.
6. Процеси визначають функціональність системи і дозволяють отримувати паралелізм в системі. Процеси містяться в модулях, і мають доступ до зовнішніх інтерфейсів каналу через порти модуля. В SystemC 2.0 всі процеси методів і процеси потоків будуть виконані на стадії ініціалізації симулювання.
8. Інтерфейс забезпечує набір описів методу, але не забезпечує реалізації методу і полів даних.
10. Процес може призупинитись, або бути чутливий до однієї чи більше подій. Події є причиною відновлення чи активізації процесів.
12. SystemC 2.0. використовує абсолютну модель часу з цілими значеннями.
14. Wait () – метод, який призупиняє виконання потоку. Аргументи даного методу визначають умови, коли процес має продовжитись.
16. Модуль – структурний об’єкт, що може містити процеси, порти, канали, і інші модулі. Модулі дозволяють представити структурну ієрархію.
18. Різниця між абсолютним і відносним часом у SystemC_2.0 полягає в тому, що абсолютні одиниці часу – це секунди або наносекунди, а відносний час має дійсні значення, наприклад, глобальна тактова частота належить до типу double і її одиниці часу не мають ніякого відношення до абсолютного одиниць часу.
20. Моделі часу з дійсними значеннями мають перевагу, яка полягає в тому, що „динамічний” діапазон одиниць часу набагато ширший, ніж в моделі часу з цілими значеннями.
Висновок: виконавши дану лабораторну роботу, я ознайомилась з термінологією, специфікацією та іншими основними поняттями мови моделювання System C.