Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки
Кафедра РЕПС
/
КУРСОВА РОБОТА
з навчальної дисципліни
“Пристрої високоякісного запису та відтворення звуку та зображень”
на тему:
“РОЗРОБЛЕННЯ АПАРАТНОГО КОДЕРА РІДА-СОЛОМОНА”
АНОТАЦІЯ
Навчальна дисципліна “Пристрої високоякісного запису та відтворення звуку та зображень” є однією з базових при підготовці радіоінженерів, оскільки розглядає питання щодо передачі інформації за допомогою її запису на переносні носії та подальшим її відтворенням.
Дана курсова робота є підсумковим етапом у вивчені дисципліни, вона повинна виявити вміння, що були отримані під час прослухування курсу лекцій.
В рамках даної курсової роботи розглядається код Ріда-Соломона, процес кодування РС-коду та його апаратна реалізація.
ЗМІСТ
Вступ
4
1. Вибір та обґрунтування коду
5
2. Розробка кодека
8
2.1. Синтез кодуючого пристрою
8
2.1.1. Розробка структурної схеми кодера
8
2.1.2. Розробка функціональної схеми кодера
12
2.1.3. Розробка принципової схеми кодера
13
Висновок
15
Література
16
ВСТУП
Передача даних це одна з областей техніки яка найбільш швидко розвивається. Достовірність одержуваної інформації відіграє велику роль в житті сучасного суспільства. Однак канали передані даних деколи містять дефекти, що впливають на якість переданої інформації, та й у роботі обладнання обробки інформації іноді трапляються збої. З цієї причини важливу роль набувають механізми детектування помилок. Адже якщо помилку виявлено, то можна здійснити повторну передачу даних і проблема буде вирішена.
Існують перешкодостійкі коди Ріда-Соломона (РС-коди), які широко використовуються в пристроях передачі і збереження даних для виявлення та виправлення як одиночних, так і групових помилок. Область їх застосування надзвичайно широка - кодери і декодери Ріда-Соломона можна знайти в стрічкових запам'ятовуючих пристроях, контролерах оперативної пам'яті, модемах, жорстких дисках, і в CD-ROM/DVD приводах і т. д. Завдяки ним деякі схеми архівного зберігання даних безболісно переносять пошкодження декількох секторів носія, що містить архів, а часом - і повне руйнування цілого тому багатотомного архіву. Ще коди Ріда-Соломона дозволяють відновлювати байти, спотворені в результаті збою програмного або апаратного забезпечення.
1. ВИБІР ТА ОБҐРУНТУВАННЯ КОДУ
В сучасних системах передачі, обробки та зберігання інформації використовується модульне (байтове) подання інформації. Позначимо кодове слово, що передається, як
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!