Міністерство освіти і науки України
Національний університет "Львівська політехніка"
Інститут архітектури
Кафедра Містобудування
/
Курсова робота
з дисципліни
«Містобудівне законодавство»
Перевірив:
Доц. Черняк І.Я.
Львів –2014
Зміст :
РОЗДІЛ 1. Огляд містобудівного законодавства Австро - Угорщини
РОЗДІЛ 2. Заява та додатки на отримання сертифікату відповідального виконавця. (напрямок вибирається за спеціалізацією навчання, особа посвідчується копією студентського квитка, трудова діяльність – копією залікової книжки, творчі досягнення – матеріалами конкурсів та курсових проектів /не більше 4 ст./)
РОЗДІЛ 3. Розрахунок кошторису на проектування об'єкту дипломного проектування .
РОЗДІЛ 4. Розрахунок категорії складності, визначення стадійності проектування та оформлення завдання на проектування об'єкту будівництва.
РОЗДІЛ 5. Оформлення обовязкових листів пояснювальної записки проекту об'єкту дипломного проектування та заголовного листа (формат а-3) основного комплекту креслень графічної частини.
РОЗДІЛ 6. Оформлення документу для отримання дозволу на початок будівництва та здачі об'єкту в експлуатацію
РОЗДІЛ 1
ОГЛЯД МІСТОБУДІВНОГО ЗАКОНОДАВСТВА АВСТРО – УГОРЩИНИ 18-19 СТ.
Архітектура та містобудування Австро-Угорщини
З 1848 р. під владою Австрії знаходилися: Угорщина, Чехія, велика частина Польщі, значна частина земель південних слов'ян (Хорватія, Словенія) частина Ломбардії з містом Міланом, Венеція, Трієст та ін. Проте мілітаризація режиму не принесла бажаних результатів, і в 1867 р. імператор був вимушений піти на утворення двоєдиної монархії Австро-Угорщини. Столицею Австро – Угорщини був Відень (головна,Австрія) та Будапешт (Угорщина).
Відень і його околиці в 1850 році.
Слід звернути увагу на маленьке місто в центрі, як і раніше, оточене укріпленнями, які через кілька років будуть знесені і перетворяться в Рінгштрассе, і кільце передмість, що лежать поза стінами.
Новий період в архітектурі пов'язаний із створенням ансамблю знаменитого віденського Рингу (тобто кільця). Ця величезна по тодішніх масштабах магістраль (довжина 5 км і ширина 57 м) була майже повним кільцем, лише в певній частині уривалася каналом Дунаю. Метою цього заходу було розширити внутрішню частину Відня з тим, щоб вона одержала зв'язок з предмістями (арх. Л. Ферстера, 1797 – 1863)
Прийнятий в 1871 р. проект арх. Готфріда Земпера (1803 – 1879) і арх. К. Хазенауера (1833 – 1894) передбачав створення на Рингу величезної площі. З одного боку ця площа забудовувалася двома на півколами корпусів палацу, що примикають до існуючого комплексу, а по іншу сторону Рингу – двома будівлями музеїв, які повинні з'єднатися з будівлями палацу перекинутими через Ринг арками. Приклад Відня в сфері крупних містобудівних робіт наслідували й інші міста, що входили до складу імперії.
Територія Австро-Угорщини в більшій своїй частині гориста. Це зумовило необхідність рішення складних інженерно-технічних завдань при будівництві доріг. В цьому значенні прикладом видатного для свого часу досягнення виявилася прокладена в горах залізниця з Відня в Земмерінг, на шляху якої було споруджено багато мостів і віадуків.
Та все ж найбільший інтерес в архітектурі Австро-Угорщини даного періоду викликають проблеми її стильової спрямованості, що мали в XIX ст. загальноєвропейське значення. Найстарша споруда Рингу – Вотівна церква (1866 – 1879, арх. Генріх Ферстель, 1828 – 1883, –являє собою наслідування французької готики; будівля ж опери (1861 – 1869, архітектори Е. Ван дер Нюлль, А. Зіккард фон Зіккардесбург) володіє вже ренесансними рисами. Навпроти ратуші (1872 – 1873, арх. Ф. фон Шмідт, 1825 – 1891), витриманої в стилі неоготики, була побудована в 1874 – 1888 рр. за проектом архітекторів Г. Земпера і Д. Хазенауера (1803 – 1879) будівля Бургтеатра в стилі пізнього ренесансу з окремими рисами бароко.
Еклектизм архітектури цих будівель не обмежувався лише зовнішнім виглядом. Еклектичною була в них і розробка планів, що часто призводило до незручних для використання функціональних рішень, наприклад, в будівлях музеїв і Бургтеатра (при
зведенні цих споруд первинний задум Земпера був спотворений).
Проте до кінця XIX ст. в архітектурі Австро-Угорщини загострилася криза
еклектики, яка зазнала на собі декілька серйозних ударів. Одним з них був
функціоналістський напрям, представником якого був Отто Вагнер (1841 – 1918). Розвиток конструкцій тісно пов'язаний з розвитком потреб людини. Архітектор, працюючи над конструкціями, прагне зробити їх художньо виразними, і якщо потреби нові та конструкції нові, то їх художнє вираження буде новим. З цієї концепції випливало і нове розуміння стилю, який розвивається під впливом нових потреб, матеріалів, конструкцій, поглядів.
Ця позиція знайшла віддзеркалення і в подальшій творчій практиці Вагнера, наприклад, в комплексі споруд Віденської міської залізниці, будівництво якої було доручено йому за результатами конкурсу і здійснювалося в 1894 – 1897 рр. Комплекс, крім станцій (їх було більше десяти), включав відуаки, переходи, спуски (дорога була частково підземна і надземна). Всі споруди дороги були запроектовані самим Вагнером. В комплексі були застосовані нетрадиційні матеріали – скло і метал. Споруди Віденської міської залізниці відрізнялися ретельною продуманістю у функціональному сенсі. Блискуче були вирішені складні питання евакуації, безпеки пасажирів і т.д. Застосовані тут вперше відкриті перони стали зразком для подальшого будівництва
Рис. 8.6 – О. Вагнер, комплекс споруд Віденської міської залізниці (рис. М. Зиновкіної).
Другого удару еклектичній архітектурі завдав так званий Віденський Сецессіон – творча організація, що об'єднала в 1897 р. авангард віденських художників і архітекторів. Серед засновників Віденського Сецессіону були учні Вагнера – Й. Гофман (1870—1956), Й. Ольбріх (1867—1908) і ін. Прямокутні форми інтер'єрів Гофмана відрізнялися від інших варіантів модерну.
Нарешті, остаточного удару по еклектичній архітектурі було завдано діяльністю А. Лооса .Лоос стверджував, що оскільки архітектура задовольняє потреби життєдіяльності, вона не може належати до сфери мистецтва (єдине виключення – архітектурні монументи), що прикрашання будівель, яке мало виправдання у минулому, тепер безглузде, що не можна втручатися в розвиток нового стилю, оскільки він формується під впливом нових потреб і нових технічних можливостей (вілла Карма, 1904, рис. 8.8). При цьому виявилася така особливість творчості Лооса, як прагнення до обширних вільних просторів і крупних розмірів вікон і меблів.
Рис. А. Лоос, вілла Карма, 1904 (рис. Є. Шости); А. Лоос, будинок Штейнера у Відні, 1910 р. (рис. С. Невмержицького).
1910 р. був етапним в творчості Лооса. Цього року він побудував у Відні будинок Штейнера (рис.8.8) – підкреслено прямокутний блок з горизонтальними вікнами, плоским дахом (з боку саду) і без жодного декору..
Австро-Угорщина напередодні Першої світової війни була однією з найбільш передових в Європі. Але архітектура Австро-Угорщин цього періоду виявилася недостатньо внутрішньо згрупованою і цілеспрямованою, тут не зміг сформуватися основний творчий напрям, достатньо впливовий і визначений, щоб можна було говорити в цілому про австрійську лінію розвитку нової архітектури.
РОЗДІЛ 2
Атестаційній архітектурно-будівельній комісії
Левко Вікторії Анатоліївни.
(прізвище, ім’я, по-батькові)
паспорт серія КС № 740001 виданий
Сокальським РВ ГУМВС України у Львівській обл.
(ким, коли)
контактні дані м.Львів,вулиця Творча буд 38 кв 7.
(місце проживання: індекс, область/район, місто, вулиця, будинок, квартира, контактний телефон, e-mail)
0639875218
ЗАЯВА
про проведення професійної атестації
Прошу провести професійну атестацію мене, як відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, та видати кваліфікаційний сертифікат архітектора .
(назва професії)
Маю намір виконувати такі роботи (надавати послуги), пов’язані із створенням об’єктів архітектури (обирається із визначеного у додатку переліку):
Архітектурне об’ємне проектування у частині реставрація та реконструкція архітектурних комплексів.
З порядком проведення професійної атестації, розміром та порядком внесення плати за її проведення ознайомлений.
Достовірність інформації та доданих до цієї заяви документів гарантую.
Даю згоду на обробку моїх персональних даних.
До заяви додаються:
1) копія паспорта на 2 арк;
2) копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків на 1 арк. (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
3) копія документа (документів) про освіту на 1 арк;
4) копія трудової книжки на __ арк;
5) копія документа про підвищення кваліфікації шляхом підготовки до атестації за відповідними програмами на ___арк;
6) стислий звіт про професійну діяльність та/або творчі досягнення на 3 арк.
Додаткові пункти заповнюються за аналогією з п.п. 1-6, якщо за вибором заявника до заяви додаються інші документи (або їх копії), що підтверджують професійну спеціалізацію, рівень кваліфікації та знань (зокрема державні нагороди, звання, дипломи містобудівних і архітектурних конкурсів, документи про наукові досягнення, рекомендації двох атестованих виконавців або професійної організації за відповідним напрямом).
04.04.2013 р. ______________ Левко В.А._____
(дата) (підпис) (прізвище та ініціали)
ДОДАТКИ
РОЗДІЛ 3
РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ПРОЕКТНО-КОШТОРИСНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА КЕМПІНГУ
Кемпінг . Поверховість споруди – 2 поверхи. Площа 1-го поверху 540 м.кв. і 2-го поверху 350 м.кв.
Вихідні дані:
Кількість людей, які періодично перебувають в кемпінгу, дорівнює 15 людей персоналу. Відповідно до додатку 1 Настанови, об’єкт будівництва відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС1 і належить до ІІ категорії складності.
Кількість осіб, які перебувають поза об’єктом (у курортному районі сільської місцевості), визначаємо за формулою:
N3 = α x N2
α приймається за табл. 1 Настанови.
Таблиця 1
Висота будинку над рівнем землі, м
Значення коефіцієнту ( при розміщенні будинку:
у сільській місцевості
у невеликому місті або у спальному районі великого міста
у центрі великого міста
Менше за 10
1,0
1,0
1,3
Від 10 до 30
1,0
1,3
1,5
Більше ніж 30
1,3
1,5
2,0
Примітка. ДБН В.2.2-14-2009 розроблено на підставі прогресивного міжнародного досвіду реалізованого у міжнародному нормативному документі ISO 2394:1994 General principles on reliability for structures (Загальні принципи забезпечення надійності) показники таблиці були запозичені з кодексу усталеної практики The Building Regulations 2000. Structure. APPROVED DOCUMENT А (Будівельні норми і правила 2000 року. Структура. Затвердженого документа А)
Враховуючи що будівля знаходиться у сільській курортній гірській місцевості висота споруди менше 10 м. α=1.0
N3 = α x N2 = 1,0 х 15 = 15 (людей),
Відповідно до додатка 1 Настанови, об’єкт будівництва відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС1 і належить до ІІ категорії складності.
За показниками «Можлива небезпека для здоров'я і життя людей, які постійно перебувають на об'єкті» та «Можлива небезпека для життєдіяльності людей, які знаходяться зовні об'єкта» об’єкт будівництва відносить до ІІ категорії складності.
РОЗДІЛ 4
ВИЗНАЧЕННЯ КАТЕГОРІЇ СКЛАДНОСТІ ОБ'ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА
З УРАХУВАННЯМ КЛАСУ НАСЛІДКІВ (ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ)
Категорії складності об’єктів будівництва
Клас наслідків (відповідальності)
будівлі або споруди
Характеристики можливих наслідків від відмови будівлі або споруди
Можлива небезпека
Обсяг можливого
економічного збитку
Втрата об'єктів культурної спадщини
Припинення функціонування комунікацій транспорту, зв'язку, енергетики, інших інженерних мереж
Для здоров'я і життя людей, які постійно перебувають на об'єкті
Для здоров'я і життя
людей, які періодично перебувають на об'єкті
Для життєдіяльності людей, які знаходяться зовні об'єкта
кількість осіб
кількість осіб
кількість осіб
м.р.з.п.
категорії об'єктів
рівень
V
СС3
Понад
400
Понад 1000
Понад 50000
Понад 150000
Національ-ного значення
Загально-державний
IV
СС2
300-400
500-1000
10000-50000
15000-150000
Місцевого значення
Регіональ-ний
III
50-300
100-500
100-10000
2000-15000
-
Місцевий
II
СС1
0-50
50-100
До 100
До 2000
-
-
I
0
До 50
До 100
До 2000
-
-
Згідно з розрахунком кількість квадратних метрів в кемпінгу дорівнює – 890 м2
Розрахункова вартість 1 м2 приймається – 5017 грн. за м2 площі кімнати.
.
Розрахункова вартість будинку складає:
890 х 5017 = 4465.130(тис. грн.)
Прогнозовані збитки визначаються за формулою:
де:
Ф – прогнозовані втрати;
с — коефіцієнт, що враховує відносну долю основних фондів, що повністю втрачаються під час аварії (наближено с=0,45);
— кошторисна вартість і-го виду втрачених основних фондів;
Tef — середнє значення встановленого терміну експлуатації основних фондів;
Tef =100 років
— коефіцієнт амортизаційних відрахувань i-го виду основних фондів;
=1%
n — кількість видів основних фондів.
Приймаємо, що для громадської будівлі дорівнює одному відсотку.
Ф1= 0,45*4465.130*(1-0,5*100*0,01)=2009.3085*0,5==1004.65 (тис. грн.)
Ф=0,45