Міністерство освіти і науки молоді та спорту України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра менеджменту організацій
Інститут ІКТА
Група СІ – 21
РОЗРАХУНКОВА РОБОТА №1
з навчальної дисципліни «Основи підприємницької діяльності»
на тему: «Обгрунтування ідеї створення суб`єкта підприємницької діяльності»
Роботу
Зміст
1.Вступ 3
2.Обґрунтування вибору підприємницької ідеї…………………………………...3
2.1 Мотивація вибору ідеї…………… 4
2.1.1 Потреби суспільства, які задовольнятиме підприємницька ідея 5
2.1.2 Цільовий споживач. Географічні та територіальні межі обраної ідеї 5
2.1.3 Причини виникнення потреби з погляду подальшої оцінки тривалості існування підприємницького проекту 6
2.2 Оцінка підприємницької ідеї 7
3. Організаційно-правове оформлення підприємницької ідеї 11
3.1 Обґрунтування вибору організаційно-правової форми підприємництва. Обґрунтування факторів, які вплинули на вибір ОПФП 11
3.2 Алгоритм державної реєстрації підприємства 11
4. Висновки 14
5. Список використаної літератури 15
1.Вступ
Підприємство — це організаційно відокремлена і економічно самостійна ланка виробничої сфери народного господарства, що спеціалізується на виготовленні продукції, виконанні робіт і наданні послуг. Головне завдання підприємства полягає в задоволенні потреб ринку в його продукції або послугах з метою одержання прибутку.
Створення власної справи — це завжди величезний ризик і подолання опору, що неминуче виникає при народженні нового. Створюючи власну справу, потрібно знати, що це не тільки можливість (за сприятливих умов) користуватися благами, які забезпечують це починання, а й відповідальність за її функціонування, розвиток і виживання. Бізнесменом практично може бути будь-яка людина: інженер, економіст, технік, медпрацівник, продавець, винахідник, службовець, робітник, викладач, студент, домогосподарка, пенсіонер, школяр. Треба тільки визначити власні підприємницькі здібності та ймовірні можливості стати бізнесменом. Але залишитися бізнесменом зуміють лише ті, хто нестандартно мислить, має силу волі, цілеспрямованість, велику працездатність, націленість на пошук нового, тобто ті, які в підприємницький діяльності вбачають зміст усього свого життя.
2.Обґрунтування вибору підприємницької ідеї.
2.1 Мотивація вибору ідеї.
Моя підприємницька ідея - фітнес-центр (спортивний комплекс)“Sana Vita“. Мотивацією такого вибору є оздоровлення організму й прилучення до спорту,яке стало уже трендом. У світовій індустрії розваг фітнес вважають найвигіднішим бізнесом: вкладення окупаються за рік-два.
2.1.1 Потреби суспільства, які задовольнятиме підприємницька ідея.
Фітнес – це, насамперед, здоровий спосіб життя. Бажання виглядати
здорово – природне бажання, тим паче актуальне зараз, коли хвороби та погані звички стали частими і легкодоступними. ЗМІ втомлюються підкреслювати, що заможні люди в Україні «помішались» на здоровому способі життя. Що тільки не робить українська еліта, щоб почуватися добре і виглядати ошатно. Тренажери, солярії, басейни, харчові добавки, спортивна одяг і аксесуари - усе це фітнес-індустрія, оборот яких становить сотені мільярдів доларів у світі.
2.1.2 Цільовий споживач. Географічні та територіальні межі обраної ідеї.
Цільовим споживачем будуть виступати представники різноманітної вікової категорії, вікових обмежень для споживачів також не має, оскільки послугами фітнес-центру і розважальними послугами користуються як молоде покоління так і люди похилого віку. Фітнес клуб перебуває у м.Київ за вулицею Кришталева будинок 6. Фітнес-клуб «Sana Vita» займає двох поверхове приміщення,який стоїть окремо посередині житлового комплексу. Загальна площа приміщеня під фітнес-центр «Sana Vita» становить 7 760 кв. м.
2.1.3 Причини виникнення потреби з погляду подальшої оцінки тривалості існування підприємницького проекту.
Ринок фітнес-послуг міста ще далекий від насичення. Попит задоволений всього на 60-70%. Відсутність жорсткої конкуренції дозволяє місцевим операторам формувати ціни без оглядки на вартість послуг клубів-суперників. Але гострий дефіцит кваліфікованих тренерів стримує розвиток ринку. На території міста працює 65фітнес-центрів (в це число також входять тренажерні зали, басейни, танцювальні студії та школи східних практик). Зараз послугами фітнес-центрів користується близько 10% працездатного населення Києва. Рентабельність маленьких клубів падає: з'явилася альтернатива тренажерним залами, які працюють із відвідувачами, які мають невисокий рівень доходу, - розвиваються боулінг, пейнтбол, інші види активного і недорогого відпочинку. Вони забирають клієнтів в таких клубів. Попит, зміщується в бік середнього й високого цінових сегментів. Близько 60% споживачів надають перевагу займатися у великих фітнес-клубах, оснащених якісним обладнанням та надають різноманітні послуги. Самий динамічно розвивається сегмент - клуби класу premium ".
2.2 Оцінка підприємницької ідеї
Показники
Фітнес-клуб «Sana Vita»
Оцінка
Обґрунтування
Перспективність, роки
Середня,
20-30 років
Перспективність такого фітнес-центру на високому рівні, оскільки зусилля на її створення і кількість часу на його створення досить великі, а прибуток буде високий. В основному такі фірми можуть проіснувати 20-30 років, оскільки попри те,що з’являються нові види зайнятості споживача, які витіснятимуть старі,наші послуги не будуть відставати,а лише вдосконалюватимуться.
2. Реальність
земля
праця
капітал
підприємницькі здібності(за 5 бальною шкалою)
5
4
5
5
Реальність такої підприємницької ідеї на досить високому рівні. Можуть виникнути складності в пошуку місця роботи, оскільки населення постійно зростає, і комфортабельних місць стає все менше тому земля по 5-ти бальній шкалі отримує 5 балів.
Зусилля які необхідно вкласти отримують 4 бали, оскільки необхідно затратити немалу кількість часу і праці щоб заснувати таку фірму, також налагодити технічні умови, набрати персонал, організувати всі необхідні документи.
Також капітал отримує 5 балів, оскільки потрібно мати певний стартовий капітал, щоб закупити необхідне обладнання а також знайти місце.
Підприємницькі здібності отримують 5 балів, оскільки потрібно мати необхідні знання щоб організувати таку фірму, правильно набрати персонал і правильно ним керувати.
3. Пластичність
висока
середня
низька
("+" поставити)
+
Пластичність такого підприємства на середньому рівні, оскільки така фірма не зможе швидко реагувати і змінюватися через зміни в технологіїях виробництва техніки, але технології не будуть змінюватися дуже різко, тому це припустимий рівень пластичності.
4. Новизна
значна
середня
незначна
("+" поставити)
+
Новизна такої ідеї незначна, оскільки є маса подібних фірм по ремонту на території кожної країни. Не дивлячись на те, що ідея не нова, вона буде мати попит серед споживачів.
5.Відповідність потенціалу підприємця
(за 5 бальною шкалою)
4
Для заснування такої фірми необіхдно мати певні знання , щоб побудувати правильну стратегію, і необхідні навички лідера. Якщо в підприємця є потенціал, то можливостей є багато щоб розпочати свою власну справу. На даному етапі я не маю таких навичок, але за потреби є можливість їх отримати, без великих зусиль.
Організаційно-правове оформлення підприємницької ідеї.
3.1 Обґрунтування вибору організаційно-правової форми підприємництва. Обґрунтування факторів, які вплинули на вибір ОПФП.
Формою майбутнього підприємства я обрала Товариство з обмеженою відповідальністю фітнес-центр “Sana Vita“. Підприємство, яке має статутні фонди, які поділені на частки (паї), розміри яких визначаються установчими документами. Товариства з обмеженою відповідальністю утворюють статутні фонди за рахунок коштів учасників (пайовиків), число яких, як правило, невелике і наперед відоме. Як і акціонерне товариство, товариство з обмеженою відповідальністю за своїми зобов'язаннями відповідає теж належним йому майном. І ця відповідальність є, за загальним правилом, повною (відшкодування всіх заподіяних збитків), якщо тільки за даним видом зобов'язань не передбачено обмеженої відповідальності. Поняття ж "обмежена відповідальність" тут означає, що при зверненні стягнення на майно товариства за його боргами, пайовик втрачає лише свій пай (внесок), а на решту його майна ця відповідальність не поширюється (наприклад, при банкрутстві товариства).
У цьому розумінні й відповідальність акціонерів у акціонерному товаристві є також обмеженою, бо вони відповідають за зобов'язаннями товариства лише в межах належних їм акцій. У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється статутний капітал, розмір якого встановлюється Учасниками Товариства.
До моменту реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю кожен з учасників зобов’язаний внести до тимчасового розрахункового рахунку в банку не менше 30 % зазначеного в установчих документах вкладу, що підтверджується документами, виданими банківською установою. Учасник зобов’язаний повністю внести свій вклад не пізніше 1 року після реєстрації товариства.
3.2 Алгоритм державної реєстрації підприємства
Даний вид діяльності не вимагає спеціального ліцензування, а для забезпечення законності бізнесу необхідна реєстрація в державних органах, здійснити яку може ТОВ "Консалт-профі". Вартість реєстрації підприємства складає 1 621 гривня. Організаційно-правова форми юридичної особи, буде товариство з обмеженою відповідальністю. Основним документом, що регулює особливості правового статусу та діяльність малих підприємств є набув чинності з 01.01.2009р. державний закон від 24.07.2008р. N209-ФЗ "Про розвиток малого і середнього підприємництва в Україні" Правом підпису фінансових документів мають директор і бухгалтер. В організації буде діяти лінійно-функціональна структура управління.
Директор: управління підприємством, здійснення контролю за діяльністю інших працівників, планування і прогнозування діяльності організації, прийняття рішень щодо її розвитку і функціонування, координація діяльності підлеглих.
Менеджер: оперативне управління організацією, вирішення поточних питань, організація маркетингових заходів (просування фірми на ринок, відстеження ситуації на ринку і ухвалення відповідних рішень, організація заходів, що стимулюють попит і залучення нових клієнтів), контроль за діяльністю нижчестоящих працівників, підбір персоналу, не пов'язаного безпосередньо з наданням послуг.
Фітнес-менеджер: вирішення питань, пов'язаних безпосередньо з діяльністю організації (спортивні заняття), підбір інструкторів, при необхідності організація їх перепідготовки, закупівля обладнання для залу, складання розкладу занять, контроль за виконанням інструкторами та адміністратором своїх обов'язків.
Бухгалтер: ведення бухгалтерського та податкового обліку в організації спільно з бухгалтером, здійснення контролю діяльності бухгалтера, прийняття фінансових рішень.
Адміністратор: реєстрація клієнтів, оформлення абонементів і разових відвідувань з обов'язковою видачею квитанцій, бесіди з клієнтами, допомога у виборі найбільш відповідних занять, роз'яснення питань, що стосуються здоров'я і спорту.
Інструктори: проведення занять відповідно до розкладу, допомога клієнтам в адаптації до занять, на прохання клієнтів роз'яснення питань з приводу занять, здоров'я і спорту.
Обслуговуючий персонал. Прибиральниці: прибирання приміщень не менше двох разів на день, згідно з графіком, що встановлюється менеджером.
Що стосується питань правового характеру, цим буде займатися ЗАТ "Центр Права та Захисту". ЗАТ "Центр Права та Захисту" пропонує юридичний супровід (абонентне юридичне обслуговування) діяльності організації (замовнику).
Юридичний супровід - це передача функцій юридичного супроводу діяльності організації зовнішньої організації - ЗАТ "Центр Права та Захисту".
Між організацією і ЗАТ "Центр Права та Захисту" укладається договір на юридичний супровід (абонентне юридичне обслуговування), за яким юридична компанія зобов'язується надавати комплекс юридичних послуг. За організацією-замовником закріплюється юрист, який координує виконання всіх послуг для організації.
4. Висновки
Сучасна мережа рекреаційних підприємств у значній мірі має потребу в реконструкції, вимагають активної реанімації питання підвищення завантаження рекреаційних підприємств у несезон, збільшення тривалості літнього сезону, тому важливе значення у рекреаційному бізнесі має створення сучасних фітнес-центрів.В умовах сучасного економічного ринку, часу жорстокої конкуренції підприємств рекреаційного бізнесу важливим напрямком діяльності таких підприємств є правильна організація своєї роботи, займання правильної ринкової ніші, тому важливе значення для досліджуваного нами фітнес-центку є розробка бізнес-плану.Бізнес-план фітнес-центру починається з опису ринку послуг, надаваних фітнес-центрами, до яких можуть відноситися заняття на силових й кардіотренажерах, програми аеробіки та аквааеробіки, відвідування сауни. Розглядаються тенденції світового ринку фітнес-послуг, вивчаються причини росту популярності фітнес-центрів. Описується цільовий ринок послуг фітнес-центрів історія й особливості його формування.Для оцінки перспектив фітнес-центру, що відкривається, на ринку фітнес-послуг проводиться аналіз попиту, що включає інформацію про сегментацію ринку, що попит на розглянуті послуги, тенденції його зміни. Окремо розглядається залежність концентрації фітнес-центрів від їхньої далекості від центра Львова.Складається портрет потенційного споживача фітнес-послуг, вивчаються фактори, що визначають вибір їм того або іншого фітнес-центру. На підставі отриманих даних, визначається формат закладу і його позиціювання в одному із сегментів.Крім того, у бізнес-плані розглядається конкурентна ситуація на київському ринку фітнес-послуг і її особливості. Робляться припущення про її розвиток.У бізнес-плані представлений опис структури й величини поточних витрат, ураховується зміна величини цих витрат у міру росту числа клієнтів. До поточних витрат віднесені видатки на оплату комунальних послуг, підтримку в належному стані приміщень і устаткування. У пункті, присвяченому оплаті праці, розробляється оптимальна організаційна структура фітнес-центру даного формату, визначається графік роботи співробітників і розраховуються видатки на заробітну плату. У заключній частині бізнес-плану приводяться результати фінансово-економічної оцінки проекту, що включають такі показники ефективності, як внутрішня норма рентабельності, потреба в зовнішньому фінансуванні й графік погашення заборгованості. У бізнес-план також включається аналіз точки беззбитковості. Реалізація проекту фітнес-центру неможлива без дотаційної підтримки з місцевого бюджету на амортизацію будинку. Але проект фітнес-центру - це перший проект будівництва й експлуатації спортивного спорудження не потребуючої дотації на експлуатацію будинку й оплату штату працівників з місцевого бюджету.
Реалізація даного проекту вимагає постійного моніторингу ринку надання спортивно - оздоровчих послуг, постійного поліпшення якості обслуговування, розширення ринку послуг і залучення населення міста до ведення здорового способу життя, що тим самим збільшить об’ємні показники споживачів.При виконанні цих умов фітнес-центр може робити сильну конкуренцію в цій області. Отже, основне завдання системи виховання фітнес-центру - це формування психічно й фізично здорової людини.
5. Список використаної літератури
1.Абрютина М.С., Грачов А.В. Аналіз фінансово-економічної підприємств. - М.: Річ навіть і Сервіс, 2006.
2.Боумен До. Основи стратегічного менеджменту/ Пер. з анг. піднаучн. ред.Л.Г. Зайцева,М.И. Соколовій. - М.:ЮНИТИ, 2008.
3.Ю.Владимирова Л. П. Прогнозування і планування за умов ринку: Навчальний посібник. - М.: Видавничий будинок «Дашков і Ко», 2008.
4.Ансофф І. Нова корпоративна стратегія: Пер. з анг. – СПб.: Пітер, 2007
5.Дихтль Є.,Хершген X. Практичниймаркетинг/Пер. з ньому. - М.: Вищу школу, 1995.15.Дойл Д. Як створити підприємство. - Таллінн, 2006.
6.Котлер Ф.Маркетинг-менджмент/Пер. з анг. - СПб.: Пітер, 2007.
7. КузнєцовB.C. Про стратегічної альтернативності// Менеджмент у Росії там. - 2002. - № 3.
8.Мескон М., Альберт М.,Хедоури Ф. Основименеджмента/Пер. з анг. піднаучн. ред.Л.И.Евенко. - М.: Річ, 1992.
9. МиколаєваТ.И. Системна оцінка ефективності комерційної підприємств торгівлі // Маркетинг у Росії там. - 2006. - № 4.
10.Стратегическоепланирование підприємницькоїдеятельности//Экономика життя й. - 2001. - № 32, 33, 34.
11. УткінЭ.А. Бізнес-план: організація та планування підприємницької діяльності. - М.:Экмос, 2007.
12. Шевченка М.С., Черних О.Ю.,Тиньков С.А.,КузьбожевЭ.Н. Управління витратами, обіговими коштами і виробничими запасами:Учебно-методическоепособие/Под ред.д.е.н., проф.Э.Н.Кузьбожева; Курськ, держ. тих. ун-т. Курськ, 2004.