1 рівень
1.економічна сутність трудових ресурсів визначають:в)робочим часом,необхідним для суспільно корисної праці
2.соціальна сутність трудових ресурсів становлять:а)люди,зайняті в конкретних виробничих умовах
3.демографічні показники оцінки стану трудових ресурсів характеризують:в)стан трудових ресурсів в залежності від відтворення населення
4.економічні показники оцінки стану трудових ресурсів відображають:а)залежність стану трудових ресурсів від розвитку виробництва
5.соціальні показники оцінки стану трудових ресурсів характеризують:б)трудові ресурси з позицій впливу на їхнє формування соціального стану суспільства,за рівнем освіти.
6.показники,які враховують такі характеристики,як стать,вік,розселення,шлюбність,міграція,- це:б)демографічні показники оцінки стану трудових ресурсів.
7.показники,які враховують стан конкурентоздатної продукції,впровадження досягнень науково-технічного прогресу і загальну кількість населення,зайнятого в усії сферах економ. Діяльності- це:г)економічні показники оцінки стану трудових ресурсів.
8.показники,які характеризують трудові ресурси з позицій впливу на їхнє формування соціального стану суспільства,за рівнем освіти,професійної підготовки- це:в)соціальні показники оцінки стану трудових ресурсів.
9.коефіцієнт зайнятості визначається як:б)відношення чисельності зайнятих у суспільному виробництві до усієї кількості населення працездатного віку.
10.до населення,зайнятого в усіх сферах економічної діяльності належать:г)всі відповіді правильні.
11.служителі релігійних культів,підприємці належать до:г)зайнятого населення.
13.рівень безробіття визначають як:г)відношення чисельності безробітних до чисельності економічно активного населення.
17.баланси трудових ресурсів поділяють на:г)звітні та прогнозні.
18.відображають фактичний стан трудових ресурсів на певну календарну дату у:г)звітних балансах.
19.використання трудових ресурсів відповідно до завдань економічного і соціального розвитку відображають у:б)пасивних балансах.
20.баланси трудових ресурсів складається з:в)витратної і ресурсної частин.
2 рівень
1.Трудоресурсний потенціал країни визначається як сукупність реальних та потенційних якісних та кількісних характеристик працездатного населення, які використовуються або можуть бути використані в процесі праці.
2. Соціальна сутність трудового потенціалу полягає в тому, що він дає можливості як окремим особам, так і різним соціальним групам населення визначити своє місце в суспільно-корисній праці, через яку самоствердитися у суспільстві та забезпечити собі і суспільству законне джерело доходів.
3. Економічна сутність трудових ресурсів визначається робочим часом, необхідним для суспільно корисної праці.
4.демографічні показники оцінки стану трудових ресурсів характеризують стан трудових ресурсів в залежності від відтворення населення.
6.соціальні показники оцінки стану трудових ресурсів характеризують трудові ресурси з позицій впливу на їхнє формування соціального стану суспільства,за рівнем освіти.
7. Стан трудових ресурсів визначають показниками "кількість зайнятого населення" — кількість людей у працездатному віці, а також коефіцієнт зайнятості (в %). Працездатний вік чоловіків становить 44 роки (від 16 до 59 років включно), для жінок — 39 (від 16 до 55 включно). Крім того, враховується кількість працездатних людей (працездатного населення) поза межами працездатного віку — кількість осіб чоловічої та жіночої статі пенсійного віку.
8. Коефіцієнт зайнятості розраховується як :/
де Τ — чисельність зайнятих на 1-у дату.
Реак — чисельність економічно активного населення.
9. До зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно, проходять військову службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.До зайнятого населення також належать:непрацюючі працездатні особи, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, інвалідом I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;батьки - вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
10. Якість трудового потенціалу — поняття відносне. Воно характеризується показниками якості працездатного населення, трудових ресурсів, сукупного робітника або робочої сили. Ці якісні характеристики можуть бути розкриті за допомогою сукупності ознак: демографічних, медико-біологічних, професійно-кваліфікаційних, соціальних, психофізичних, моральних та ін.
11. Рівень безробіття – це відношення кількості офіційно зареєстрованих повністю безробітних до кількості працездатного населення.
14. Рівень зареєстрованого безробіття визначають як відношення кількості зареєстрованих безробітних до середньорічної кількості населення працездатного віку. З метою здійснення порівнянь з даними вибіркового обстеження ЕАН, проводять розрахунок середньої кількості зареєстрованих безробітних за період . Відповідний показник рівня безробіття визначають по відношенню до економічно активного населення працездатного віку за відповідний період.
15. Природне безробіття — це частка безробітних, яка відповідає доцільному рівню повної зайнятості в економіці, тобто потенційному ВВП.
16. Баланс трудових ресурсів — баланс наявності й використання трудових ресурсів, складений з урахуванням їх поповнення і вибуття, сфери зайнятості, продуктивності праці. Звітний баланс показує фактичне співвідношення ресурсів на певну календарну дату та їх розподіл
17. в прогнозних балансах — використання їх відповідно до завдань економічного та соціального розвитку (основні джерела й форми забезпечення господарства кадрами, зрушення в пропорціях затрат праці між сферами і галузями господарства).