Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра КСА
Звіт по лабораторній роботі №5
З курсу “Основи проектування та САПР”
по темі “ Мультиплексори та демультиплексори”
Мета роботи : вивчити фундаментальні поняття алгебри логіки, побудувати логічні схеми на основі мультиплексорів та демультиплексорів.
Короткі теоретичні відомості:
Мультиплексором називається пристрій, який виконує вибірку одного з декількох вхідних каналів та підключає його до виходу. Мультиплексом має інформаційні входи(D0,D1,…), адресні входи(A0,A1,…), вхід для подачі тактового імпульсу C та один вихід Q. Кожному інформаційному входу мультиплексора присвоюється номер, який називається адресою. При поданні тактового імпульсу мультиплексом вибирає один з вхідних каналів, адреса якого задається на адресних входах . і підключає цей канал до виходу. Число інформаційних входів ni та число адресних входів nad зв’язані співвідношенням ni=2nad.
Таблиця істинності мультиплексора з двома адресними входами та чотирма інформаційними входами
Адресні входи
Тактовий імпульс
Вихід
А1 А0
С
D
X X
0
0
0 0
1
D0
0 1
1
D1
1 0
1
D2
1 1
1
D3
Табл.3
Демультиплексор має один інформаційний вхід та декілька виходів і виконує комутацію входу до одного з виходів, номер якого відповідає двійковому числу, поданому на адресні входи. Необхідним елементом демультиплексора є електронний ключ. Основою електронного ключа є буферний елемент, який також представлено в бібліотеці EWB.
У бібліотеці EWB є логічний конвертор, який дозволяє виконати ряд операцій зі схемою при подання на її входи всіх можливих наборів сигналів. Логічний конвертор має клеми входів схеми А, В,..., Н та одну клему для одного виходу зі схеми. Логічний конвертор генерує всі можливі комбінації логічних рівнів на активованих клемах, які подаються в досліджувану схему. Це відображається в вигляді набору значень аргументів логічної функції. Максимальне число аргументів 8. З виходу схеми сигнал подається на клему Out. Таблиця істинності отримується при натисненні клавіші отримання таблиці істинності (верхня клавіша). Друга зверху клавіша призначена для отримання за заданою таблицею істинності бульового виразу для функції від всіх активованих змінних. Третя зверху клавіша призначена для мінімізації бульового виразу. Четверта клавіша призначена для генерації логічної схеми досліджуваного пристрою без обмежень типів логічних елементів. П'ята клавіша призначена для генерації логічної схеми пристрою на основі елементів І-НЕ.
Завдання.
Завдання №1:
Зібрати схему для дослідження електронного ключа на основі буферного елемента з бібліотека EWB;
Дослідити його роботу.
Логічна схема:
Завдання №2:
Зібрати схему для дослідження мультиплексора;
Дослідити його роботу та перевірити таблицю істинності.
Логічна схема:
Завдання №3:
Зібрати схему для дослідження демультиплексора на основі дешифратора 38dec та буферного елемента з бібліотеки EWB;
Дослідити його роботу.
Логічна схема:
Висновок: в даній лабораторній роботі я вивчив будову схем на основі шифраторів,дешифраторів,мультиплексорів та демультиплексорів, дослідила різні способи двійкового кодування. Склала і дослідила елементарні логічні схеми на цих елементах.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!