3 група
Регіональний господарський механізм. Суть його розкрив через конкретні ф-ми виробнич відносин, тобто через такі категорії, як територ програми, територ-диференційов нормативи, оцінка рес, госпрозрах, ціна, прибуток, місц бюджети, плата за користув ресурсами, фінанси, кредит, податок, стимули, санкції, штрафи за завдані збитки і т. д.
Місцевий бюджет — це сукуп екон відносин, які забезпечують фінансову базу місцевих органів управління.
Регіональні бюджети - формув грош фондів, з яких фінанс діял місцевих органів управл; розподіл цих фондів між галузями місцев г-ва і населення та їх використання.
Механізм формув місцевих бюджетів – механізм в осн якого лежить сукуп екон відносин, які забезп фінансову базу місц органів управл, що здійсн з допом джерел їх формув (відрахув житлово-комун г-ва, автотрансп п-ств і торгівлі)
Податкова політика регіону відобр с-му заходів держ та місц органів влади, направл на удоскон с-ми оподаткування регіонів з урахуванням їх податкоспроможності.
Підприємницька діяльність - це осн вид самост господ діял, яка здійсн фіз та юр особами, яких називають підприємцями, від свого імені і на свій ризик на пост основі;
Ринкова інфраструктура це с-ма п-ств і о-цій, які забезп рух товарів і послуг, грошей, цінних паперів, робочої сили;
Спеціальні ек зони - це специф регіон утвор, яке форм на осн детального вивч умов країни, де його впроваджено, і повинне забезп більш повну реаліз її потенціал конкурентоспром та переваги перед іншими країнами.
Території пріоритетного розвитку - це спец визначена частина терит д-ви, межі якої, найчастіше збігаються з межами існуючих адмін-територ утворень і на якій запров особлив (пільговий) режим інвестиц діял, спрямов на залуч інвестицій та забезп соц-екон розвитку регіону.
Науково-технологічні парки - це менші за територією зони, де навколо технічного університету чи науково-дослідного центру розміщується декілька фірм, що займаються впровадженням своїх розробок в галузі високих технологій та наукоємних виробництв.
Кластерні об’єднання - галузево-територ добровільне об'єднання п-ств, що тісно співпрацюють із наук установами та органами місц влади з метою підвищ конкурентоспром власної продукції (робіт, послуг) та екон зростання регіону.
Соціально-ек. розвиток - це процес безупинної зміни мат базису в-ва а також усієї сукупності різном відносин між економічними суб'єктами, соціальними групами населення.
Інвестиції - це довгострок вкладення капіталу у підприємн діяльність з метою одерж певного доходу (прибутку).
Громадс фо́нди спожив — частина фонду спожив с-ва, яка використовується для р-ку народної освіти, медичного обслугов, виплати пенсій, стипендій та ряду інших послуг, що надаються населенню безкоштовно.
Соц інфраструкту́ра — комплекс галузей, які безпосередньо пов'язані зі створ загал умов для відтвор роб сили і забезп нормал життєд-ті люд.