Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра ЕОМ
ЗВІТ
з лабораторної роботи №2
з дисципліни: «Діагностика комп’ютерних систем»
Мета роботи: навчитисьотримуватиінформацію про апаратнікомпонентита програмнезабезпеченнякомп’ютера за допомогоюспеціалізованихінформаційних і діагностичнихпрограм.
Теоретичні відомості
Програма Lavalys EVEREST призначена для діагностики та аналізу комп'ютера. Програма надає найбільш повну та вичерпну інформацію про систему, яка включає в себе тести пам'яті, контроль апаратних засобів ПК та їх низькорівневий аналіз (і не тільки з системного реєстру Windows, як більшість Win32-інформерів), використовуючи власну базу даних (понад 21 000 пристроїв).
/
Рис.1. Робоче вікно Lavalys EVEREST.
Робоче вікно програми містить стрічку меню, панель інструментів істрічку стану. На вкладці Меню знаходиться ієрархічне дерево компонентівкомп’ютера.
Виконання роботи:
1. Інформація про апаратні компоненти
1.1. Загальна інформація про комп'ютер. Щоб отримати відомості про ПК у вкладці ''Меню''обираємо пункти ''Комп'ютер'' \''Сумарнаінформація'', результат виконання даної дії зображено на рис.2. (Всі наступні операції проводимо в цій же вкладці)
/
Рис.2. Загальна інформація про ПК
1.2.Щоб отримати відомості про властивості, виробника та загрузку ЦП обираємо пункти ''Системнаплата'' \ ''ЦП'', результат виконання зображено на рис.3.
/
Рис. 3. Інформація про ЦП1.3. Щоб отримати відомості про властивості, характеристики та виробника материнської плати обираємо пункти ''Системнаплата'' \ ''Системнаплата'', результат виконання зображено на рис.4.
/
Рис. 4. Інформація про властивості, характеристики та виробника системної плати
1.4.Щоб отримати відомості про фізичну та віртуальну пам’ять, а також файл підкачки обираємо пункти ''Системнаплата'' \ '' Пам'ять '', результат виконання зображено на рис.5.
/
Рис. 5. Інформації про фізичну та віртуальну пам’ять, а також файл підкачки
1.5. Щоб отримати відомості про чіпсети, які знаходяться на материнській платі, та їхні властивості обираємо пункти ''Системнаплата'' \ '' Чіпсет '', результат виконання зображено на рис.6.
/
Рис. 6. Вікно інформації про чіпсети та їх характеристики
1.6. Щоб отримати відомості про BIOS, його тип та виробника обираємо пункти ''Системнаплата'' \ '' BIOS '', результат виконання зображено на рис.7.
/
Рис.7.Вікно інформації про «BIOS»
2. Інформація про програмне забезпечення ПК
Інформацію про програмне забезпечення комп’ютера можна побачити у вікні «Операційна система», в якому подано відомості про версію ПЗ, драйвери, служби, запущені процеси та час роботи комп'ютера.
2.1.Щоб отримати відомості про встановлену ОС, її властивості та ліцензійну інформацію обираємо пункти ''Операційнасистема'' \ ''Операційна система '', результат виконання зображено на рис.8.
/
Рис.8. Вікно відображення встановленої версії ОС
2.2.Щоб отримати відомості про час роботи та статистику часу роботи обираємо пункти ''Операційнасистема'' \ '' Корисний час'', результат виконання зображено на рис.9.
/
Рис.9Інформація про час роботи та статистику часу роботи
3. Тестування компонентів комп'ютера
Тестування компонентів комп’ютера є дуже важливим для перевірки роботоспроможності компонентів та їх продуктивності. Для перевірки CPU я обрав два тести CPU ZLib та CPU AES.
3.1.CPU ZLibтестує продуктивність процесора і підсистеми пам'яті при створені архівівформату ZIP за допомогою популярної відкритої бібліотеки ZLib. Цей тест використовує цілочисельні операції. Результат виконання зображено на рис.10.
/
Рис.10. Результат тесту CPU ZLib
3.2.CPU AESтестує швидкість процесора при виконанні шифрування по криптоалгоритму. Результат виконання зображено на рис.11.
/
Рис.11. Результат тесту CPU AES
3.3.Читання з пам’яті тестує швидкість запису даних в пам'ять . Результат виконання зображено на рис.12.
/
Рис.12. Результат тесту Читання з пам’яті
Висновок: при виконанні лабораторної роботи я ознайомився з наступником програми Everest - AIDA64 та отримав інформацію про апаратні компонентита програмне забезпечення комп’ютера за їїдопомогою.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!