Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
КАФЕДРА ЕОМ
/
Лабораторна робота №1 з дисципліни:
“Організація баз даних”
Львів – 2014
Створення бази даних, таблиць, зв’язків та обмежень цілісності
Мета: Познайомитися з середовищем OpenOffice.org Base, навчитись створювати базу даних, таблиці, зв’язки між таблицями, накладати обмеження цілісності.
Завдання: Вибрати довільно предметну галузь (наприклад, спеціалізований телефонний довідник, щоденник, фотоальбом, моя домашня бібліотека, Інтернет магазин і т.п.).
Мінімальна кількість таблиць для опису предметної області – 6.
Наявність всіх типів зв’язків, а саме (1-1, 1-N, N-N).
Варіант: База даних складу мотоциклів
Хід роботи: Таблиця містить інформацію про об’єкти предметної області. Кожен запис таблиці відповідає одному об’єкту. Запис в таблиці складається з полів. Декілька таблиць об’єднуються в базу даних. Кожній базі даних відповідає єдиний файл з розширенням .odb (HSQL ядро бази даних). Цей файл містить ряд інших об’єктів (запити, форми, звіти). Для того щоб створити нову базу даних необхідно вибрати “New Database” з “File” меню або запустити на виконання програму OpenOffice.org Base (Рис.1-2). Open Office створює новий файл, а також вікно бази даних.
Таким чином необхідно створити 6 елементів, або таблиць, для того щоб продемонструвати концептуальну модель опису предметної області.
Для варіанту про базу даних автомобільних номерів було обрано наступні таблиці, які зображені на рисунку 1:
/
Рис. 1. Таблиці обрані для демонстрації бази даних
Концептуальна модель предметної галузі бази даних автомобільних номерів зображена на рисунку 2. Відповідно в ній зображені всі типи зв’язків, а саме (1-1, 1-N, N-N).
/
Рис. 2. Система зв’язків галузі
Висновок. На даній лабораторній роботі я навчився працювати з програмою OpenOffise Base, створювати в ній бази дані, та відповідні елементи з яких вона складається та керувати ними.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!