МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра «Електронні обчислювальні машини»
/
Лабораторна робота № 6
З дисципліни:
«Системне програмне забезпечення»
Тема: «Вивід на екран основної характеристики батареї »
Мета : Розробити програму для виводу основної характеристик батареї ПК.
Теоретична частина
Блок літієво-іонних (Li-Ion) акумуляторів представляє собою кілька елементів живлення, сполученим послідовно і / або паралельно залежно від необхідної напруги та струму. У ноутбуках HP застосовуються 3 різних типи літієво-іонних акумуляторів: циліндричні, призматичні і полімерні.
Циліндричні елементи мають діаметр приблизно 18 мм і довжину 65 мм і часто називаються елементами 18650. Ці елементи часто застосовуються в наборах акумуляторів товщиною близько 20 мм.
Призматичні елементи відрізняються тонкою прямоугольно формою; найчастіше вони присутні в 6 - і 8-елементних наборах літієво-іонних акумуляторів товщиною близько 12 мм, які використовуються в HP MultiBay і кишенькових комп'ютерах.
Полімерні елементи ще тонше призматичних. Вони зазвичай застосовуються в таких виробах, як кишеньковий комп'ютер IPAQ, і в деяких ультрапортативних комп'ютерах, де товщина набору акумулятором не повинна перевищувати 10 мм.
Літієво-іонні акумулятори легше, накопичують більше енергії і зберігають свій заряд довше, ніж акумулятори на основі нікелю аналогічного розміру. Крім того, літієво-іонні акумулятори можна заряджати до повної їх розрядки, оскільки вони не схильні "ефекту пам'яті".
Для повної зарядки 6-елементного літієво-іонного акумулятора потрібно 2,5 - 3 години у вимкненому стані комп'ютера. Після повної зарядки акумулятора струм припиняється вбудованим захисним (керуючим зарядкою) контуром. Цей захисний контур перешкоджає зарядці або розрядки акумулятора поза безпечних меж.
Хоча захисний контур і споживає незначну кількість енергії акумулятора в процесі роботи, швидкість саморазрядкі літієво-іонного акумулятора все одно становить лише частку цього показника для акумуляторів на основі нікелю. Деякі умови, що прискорюють швидкість саморазрядкі літієво-іонних акумуляторів (і яких слід уникати), наведені в розділі Що таке ємність акумулятора? даного документа.
Що таке термін служби акумулятора?
Термін служби акумулятора - це кількість циклів розрядки і зарядки (Мал. 1), які може витримати акумулятор, перш ніж він припинить зберігати корисний заряд. Прогнозування терміну служби літієво-іонного акумулятора вельми утруднене, оскільки на нього впливає середня робоча температура і швидкість розрядки.
В принципі, чим вище температура і швидкість розрядки, тим менше термін служби акумулятора. Робоча температура акумулятора визначається температурою повітря і теплом, виділеним ноутбуком і оточуючим обладнанням, наприклад, док-станцією. Швидкість розрядки залежить від типу додатків, що працюють на комп'ютері, і установок управління живленням.
Наприклад, при роботі таких активно використовують ресурси комп'ютера додатків, як CAD, ігри та фільми на DVD, акумулятор розряджається швидше і прослужить менше, ніж у випадку використання текстового редактора.
Цикл літієво-іонного акумулятора - це загальний обсяг розряду, приблизно рівний його повної місткості. Наприклад, 10 випадків 10% розряду або 2 випадки 50% розряду представляють один цикл.
Завдання: Розробити програму яка показує основні характеристики батареї ПК .
Код програми
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.Management;
namespace battery
{
public partial class Form1 : Form
{
public Form1()
{
InitializeComponent();
}
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
battery();
}
void battery()
{
ManagementObjectSearcher searcher =
new ManagementObjectSearcher("root\\CIMV2",
"SELECT * FROM Win32_Battery");
try
{
foreach (ManagementObject instance in searcher.Get())
{
label17.Text = instance["Caption"].ToString();
label16.Text = instance["Availability"].ToString();
label15.Text = instance["Name"].ToString();
label14.Text = instance["EstimatedRunTime"].ToString()+" сек";
label20.Text = instance["DeviceID"].ToString();
label13.Text = instance["DesignVoltage"].ToString()+" мА";
label21.Text = instance["Status"].ToString();
}
}
catch (ManagementException ex)
{
MessageBox.Show("Помилка, невірний запит!\n\n" + ex);
}
}
}
}
Результат виконання
/
Висновок: Я розробив програму яка показує характеристики батареї ПК.