Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Національний університет "Львівська політехніка"
Кафедра ЕОМ
Лабораторна робота № 6
З’єднання двох сегментів локальної комп’ютерної мережі
безкабельним мостом
Львів 2013
З’єднання двох сегментів локальної комп’ютерної мережі
безкабельним мостом
Рис.1 Використання безкабельного моста
Налаштування першого пункту безкабельного доступу.
Спочатку на одному з пунктів ( перший пункт ) виконуємо всі необхідні налаштування. Після цього необхідно змінити встановлену по замовчуванню ІР – адресу цього пункту доступу. Це дозволить виключити конфлікт ( дублювання ) ІР – адрес пристроїв, після того , як вони будуть зв’язані в єдину мережу ( через кабельний або безкабельний інтерфейс).
В інтерфейсі керування пунктом безкабельного доступу переходимо у вкладку « Setup » та вибираємо розділ « LAN Setup » . Розкриється вікно « Network Settings » , в якому виконується налаштування мережного інтерфейсу пункту безкабельного доступу.
По замовчуванню для АР-1160 встановлена ІР – адреса 192.168.0.50 з маскою під- мережі 255.255.255.0. Необхідно поміняти ці налаштування, задаючи ІР – адресу, маску підмережі та адресу шлюзу у відповідності з налаштуванням конкретної локальної мережі.
Треба мати на увазі, що ІР – адреса пункту доступу використовується тільки для керування цим пунктом доступу і не обов’язково повинна знаходитись в діапазоні адрес ( в підмережі ) , що і ІР – адреси комп’ютерів, які будуть передавати інформацію через цей пункт доступу. Також ІР – адреса пункту доступу не повинна дублюватись з жодною ІР – адресою в мережі. Двох однакових ІР – адрес в мережі бути не може.
Для прикладу приймаємо ІР – адресу пункту доступу 192.168.0.51 з маскою під мережі 255.255.255.0 та ІР – адресою шлюзу по замовчуванню ( поле « Gateway Address» ) 192.168.0.1. Зауважимо, що для пункту доступу завдання адреси шлюзу по замовчуванню ( Gateway Address ) має сенс тільки в тому випадку, якщо цією точкою доступу необхідно керувати з іншої ІР – мережі через маршрутизатор. Якщо такої необхідності нема, то в полі «Gateway Address» можна прописати довільну ІР – адресу з діапазону адрес, що і адреса самої точки доступу.
Після вводу необхідних значень параметрів налаштування клікнемо на кнопці « Save Settings ». Пункт доступу запам’ятає внесені зміни та перезавантажиться з новими значеннями параметрів налаштування.
В адресному рядку веб – браузера введемо ІР – адресу, яка була призначена пункту доступу. ( В нашому випадку це http:// 192.168.0.51 ). Після чого клікаємо « Enter» . Після того як отримаємо знову доступ до інтерфейсу керування, перейдемо у вкладку «Status» та виберемо розділ «Device Info». Запам’ятаємо значення МАС – адреси ( поле «MAC Address» ) точки доступу ( в нашому випадку 001СF0698СВ6 ). Значення МАС – адреси потрібне при налаштуванні безкабельного мостового з’єднання на другому пункті доступу.
Зауважимо, що якщо ІР – адресу мережного інтерфейсу пункту доступу призначено з іншого діапазону ІР – адрес, то для того, щоби знову отримати доступ до його інтерфейсу керування, треба переназначити комп’ютеру статичну ІР – адресу з тої підмережі, що і нова ІР – адреса цієї точки доступу.
Налаштування другого пункту безкабельного доступу.
Другий пункт доступу DАР – 1160 підключаємо кабелем ТР категорії 5 до довільного із вільних портів комутатора ( якщо він використовується ), або до вільного Ethernet - порту першого пункту доступу. При правильному підключенні до мережі Ethernet засвітиться світлодіод « Link» ( З’єднання ).
Спочатку для другого пункту доступу треба знайти в його інтерфейсі керування і виконати необхідні налаштування. Якщо на першому пункті доступу була призначена ІР – адреса з підмережі, відмінної від встановленої по замовчуванню, то і на другому рекомендується призначити ІР – адресу з тої самої під мережі. В подальшому це спрощує одночасне керування двома пунктами доступу.
При виконанні згаданих вище налаштувань в інтерфейсі керування другим пунктом доступу перейдемо у вкладку «Status» і виберемо розділ «Device Info». Запам’ятаємо значення МАС – адреси ( поле «MAC Address» ) другого пункту доступу ( наприклад 001В11606F13 ). Це значення буде потрібне при налаштуванні безкабельного мостового з’єднання на першому пункті доступу.
Налаштування безкабельного мостового з’єднання на пунктах безкабельного доступу.
В інтерфейсі керування другого пункту доступу перейдемо у вкладку «Status» і відкриємо розділ «Wireless Setup». Відкриється вікно «Wireless Network», в якому в секції « Wireless Network Settings» виконується основне налаштування безкабельної мережі. По замовчуванню приймаємо такі значення параметрів налаштування:
Wireless Mode ( режим роботи пункту доступу ) – Access Point;
Wireless Network Name ( ім’я безкабельної мережі) – dlink;
Wireless Channel ( номер радіоканалу ) - 6.
Для налаштування безкабельного мостового з’єднання необхідно встановити для параметра Wireless Mode значення Bridge. Рекомендується також поміняти ім’я безкабельної мережі на довільне ( наприклад My Bridge ). Для виключення радіозавад від інших безкабельних мереж, номер радіоканалу, на якому налаштовується безкабельний міст, повинен відрізнятися не менше ніж на 5 від радіоканалів інших безкабельних мереж в зоні покриття. У відповідності із стандартом ІЕЕЕ 802.11 b/g існує всього три радіоканали з номерами 1,6, 11, які повністю не перекриваються. Вибираємо канал з номером 1.
Секція «Bridge Setting» вікна «Wireless Network» використовується для конфігурування мостового з’єднання. В полях «Remote AP Mac» задаються значення МАС – адрес віддалених пунктів доступу, з якими конкретний пункт доступу буде безпосередньо зв’язуватись.
При створенні безкабельного мостового з’єднання з декількох пунктів доступу необхідно виключити «петлі», оскільки між двома довільними пунктами безкабельного доступу можливим є тільки один шлях проходження пакетів ( як по безкабельним, так і кабельним сегментам ).
Таким чином, в перше з полів «Remote AP Mac» для другого пункту доступу треба ввести значення МАС – адреси першого пункту доступу ( в нашому прикладі це 001СF0698CB6 ).
Для безпечної передачі даних безкабельним мостовим з’єднанням рекомендується вибрати у списку « Bridge Security» значення WPA2 – PSK ( AES) . Після цього в поле « Passphrase» ввести пароль, який буде використовуватись для встановлення безпечного з’єднання ( наприклад 0987654321 ).
Після вводу значень всіх параметрів налаштування клікнемо на кнопці «Save Settings» . Пункт доступу запам’ятає внесені зміни і перезавантажиться з новими значеннями параметрів налаштування. Після цього відключаємо кабель ТР від пункту доступу, але залишаємо його підключеним до напруги.
Тепер відкриваємо інтерфейс керування першим пунктом доступу ( його ІР – адреса 192.168.0.51 ) і перейдемо у вкладку « Status» , де виберемо розділ « Wireless Setup». У вікні «Wireless Network» виконуємо налаштування параметрів, аналогічне другому пункту доступу. Відмінність у тому, що в першому з полів «Remote AP Mac» треба ввести МАС – адресу другого пункту доступу ( у нас це 001В11606F13 ). Для першого пункту доступу задаємо такі значення параметрів налаштування :
Wireless Mode ( режим роботи пункту доступу ) – Bridge;
Wireless Network Name ( ім’я безкабельної мережі) – My Dridge;
Wireless Channel ( номер радіоканалу ) - 1;
Remote AP Mac - 001В11606F13;
Bridge Security - WPA2 – PSK ( AES);
Passphrase – 0987654321.
Після вводу параметрів клікаємо на кнопці «Save Settings». Перший пункт доступу запам’ятає внесені зміни і перезавантажиться з новими значеннями параметрів налаштування.
Налаштування мостового з’єднання на обох пунктах доступу на цьому завершено.
Перевірка працездатності мостового з’єднання.
Перевіряємо на першому пункті доступу доступність другого пункту доступу без підключення до другого пункту кабелю UТР.
Ініціалізуємо додаток вводу командного рядка, для чого вибираємо в основному меню Windows команду ( Пуск – Виконати ) і у вікні ( Запуск програми ) вводимо у полі ( Відкрити) значення «cmd» , після чого клікаємо на кнопці ОК. У вікні ( Командний рядок) вводимо команду ping 192.168.0.50 та клікаємо клавішу «Enter».
При правильному встановленні безкабельного мостового з’єднання між першим та другим пунктами доступу повинна з’явитись відповідь від віддаленого ( в нашому випадку – другого ) пункту доступу. Після цього налаштовані пункти доступу можна підключити кабелями UТР категорії 5 до комутаторів тих сегментів локальної мережі, які вимагається з’єднати безкабельним мостом.
Порядок роботи:
Налаштувати перший пункт безкабельного доступу .
Налаштувати другий пункт безкабельного доступу.
Налаштувати безкабельний міст.
Переконатись у працездатності отриманого безкабельного мосту .
Зафіксувати результати роботи у звіті.
Рис.1. Налаштування безпровідного режиму на основній точці доступу (tp-linker941ND).
Рис.2. Налаштування параметрів безпеки безпровідного режиму
Рис.3. Зміна стандартної IP адреси на точці доступу tp-linker741ND, для того, щоб вона не конфліктувала з tp-linker941ND.
Рис.4. Налаштування режиму мосту на іншій точці доступу (tp-linker741ND).
Рис.5. Вибір точки доступу «TP-LINK» з списку, для підключення до неї в режимі мосту.
Рис.6. Вибір параметрів безпеки для безпровідного підключення в режимі мосту.
Рис.7.Результат підключення точки доступу tp-linker741ND, до tp-linker941ND в режимі мосту.
Рис.8. Результат роботи мосту.
Висновок: Протягом виконання даної лабораторної роботи я навчився налаштовувати router в режимі Bridge для розширення використання компютерної мережі.