Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Кафедра метрології та стандартизації
З В І Т
до лабораторної роботи №15
з курсу: «Метрологія»
на тему: «ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ СИГНАЛІВ
ЗА ДОПОМОГОЮ ЕЛЕКТРОННОГО ОСЦИЛОГРАФА»
Мета роботи: навчитися досліджувати за допомогою електронного осцилографа основні параметри електричних сигналів (амплітуду, частоту, період) і часові інтервали.
Завдання лабораторної роботи
Виходячи із заданих значень електричних параметрів досліджуваного сигналу, визначити необхідне значення ціни поділки каналу вертикального та горизонтального відхилення..
ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ
Електронний осцилограф є універсальним вимірювальним приладом, що використовується для візуального спостереження на екрані за електричними сигналами і вимірювання їх параметрів. Основна функція осцилографа полягає у відтворенні в графічному вигляді електричних коливань (осцилограм) в прямокутній системі координат. Найчастіше за допомогою осцилографа спостерігають залежність напруги від часу, причому, віссю часу виступає вісь абсцис, а по осі ординат відкладається напруга сигналу. За допомогою осцилографа можна спостерігати періодичні неперервні та імпульсні сигнали, неперіодичні і випадкові сигнали, одиничні імпульси і здійснювати оцінку їх параметрів.
За осцилограмами можуть бути виміряні частота та фазовий зсув, параметри модульованих сигналів, часові інтервали. Широке використання електронних осцилографів зумовлено можливістю їх використання в смузі частот від нуля до десятків гігагерц, при напрузі сигналу від десятків мікровольт до сотень вольт.
/
Вимірювання амплітуди сигналу
Форма кривої
Показ вольтметра,
В (мВ)
Розмір вертикального зображення, см
Коефіцієнт відхилення, В/см
Амплітуда, В
Абсолютна похибка, В
Результат вимірювання, В
Вимірювання частоти сигналу
Форма кривої
Розмір горизонтального зображення, см
Кількість періодів
Коефіцієнт розгортки, с
Період, с
Частота, Гц
Абсолютна похибка, Гц
Результат вимірювання, Гц
Висновок: на даній лабораторній роботі я набула навики перевірки аналогових приладів методом безпосереднього порівняння їх показів із показами зразкових приладів.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!