Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Національний технічний Університет “ХПІ”
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Кафедра “Обчислювальної техніки та програмування”
Звіт з лабораторної роботи №1
з курсу “Програмне забезпечення комп’ютерних мереж”
ТЕМА: “ОСНОВИ РОБОТИ В ВІРТУАЛЬНІЙ МАШИНІ. ВСТАНВЛЕННЯ ГОСТЬОВИХ ОПЕРАЦІЙНИХ СИСТЕМ”
Тема: Основи роботи у віртуальній машині Oracle Virtual Box. Встановлення гостьових операційних систем.
Мета: Навчитися працювати з віртуальними машинами Oracle Virtual Box. Навчитися інсталювати гостьові операційні системи у віртуальній машині.
Хід роботи:
Перш за все була встановлена віртуальна машина Oracle Virtual Box. Після інсталяції для створення нової віртуальної машини слід обрати натиснути відповідну кнопку:
/
Натиснувши кнопку «Создать» нас зустрів майстер створення віртуальної машини. Перш за все він запропонував вказати ОС, яка буде встановлена на «віртуалку», а також придумати ім’я для машини. Оскільки ми ставимо MS Windows Server 2003, то була обрана відповідна ОС та дана відповідна назва. При чому при наборі імені у полі назви у списку автоматично вибралась потрібна нам версія ОС:
/
Наступним кроком було запропоновано вказати об’єм ОЗП для віртуальної машини. На цьому етапі ми залишили рекомендоване значення у 256 мегабайт.
/
Далі вказали властивості віртуального HDD.
/
На цьому етапі запустився новий майстер, що запропонував нам детальніше вказати параметри жорсткого диску:
/
/
/
/
/
Ось такі параметри отримала наша віртуальна машина:
/
Під час першого запуску віртуальної машини запустився ще один майстер налаштування, що запропонував вказати носій, з якого буде здійснюватись встановлення ОС на віртуальній машині. Вибравши на цьому етапі образ Win2003 с жорсткого диску, натиснули кнопку “Next”:
/
/
Після завантаження віртуальної машини почався процесс встановлення ОС:
/
Власне в процесі встановлення Windows немає нічого незвичного. Як бачимо, розділ під встановлення визначений правильно – стільки, скільки ми вказали до цього. Форматуємо всю область під NTFS та продовжуємо встановлювати ОС.
/
/
/
/
/
/
Система встановлена та готова до роботи:
/
Для того, щоб мережа запрацювала між хостом (на базі ОС Windows 7 Professional x64) та гостьовою машиною (Windows Server 2003 x32), у властивостях мережевого адаптера треба вказати «Віртуальний адаптер хоста» - це віртуальна мережева карта, що створюється на хості.
/
Після цього обидві машини пінгують одна одну, отримавши відповідно IP 192.168.56.1 (хост) та 192.168.56.101 (гість). Пінг в обидві сторони наведено на рисунках нижче:
/
/
Аналогічним чином було встановлено та налаштовано віртуальну машину, де гостьовою системою є MS Windows XP.
Висновок
В ході виконання лабораторної роботи отримали досвід у роботі з віртуальними машинами на базі Oracle Virtual Box. Створили дві віртуальні машини з Windows 2003 та Windows XP, а також провели між ними та хостом локальну мережу. Перевірили працездатність мережі – пінги ідуть, а отже мережа працює коректно.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!