МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ МОЛОДІ ТА СПОРТУ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Кафедра менеджменту організацій
Інститут комп’ютерних технологій, автоматики і метрології
РОЗРАХУНКОВА РОБОТА
з навчальної дисципліни «Основи підприємництва»
на тему: «Обґрунтування ідеї створення суб’єкта підприємництва»
Служба таксі « ТАКСІ Оптимальне»
Роботу
Львів 2013
ЗМІСТ
Вступ
Обґрунтування вибору підприємницької ідеї
Мотивація вибору ідеї
Аналіз та оцінка ідеї
Організаційно-правове оформлення
Обґрунтування вибору організаційно-правової форми підприємництва
Алгоритм державної реєстрації підприємства
Обґрунтування організаційної структури створюваного підприємства
Розрахунково-аналітична частина
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
За допомогою створення власного підприємства власник має більші можливостей реалізувати свій потенціал, як керівника, управлінця та менеджера. Мотиваційним аспектом для власника є праця на себе. Індивідуальне підприємство є засобом одержання прибутку.
Метою даної розрахункової роботи є перевірка рівня засвоєних знань з предмету «Основи підприємницької діяльності у вигляді обґрунтування мотивації створення підприємства, побудови його організаційної структури, розробки проектів установчих документів на алгоритму дій при реєстрації організаційно-правової форми підприємства згідно з чинним законодавством України.
Завданням розрахункової роботи є дослідити дану ідею на реальність, перспективність, новизну та пластичність; спрогнозувати попит та рентабельність діяльності, розрахувати кошторис витрат на ведення власного бізнесу, а також проаналізувати основні економічні показники.
1. Обґрунтування вибору підприємницької ідеї
1.1 Мотивація вибору ідеї
Моє підприємство буде називатися « ТАКСІ Оптимальне». Це служба таксі на 2 автопарки, яка надаватиме послуги з пасажирських перевезень.
Послуги таксі в сучасних містах користуються незмінним попитом. Нестача місць для паркування у більшості офісних і розважальних закладів змушує автовласників також часто користуватися послугами таксі. Але тим, хто вирішив почати свій бізнес з надання подібного роду послуг, необхідно враховувати, що і конкуренція тут досить висока.
Існує два варіанти відкриття служби таксі. Перший вимагає реєстрацію ПП і надання послуг перевезень на особистому або орендованому автотранспорті, користуючись інформацією з диспетчерських служб. Другий варіант бізнесу – створення власної диспетчерської служби зі своїм автопарком, або укладення договорів з існуючими автопарками або з окремими водіями.
Розглянемо бізнес-план служби таксі для другого варіанту, як найбільш прибуткового.
1.2. Аналіз та оцінка ідеї за відповідними критеріями
Перспективність. Створення підприємства, яке буде надавати послуги з пасажирських перевезень, я вважаю перспективним, оскільки у зв’язку із завантаженням вулиць бажаючих скористатися службою стає усе більше, а також зважаючи на стан автобусних і тролейбусних автопарків. Оскільки кількість бажаючих їхати комфортно постійно збільшується, то і попит на дану послугу буде збільшуватись, відповідно, буде збільшуватись і прибуток.
Реальність. Один із автопарків буде знаходитися поблизу центра, а другий ближче до окраїн міста, щоб надавати послуги швидко і якісно. Площа приміщення може бути будь-яка, бажано від 30 кв.м. Необхідний доступ до комунікацій для підключення телефонів, радіозв'язку й комп'ютерів. Щоб клієнти завжди могли додзвонитися до нашої диспетчерської служби краще мати багатоканальний телефон.
Пластичність. Висока якість послуг, справедливі ціни та швидкість прибуття машини до клієнта будуть сприяти кращому розвитку підприємства.
Новизна. Служба таксі характеризується незначною новизною, бо на даному ринку послуг вже існує досить велика кількість схожих підприємств, проте моя служба таксі буде мати 2 автопарки, що зможе зекономити час клієнту.
Підприємницький потенціал. Як варіант розширення бізнесу гарним рішенням буде відкриття ще одного автопарку для вантажних перевезень.
Оцінка підприємницької ідеї
Показники
Таксі
Оцінка
Обґрунтування
1. Перспективність, роки
6
Виробництво є актуальним сьогодні і в майбутньому через збільшення кількості клієнтів.
2. Реальність
– праця
– капітал
– земля
– підприємницькі здібності
5
4
4
4
Оцінка реальності підприємства є високою, оскільки воно має всі комунікації .
3. Пластичність
– висока
– середня
– низька
+
Пластичність є середньою оскільки було правильно вибрано стратегію маркетингу – стратегію справедливих цін.
4. Новизна
– значна
– середня
– незначна
+
Наші послуги не є унікальними, але мають високу конкурентоспроможність із-за економлення часу клієнта, а також змога перевозити великі і об’ємні вантажі.
5. Відповідність потенціалу підприємця
4
Я добре вивчив діяльність підприємства і здобув чимало практичних навичок.
2. Організаційно-правове оформлення підприємницької ідеї
2.1. Обґрунтування вибору організаційно-правової форми підприємництва
Виконання підприємницької ідеї буде здійснюватись у формі приватного підприємства. Оскільки я буду орендувати приміщення з можливістю подальшого викупу, то мені залишається придбати тільки телефони, а також заплатити додаткову плату за зручний номер.
2.2. Алгоритм державної реєстрації підприємства
Початок підприємницької діяльності настає з моменту державної реєстрації суб’єктів підприємництва та набуття ними прав юридичної особи. Ця процедура є важливою для підприємств будь-якої організаційно-правової форми підприємництва і здійснюється за такою послідовністю:
Проводяться збори засновників, де приймається рішення про створення підприємства відповідного статусу і організаційно-правової форми
У філії Ощадбанку вноситься плата за державну реєстрацію,
Нотаріально засвідчуються підписи засновників на статуті та установчому договорі.
У виконавчому комітеті міської або районної Ради народних депутатів або в районній державній адміністрації за місцезнаходженням суб’єкта підприємництва проводиться державна реєстрація, для якої подаються такі документи:
а) Установчі документи – протокол установчих зборів, оригінал статуту (це для приватного підприємця)
б) Реєстраційна карта
в) Документ, що засвідчує сплату реєстраційного збору
г) Документ, що засвідчує сплату власником внеску до СФ.
5. В управлінні статистики проводяться реєстрація суб’єкта підприємництва на основі поданих органом державної реєстрації документів.
6. У податковій адміністрації здійснюється реєстрація суб’єкта підприємництва.
7. У районному відділі внутрішніх справ отримують дозвіл на виготовлення печатки і штампів.
8. В установі банку відкривається розрахунковий рахунок підприємства.
9. Паралельна реєстрація у різних фондах, а саме: Фонді сприяння зайнятості, Незалежній профспілці працівників вільного підприємництва, Державному інноваційному фонді, Облавтодорі та інших. У кожній із відомчих організацій присвоюється свій реєстраційний номер для суб’єкта підприємництва і видається бланк звітності. У всі зареєстровані фонди підприємство повинно сплачувати податки.
3. Обґрунтування організаційної структури підприємства
На формування структури підприємства впливає безліч факторів, основними з яких є: організаційно-правова форма підприємства, вид діяльності, яким займається та його розміри. На даному підприємстві існує поєднання горизонтального та вертикального зв’язків, оскільки чисельність працівників складає 20 водіїв, а також директор, бухгалтер та диспетчер, то доцільним є лінійно-функціональний зв’язок.
Організаційна структура підприємства:
4. Розрахунково-аналітична частина
Таблиця 1. Чисельність і функціональні обов’язки працівників ПП «ТАКСІ Оптимальне»
Посади керівників
Чисельність, чол.
Функції (види діяльності) працівників, відповідальність та повноваження
Директор
1
Очолює підприємство. Розробляє політику організації та сприяє її практичній реалізації. Керує розподілом трудових, грошових, матеріальних ресурсів. Затверджує договори, угоди, контракти про співпрацю з юридичними і фізичними особами України. Вирішує всі питання діяльності підприємства; відповідає за прийняті рішення та їх наслідки, за діяльність організації, її прибутковість. Вповноважений приймати рішення та розподіляти ресурси на власний ризик.
Головний бухгалтер
1
Керує бухгалтерією, фінансовою діяльністю підприємства. Займається бухгалтерським аналізом, перевіркою фінансових операцій на підприємстві, оформлення відповідної бухгалтерської документації. Відповідає перед директором за виконання бухгалтерських звітностей, за оформлення фінансових операцій підприємства, виплату заробітної плати працівникам та сплату податків.
Диспетчер
1
Здійснює операції, пов’язані із спілкуванням з клієнтами. Приймає виклики, а також передає інформацію водіям.
Водій
20
Здійснює перевезення пасажирів, вантажні перевезення.
Таблиця 2. Загальна характеристика підприємницької структури
Організаційно-правова форма підприємства
Вид діяльності
Засновницькі документи
Ступінь відповідальності
Статутний фонд (СФ)
Приватне підприємство – це підприємство на власності і праці окремого громадянина.
Підприємство надає послуги перевезення пасажирів, вантажні перевезення.
Статут підприємства.
Підприємство несе відповідальність у межах статутного фонду підприємства, а також майном підприємства.
Статутний фонд ПП «ТАКСІ Оптимальне» складає: 10 000 грн. устаткування, 2-3 тис. грн. оренда приміщення.
Висновок
В даній розрахунковій роботі зроблено короткий аналіз перспективності створення підприємства по наданню послуг служби таксі. Оскільки наразі попит перевищує пропозицію, та кількість клієнтів постійно зростає, то підприємство буде приносити прибуток.
Список використаної літератури
1. Основи підприємництва – Захарчин Г.М., Юринець О.В. «Знання», 2011
2. http://uk.wikipedia.org
3. http:// biznes-info.com