МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ НУ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
КАФЕДРА ІНФОРМАЦІЙНИХ
ТЕХНОЛОГІЙ ТА
КОМП’ЮТЕРНОЇ ТЕХНІКИ
Звіт
на тему:
“ Основи роботи в редакторі діаграм і блок-схем Microsoft Visio ”
з дисципліни “Конструювання програмного забезпечення”
Мета: Засвоїти методику та виробити практичні навички роботи в редакторі діаграм і блок-схем Microsoft Visio.
Теоретичні відомості.
Microsoft Visio — редактор діаграм для Windows. Використовує векторну графіку для створення діаграм. Доступний в двох версіях, стандартній і професійній.
Стандартна і професійна версія використовують той же інтерфейс, але друга має додаткові шаблони для більш просунутих діаграм і вихідних форматів, а також унікальну функціональність для простішого приєднання користувача до даних різних джерельних форматів, які мають бути відображені діаграмою.
Microsoft Visio може стати помічником в рішенні трьох основних задач: у аналізі складних даних, в графічному представленні даних і в обміні цими даними між користувачами. Основний засіб представлення даних в Visio — це векторні фігури, на основі яких будується діаграма або план. Для зручності фігури згруповані по тематичних категоріях, в кожній з яких можна побачити схожі на вигляд або по темі елементи. Фігури є основним, але не єдиним засобом для представлення даних в Visio. Окрім них можна також використовувати текст і числові дані, графічні елементи і форматування кольором.
Фігурами Visio є готові зображення, які перетягуються на сторінку документа, — вони є стандартними блоками схеми. При перетяганні фігури з набору елементів вихідна фігура залишається в наборі. Вихідна фігура називається зразком. Фігура, яка поміщається в документ, є копією — так званим екземпляром фігури-зразка. У документ можна помістити скільки завгодно екземплярів однієї і тієї ж фігури.
Програма Visio містить в собі тисячі фігур і існує незліченна кількість способів їх налаштування. Найчастіше використовуються вбудовані можливості фігур.
Маркери повороту
Куля над фігурою називаються маркерами повороту. Щоб обернути фігуру вліво або управо, перетягнете маркер повороту у відповідну сторону.
Маркери вибору для зміни розміру фігури
Щоб змінити висоту і ширину фігури, скористайтеся квадратними маркерами вибору. Щоб збільшити розмір фігури без втрати пропорцій, клацніть і перетягнете маркер вибору, розташований в кутку фігури. Щоб зробити фігуру ширше, клацніть і перетягніть маркер вибору, розташований збоку фігури.
/
Блакитні стрілки для автоз'єднання
Ясно-блакитні стрілки з'єднання допомагають просто з'єднати фігури один з одним.
/
Існує багато типів схем Visio, але для створення практично всіх документів можна скористатися трьома основними діями:
Вибір та відкриття шаблону.
Перетягування і з'єднання фігур.
Додавання тексту в фігури.
При створенні діаграми почніть з вибору шаблону для даного типа діаграми (або найбільш відповідного шаблону, якщо точної відповідності встановити не вдалося). Шаблони Visio дозволяють приступити до роботи з правильно налагодженими параметрами:
У наборах елементів міститься велика кількість фігур, необхідних для створення певного документа. Наприклад, разом з шаблоном План будинку відкривається набір елементів з фігурами стін, меблів, побутової техніки, шаф і так далі.
Відповідний розмір сітки і розмітка лінійки. Для деяких документів необхідно вказати певний масштаб.
Майстри, які допомагають в створенні особливих типів документів. В деяких випадках при відкритті шаблону Visio з'являється майстер, який допомагає приступити до роботи.
Розглянемо дії створення блок-схеми в MS Visio 2010:
Запустіть Visio.
У списку Категорії шаблонів, виберіть елемент Блок-схема.
У вікні Блок-схема двічі клацніть елемент Проста блок-схема.
/
Шаблони включають фігури, об'єднані в колекції, які називаються наборами елементів. Наприклад, набір елементів, який відкривається при виборі шаблону Проста блок-схема, називається Фігури простої блок-схеми.
/
Щоб створити схему, перетягніть фігури з набору елементів на порожню сторінку з'єднайте їх один з одним. Існує кілька способів з'єднання фігур, але в даномувипадку ми скористаємося автопід'єднання.
Перетягніть на сторінку фігуру Початок/Завершення з набору елементів Фігури простої блок-схеми і відпустіть кнопку миші.
/
Наведіть курсор миші на фігуру, щоб з'явилася синя стрілка.
/
Перемістіть курсор миші на синю стрілку, вказуючи на місце, куди необхідно помістити другу фігуру. З'явиться міні-панель інструментів з декількома першими фігурами з набору елементів.
/
Клацніть по квадратній фігурі «Процес». На схему буде додана фігура «Процес», яка буде автоматично сполучена з фігурою Початок/Завершення. Якщо необхідна фігура відсутня на міні-панелі інструментів, перетягнете її з вікна Фігури на синю стрілку. Нова фігура буде сполучена з першою фігурою так само, як і при виборі фігури на міні-панелі.
Для того що б добавити текст клацніть по фігурі і почніть вводити текст.
/
Після закінчення введення тексту клацніть в порожньому місці сторінки документа або натискуйте клавішу ESC.
Такими діями додаються і зв’язуються інші фігури блок-схеми.
Згрупувати всі елементи блок схеми. Виділити всі елементи блок схеми, клацнути правою кнопкою миші по випадаючому меню Групировать