Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти та науки України
НУ „Львівська політехніка”
Лабораторна робота №1
з курсу: «Основи проектування та САПР»
На тему:
«Підсилювачі на транзисторах»
Мета роботи: Спроектувати схему підсилювача на транзисторах, змоделювати її в середовищі MultiSim та за отриманими результатами моделювання розрахувати коефіцієнт передачі сигналу та порівняти його із реальним значенням.
Теоретичні відомості
Підсилювач - пристрій, в якому здійснюється збільшення потужності вхідного сигналу за рахунок енергії допоміжного джерела живлення. Залежно від виду енергії вхідного сигналу і джерела підсилювача.
Транзистор Дарлінгтона використовується в схемах, що працюють з великими струмами (наприклад, в схемах стабілізаторів напруги, вихідних каскадів підсилювачів потужності) і у вхідних каскадах підсилювачів, якщо необхідно забезпечити великий вхідний імпульс. Невеликого струму бази достатньо для того, щоб складений транзистор відкрився.
Електрична схема кола, що досліджується
/
Рис.1 Схема підсилювального каскаду на складових транзисторах (за схемою Дарлінгтона) в схемі з спільним колектором
Схема моделювання
/
Рис.2 Схема моделювання
Результати моделювання
/
Рис.3 Осцилограми вихідних імпульсів за результатами моделювання.
Розрахунок коефіцієнта підсилення за напругою на виході ланки
Висновок: На даній лабораторній роботі я спроектував схему емітерного повторювача напруги і за отриманими результатами моделювання роботи схеми в середовищі MultiSim розрахував коефіцієнт передачі по напрузі. Переконався на досліді що підсилення мізерне, а точніше його взагалі немає.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!