МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ I НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет "Львівська політехніка"
Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології
/
Лабораторна роботи №2
“ Побудова локальної обчислювальної мережі на рівні комп’ютерного класу з використанням технології Ethernet “
з дисципліни
" Комп’ютеризовані системи та мережі передавання даних "
Мета роботи: одержання навичок вибору обладнання та кабельної системи для побудови локальної обчислювальної мережі на рівні комп’ютерного класу на основі технології Ethernet.
Теоретичні відомості
Оптичне волокно
Оптоволокно або оптичне волокно − це скляна або пластикова нитка, що
використовується для перенесення світла усередині себе завдяки повному внутрішньому віддзеркаленню. Волоконна оптика − розділ прикладної науки і машинобудування, що описує такі волокна. Оптоволокна використовуються в оптоволоконному зв'язку, який дозволяє передавати цифрову інформацію на великі відстані і з вищою швидкістю передачі даних, ніж в електронних засобах зв'язку. Простий принцип дії дозволяє використовувати різні методи, що дають можливість створювати найрізноманітніші оптоволокна:
- одномодові оптоволокна;
- багатомодові оптоволокна;
- оптоволокна з градієнтним показником заломлення;
- оптоволокна із ступінчастим профілем розподілу показників заломлення.
Відповідно до фізичних властивостей оптоволокна, необхідні спеціальні методи для їх з'єднання з устаткуванням. Оптоволокно є базою для різних типів кабелів, залежно від того, де вони використовуватимуться. Оптоволокно може бути використане як засіб для телекомунікації і побудови комп'ютерної мережі, внаслідок своєї гнучкості і можливості зав'язуватися у вузол як кабель. Не
зважаючи на те, що волокна можуть бути зроблені з прозорого пластичного оптоволокна або волокна силікагелевого, волокна, що використовуються для передачі інформації на великі відстані, завжди зроблені зі скла, внаслідок низького оптичного ослаблення електромагнітного випромінювання. У зв'язку використовуються багатомодові і одномодові оптоволокна; мультимодове оптоволокно зазвичай використовується на невеликих відстанях (до 500 м), а
одномодове оптоволокно . на довгих дистанціях. У зв'язку із суворим допуском між одномодовим оптоволокном, передавачем, приймачем, підсилювачем і іншими одномодовими компонентами, їх використання звичайно дорожче, ніж застосування мультимодових компонент.
Ethernet
Ethernet -базова технологія локальних обчислювальних (комп'ютерних) мереж з комутацією пакетів. В широкому розумінні Ethernet - це ціле сімейство технологій, що включає різні міжнародні та фірмові стандарти, найбільш відомі серед них Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet і IEEE 802.3. Стандарти Ethernet визначають дротові з'єднання та електричні сигнали на фізичному
рівні, формат кадрів та протоколи управління доступом до середовища . на канальному рівні моделі OSI. Ethernet в основному описується стандартами IEEE групи 802.3. Ethernet став найпоширенішою технологією локальних комп’ютерних мереж в середині 90-х років минулого століття, витіснивши такі застарілі технології, як Arcnet, FDDI і Token ring.
Швидкий Ethernet (Fast Ethernet, 100 Мбіт/с):
100BASE-FX - стандарт, який використовує багатомодове оптоволокно.
Максимальна довжина сегмента 400 метрів у напівдуплексі (для гарантованого
виявлення колізій) або 2 кілометри в повному дуплексі.
100BASE-LX - стандарт, який використовує одномодове оптоволокно. Максимальна
довжина сегмента 15 кілометрів у повному дуплексі на довжині хвилі 1310 нм.
100BASE-LX WDM - стандарт, який використовує одномодове оптоволокно.
Завдання:
1. Використовуючи пакет NetCracker, побудувати локальну мережу технології Ethernet з наступними параметрами:
№
варіанта
Кількість
робочих станцій
Кількість серверів
Тип середовища
передачі
Модифікація
15
14
2
Вита пара
Fast Ethernet
Для з’єднання між собою всіх складових мережі використати комутатор.
2. На всіх робочих станціях та серверах встановити наступне програмне забезпечення: «File server», «E-mail server», «SQL server», «FTP server», «Small office database server», «HTTP server». Для цього необхідно в списку компонентів (Browser Pane) вибрати категорію «Network and enterprise software», у ній знайти необхідне програмне забезпечення і помістити його на відповідні об'єкти в мережі.
3. Задати параметри трафіку між вузлами мережі. Трафік задається від кожної робочої станції та сервера до кожної робочої станції та сервера. Тип трафіку визначається згідно свого варіанту: FTP, LAN peer-to-peer traffic , E-Mail (SMTP).
4. Вивести наступні статистичні характеристики: середня завантаженість («Average workload») вузлів, каналів передачі даних, комутатора; середня затримка («Average response time»); кількість прийнятих пакетів за секунду («Packets for last second»), відкинутих пакетів («Packets dropped for last second»).
Конфігурація робочої станції Ethernet
/
Конфігурація Сервера
/
Конфігурація Свіча
/
Параметри кабелю
/
Задання типу трафіка
/
Схема локальної мережі
/
Статистичні характеристики результатів імітаційного моделювання.
/
Висновок: на даній лабораторній роботі я одержав практичні навички вибору обладнання та кабельної системи для побудови локальної обчислювальної мережі на рівні комп’ютерного класу на основі технології Fast Ethernet та
дослідив завантаженість локальної мережі.