Національний транспортний університет
Кафедра військової підготовки
КУРСОВА РОБОТА
з теми №12:
«Забезпечення автомобільною технікою та автомобільним майном»
У військових частинах обліку підлягає вся автомобільна техніка й автомобільне майно, що надходить за планами постачання, здобуваються в нецентралізованому порядку, а також трофейні.
Автомобільне майно, закладене в непорушний запас, підлягає обліку і зберігається окремо від автомобільного майна поточного постачання.
Облік і звітність з автомобільної техніки й автомобільного майна у військових частинах ведуться за установленими формами облікових (звітних) документів.
Складання акту технічного стану
1. Акт призначений для оформлення встановленого технічного стану, потреби в ремонті і списання озброєння і техніки, що враховується за номерами і технічним станом.
2. Акт складається комісією військової частини (з’єднання), складу об’єднання (центра):
у разі передачі озброєння і техніки всередині військової частини (складу) – в одному примірникі і затверджується командиром частини (начальником складу);
у разі передачі озброєння (техніки) з однієї військової частини в іншу, з одного військового округу в інший і в організації народного господарства, у разі передачі в ремонт всередині і поза військовою частиною (з’єднання) – у трьох примірниках і затверджується командиром частини (начальником складу). Перший – начальнику, що видав розпорядження на передачу машини; другий – направляється разом з машиною (агрегатом); третій – залишається у військовій частині (для одержання наряду на ремонт машини або агрегату в постачальний орган автомобільної служби разом із клопотанням подається два примірники акту, один із яких потім направляється разом з машиною);
у разі переведенні озброєння (техніки) у нижчу категорію раніше встановленого терміну, подовженні ресурсу і терміну експлуатації – у двох примірниках. Обидва примірники подаються вищому органу управління відповідної служби. Після затвердження старшим начальником, перший примірник акту повертається у військову частину (на склад);
у разі списанні озброєння (техніки), знятого з оснащення військ, а також такого, що стало непридатним під час випробувань або після закінчення встановленого терміну експлуатації – у двох примірниках. Обидва примірники направляються у встановленому порядку на затвердження начальнику, якому надане це право. Після затвердження перший примірник повертається у військову частину (на склад).
у разі списанні втраченого чи такого, що передчасно стало непридатним, озброєння (техніки) – у двох примірниках і затверджується командиром частини (начальником складу). Перший примірник разом із клопотанням направляється старшому начальнику на одержання інспекторського свідчення.
3. У графі 2 розділу I акту в першому рядку записується базове шасі озброєння, техніки, устаткування, на яке оформлюється акт. У наступних рядках – його комплектуючі вироби, що підлягають обліку за номерами (двигуни, агрегати і т.д.), технічна документація.
4. У розділі III акту записуються відсутні деталі і предмети ЗІП, картка некомплектності додається до акту, а також технічна документація і пально-мастильні матеріали, передані з озброєнням (технікою). Тут же записуються номери покришок коліс і відсоток їх зношування.
5. У розділі IV записуються: дата і місце виходу техніки (озброєння) з ладу (тільки в бойових умовах); технічний стан після зовнішнього огляду, пуску двигуна й випробуванні пробігом (робочим режимом).
6. У розділі V записуються причини дострокового зношування або пошкодження і дані про проведене розслідування. На базове шасі дається окремий висновок про його технічний стан, визначаються категорія і вид необхідного ремонту. У цьому випадку додатковий примірник акту направляється начальнику служби, у якій базове шасі заходиться на обліку.
7. У разі виготовленні бланків акту на автомобільну техніку не друкуються: зворотний бік першого листа, найменування другого, третього і четвертого реквізитів пунктів 4, 8 і пункт 6 розділу II, а також розділ VI.
8. У разі складанні акту на списання виробничого устаткування в розділі VIII за необхідності головний бухгалтер (начальник фінансової служби) засвідчує його балансову вартість і суму зносу.
9. Підпис командира військової частини (начальника складу) у розділі VIII і підпис начальника, що затвердив акт, завіряються гербовими печатками.
10. Акт технічного стану реєструється в книзі реєстрації облікових документів. Порядковий номер реєстрації в книзі є номером акту.
Складання наряду на ремонт (виготовлення, видачу)
Наряд на ремонт (виготовлення, видачу) є розпорядженням ремонтному підрозділу (частині, підприємству, складу) на провадження робіт. Виконаний наряд є підставою для постановки на облік відремонтованих (отриманих, виданих) матеріальних засобів.
Наряд складається в службі з’єднання, обліково-операційному відділі складу, органі управління об’єднання, округу.
Наряд виписується в чотирьох примірниках: перший і третій – здаються разом і матеріальними засобами в ремонтний підрозділ (частина, склад), другий – у здавача і служить підставою для постановки на облік відремонтованих або знову виготовлених матеріальних засобів, четвертий – у службі, обліково-операційному відділі складу, органі управління об’єднання, округу. У разі здачі в ремонт озброєння і техніки, що враховується за номерами і технічним станом, до першого примірника додається акт технічного стану.
Після виконання наряду перший оформлений його примірник залишається в ремонтному підрозділі (частини, складі), другий – у здавача і служить підставою для постановки на облік відремонтованих чи знову виготовлених матеріальних засобів, третій – представляється як повідомлення про виконану роботу начальнику, що підписав наряд.
Наряд підписується начальником відповідної служби з’єднання й особою, що веде облік.
Підписи посадових осіб органу управління об’єднання завіряються гербовою печаткою цього органу.
Складання накладної
Накладна призначена для оформлення відпускання (видачі, прийому, здачі) матеріальних засобів всередині військової частини (складу).
Накладна виписується в службі військової частини (з’єднання), в обліково-операційному відділі складу.
Накладна виписується в двох примірниках: у разі відпускання (видачі) матеріальних засобів перший примірник залишається в начальника складу військової частини (з’єднання) і служить підставою для записів у книгах (картках) обліку; другий видається одержувачу матеріальних засобів. У разі прийому (здачі) матеріальних засобів перший примірник залишається у здавача, а другий передається начальнику складу військової частини (з’єднання), що приймає матеріальні засоби.
У разі відправлення матеріальних засобів зі здавачем військової частини (з’єднання) накладна виписується в трьох примірниках: третій примірник залишається на складі, два інших – вручаються здавачу. Після здачі матеріальних засобів другий примірник залишається в одержувача, а перший примірник з розпискою одержувача здавач повертає на склад.
Накладна підписується начальником служби й особою, що веде облік. Підписи завіряються печаткою для внутрішніх господарських документів.
Складання довіреності
Довіреність – документ, що засвідчує право одержувача на прийом матеріальних засобів за рознарядкою або за іншим обліковим документом.
Довіреність підписується командиром військової частини (з’єднання) і відповідним його заступником або командиром військової частини (з’єднання) і начальником відповідної служби. Підписи завіряються гербовою печаткою.
Особа, що одержала довіреність, зобов’язана представити у відповідну службу (обліково-операційний відділ) документи, що підтверджують виконання доручення за довіреністю, чи повернути невикористану довіреність не пізніше наступного дня після припинення терміну її дії. Про виконання доручення робиться відмітка на корінці довіреності. Невикористана довіреність гаситься перекреслюванням і додається до корінця.
Бланки довіреностей брошуруються в книжки по 100 аркушів у кожній. За видачі довіреності на ній і її корінці зазначається порядковий номер, що надається послідовно (починаючи з 1) протягом всього поточного календарного року.
Складання-акту-рекламації
Військові частини зобов’язані пред’являти рекламації у разі виявлення невідповідності якості машин (агрегатів) встановленим вимогам. У разі поломок, руйнувань, порушень роботоздатності, передчасному зношуванні окремих деталей або механізмів, некомплектності в межах гарантійних термінів служби або зберігання машин, двигунів, що сталися з вини заводу-виготівника або заводу з ремонту автомобільної техніки.
Рекламації пред’являються безпосередньо заводу-постачальнику у випадку виходу з ладу як машин в цілому, так і окремих агрегатів.
У разі виявлення невідповідності якості і некомплектності машин (агрегатів) установленим вимогам, командир військової частини зобов’язаний не пізніше ніж через 24 години з моменту їхнього виявлення вислати заводу-постачальнику повідомлення про виклик представника заводу-постачальника для визначення причин виходу з ладу машини (агрегату) і складання обопільного акту-рекламації. Копії цих документів – військовому представнику МОУ і начальнику автомобільної служби округу.
У випадку неприбуття представника заводу-постачальника до зазначеного в повідомленні терміну, військова частина створює комісію з компетентних осіб, що протягом трьох днів складає однопільний акт-рекламацію.
У ньому повинні бути зазначені причини, що викликали необхідність складання акту без представника заводу-постачальника. За правильність складання однопільного акту-рекламації несе відповідальність командир військової частини.
Завод-постачальник, одержавши повідомлення про передчасний вихід машини (агрегату) з ладу, зобов’язаний протягом чотирьох днів після одержання виклику, без врахування часу на проїзд, забезпечити прибуття свого представника для участі в перевірці якості і складанні акту-рекламації. Усунення дефектів або ремонт (відновлення) машини повинні бути здійснені протягом п’яти днів з моменту прибуття представника або ремонтної бригади заводу-постачальника у військову частину.
Для складання акту-рекламації командиром військової частини призначається комісія за участю представника заводу-постачальника .
Комісія ретельно перевіряє машину (агрегат) і протягом трьох днів складає акт-рекламацію.
У разі незгоди представника заводу-постачальника з іншими членами комісії про причини виникнення дефекту він зобов’язаний підписати акт-рекламацію, виклавши в ньому свою думку.
Завод-постачальник зобов’язаний протягом десяти днів з дня одержання рекламації відвантажити деталі, прилад, складальні одиниці і агрегати замість витрачених військовою частиною для усунення дефектів.
Завод-постачальник протягом двох місяців має право вимагати від військової частини вислати йому несправні агрегати, складальні одиниці і деталі для дослідження причин їхнього виходу з ладу. Військова частина в цьому випадку зобов’язана відправити заводу-виготовлювачу рекламовані агрегати, складальні одиниці і деталі за його рахунок не пізніше ніж через п’ятнадцять днів після одержання від нього нових.
У тому випадку, якщо виявлені в машинах дефекти з’явилися результатом порушення правил експлуатації або зберігання їх військовою частиною, заводу-постачальнику відшкодовуються витрати на ремонт (відновлення) машин.
Начальник автомобільної служби військового округу систематично контролює у військах округу своєчасне і правильне пред’явлення рекламацій заводам-постачальникам і рішення по них, а також вдається заходів до усунення недоліків по актах-рекламаціях на ремонт машин і агрегатів підлеглими ремонтними частинами.
Акт-рекламація на виріб, що надійшов від заводу-виготовлювача, складається в шести примірниках.