Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти та науки України
НУ „Львівська політехніка”
Лабораторна робота №3
з курсу: «Основи проектування та САПР»
На тему:
«Аналіз генераторів»
Мета роботи: Спроектувати схеми генераторів, змоделювати їх в середовищі MultiSim та за отриманими результатами моделювання розрахувати коефіцієнт підсилення сигналу.
Теоретичні відомості
Генератор Віна найбільш поширений тип RC-генератора. Основу його складає послідовно-паралельне RC-кільце, включене в ланцюг зворотного зв'язку. Він може генерувати в широкому діапазоні частот і дозволяє отримати сигнал з дуже малими відмінностями від ідеальної синусоїди. На рис. 1 наведена схема генератора з мостом Вина на операційному підсилювачі.
Рис. 1
Схема моделювання
Рис.2
Результати моделювання
Осцилограма вихідного сигналу
Розрахунок коефіцієнта підсилення за напругою
Схема моделювання
Рис.3
Результати моделювання
Осцилограма вихідного сигналу
Розрахунок коефіцієнта передачі по напрузі
Схема моделювання
Рис.4
Результати моделювання
Осцилограма вихідного сигналу
Розрахунок коефіцієнта передачі по напрузі
Висновок: На даній лабораторній роботі я дослідив схеми генераторів на операційному підсилювачі. Дослід показав що в генераторі Віна при коефіцієнті Ku=3.02 генерація сигналів майже ідеальна.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!